500 plus tylko dla wyborców PiS? Burza po słowach marszałek

  • 19.07.2021, 09:13 (aktualizacja 19.07.2021, 10:05)
  • News4Media
500 plus tylko dla wyborców PiS? Burza po słowach marszałek Screen YouTube
„Bezczelne” - tak słowa Elżbiety Witek określa część polityków. Poszło o rządowe świadczenia.

Marszałek Sejmu z PiS odwiedziła w niedzielę Otyń na Dolnym Śląsku. Na wiec przyszli nie tylko zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości, ale także grupa przeciwników obecnej władzy. Ściągnięto policję, która stanęła przed protestującymi podczas przemowy Elżbiety Witek. A ta mówiła o polskiej polityce, Unii Europejskiej, obronie tradycyjnych wartości, byciu wiernym konstytucji. Reklamowała także „Polski Ład” i realizowane przez jej partię projekty społeczne jak np. program Rodzina 500 plus. Właśnie w tym kontekście nawiązała do przeciwników rządu, którzy przyszli na wiec.

Honor

Jestem ciekawa, czy któryś z nich nie korzysta z emerytury w wieku 60, 65, a może ktoś nie bierze 500 plus albo może zrezygnował z 300 plus, albo z darmowych leków dla seniorów. No nie, proszę państwa, biorą, bo jak mówią, że dają, to się bierze.” – przemawiała i dodała: – „A ja myślę, że warto by się było unieść honorem i od tego ‘wrednego’ rządu PiS-u tego nie brać. A bierzecie, bierzecie. Bez żadnych skrupułów bierzecie i narzekacie. Proszę państwa, to jest mało honorowe, bo jakbym się nie zgadzała z decyzjami rządu, to nigdy od takiego rządu nic bym nie wzięła".

Właśnie ta wypowiedź spowodowała lawinę komentarzy. Prof. Wojciech Sadurski, prawnik i politolog z UW, wypowiedź Marszałek Sejmu ocenił bardzo surowo
: „W tej bezczelnej wypowiedzi, skierowanej do ludzi zarabiających mniej i pozbawionych jej przywilejów, pani Witek przyznaje otwarcie, że rząd jest tylko dla tych, którzy go popierają, a za pieniądze ‘od rządu’ należy się wdzięczność. Tak, ta skorumpowana władza naprawdę tak myśli." – ocenił. Z kolei Adrian Zandberg, lider lewicowej partii Razem, dodaje, że pogląd, jaki wyraziła Elżbieta Witek, jest popularny w Sejmie, ale od razu dodał, że „państwo jest wspólne i nie można się kierować „myśleniem plemiennym”.

[removed][removed]

Nasze pieniądze

Wielu komentujących podkreśla, że rząd nie dysponuje własnymi pieniędzmi, tylko środkami zebranymi z podatków i innych opłat. Tak właśnie sprawę skomentowała była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz: „Kiedy wreszcie Pani Witek i rząd się nauczy, że wszystkie pieniądze są nasze, a rząd ma zero?”. W podobnym tonie wypowiada się posłanka Nowoczesnej Monika Rosa, a Paweł Kowal z PO wystąpienie marszałek podsumował tak: „To może rząd powinien zbierać podatki też tylko od tych, co go popierają i wtedy dzielić pomiędzy swoich? Na poważnie i z należnym szacunkiem: czy wy wiecie, co mówicie? A jeśli wiecie, to cóż chcecie z naszym wspólnym Krajem zrobić?".

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Robert
Robert 20.07.2021, 09:41
Co Pis daje?!!!Niech ta pi...da powie ile kradną w tzw.daninach podatkach i opłatach...Zakłamanie ma we krwi...Żeby dać jednemu,najpierw trzeba zabrać drugiemu.To jest polityka Pis.
Strong
Strong 20.07.2021, 12:53
Napalony Robert, niepotrzebne tak się podniecasz. Zawsze trzeba albo komuś zmniejszyć lub umieć znaleźć, by dać coś drugiemu.
Problem jest taki, że kiedyś nie umieli nic znaleźć, bo się nikomu szukać nawet nie chciało, albo wszystko mieli głęboko w d.u.p.i.e. i tak drugi zwykły nigdy nie dostawał, no chyba że swój, bo 'piniendzy' nie było przecież nigdy, na nic. A teraz dają drugim, bo ciut im się coś chce i ludzie to b.dobrze widzą. A napalonych i nerwowych bez koryta, jak ty i m.in. D.Tusk coraz więcej, gdyż niemoc wobec PiS coraz większa was ogarnia.
A pomysłów, programu, działania... wszystkiego brak, to i nerwowi się robicie, nic nowego, normalka :-)))
Pstrong
Pstrong 20.07.2021, 15:44
Biorco do roboty się weź
Strong
Strong 21.07.2021, 11:38
Buahhaahha, kolejny podenerwowany "wielki dawca" się pojawił_pstrąg. Słabo coś dawałeś do tej pory, jak na nic nie starczało i nie było kasy.

Ja już ponad ...dzieścia lat pracy, dlatego może więcej widziałem, niż mierne, dryfujące do góry brzuchem, jakieś śnięte, na wymarciu ryby :-)) Więcej spokoju... Jest dobrze.
m&m
m&m 19.07.2021, 15:09
Chętnie przyjmę propozycję mozliwosci zrzeknięcia się prawa do tych wszystkich dobrodziejstw w zamian za zwolnienie z części moich danin , które idą na te cele. Nie trzeba być geniuszem matematycznym i mieć nie wiadomo ile wyobraźni, żeby wiedzieć, że zostawiona kwota byłaby większa niż "otrzymana". Prostackie m&mhamstwo władzy, głupota ludu. Najsmutniejsze jest to, że cała reszta tego sejmowego tałatajstwa ,krytykująca teraz Witek, niczym się nie różni od tych przy korycie.
Ole
Ole 19.07.2021, 13:57
Nie no z....... e PiS ma swoje pieniądze ja p.......
Tm
Tm 19.07.2021, 10:28
I bardzo dobrze powiedziała:)
Tm1
Tm1 19.07.2021, 12:20
Zróbcie sobie swoje państwo bez naszych podatków i srodkow z Uni i sobie rozdajecie!!!!!!!!

Pozostałe