Posypały się pozwy. Czy Tomaszów będzie kolejny?

  • 21.07.2021, 13:42 (aktualizacja 21.07.2021, 15:45)
  • redakcja
Posypały się pozwy. Czy Tomaszów będzie kolejny?
Jakiś czas temu na łamach naszego portalu opisywaliśmy to, że Tomaszów Mazowiecki trafił do internetowego atlasu nienawiści. Tworzą go od 2019 roku cztery osoby: Jakub Gawron, Paulina Pająk, Paweł Preneta i Kamil Maczuga, związani z lewicowymi środowiskami LGBT. Powodem umieszczenia naszego miasta było przyjęcie przez dwa samorządy uchwał wspierających polskie rodziny. Być może można byłoby przejść obojętnie obok grupy rzeszowskich hejterów, gdyny nie to, że ta działalność jest chyba poważnie traktowana przez instytucje Unii Europejskiej. Politycy unijni domagają się, aby ograniczyć finansowanie samorządów, które na mapie atlasu się znalazły. A to już jest sprawa dosyć poważna, ponieważ szkodzi mieszkańcom miasta i powiatu i to nie tylko przez naruszenie dobrego imienia obu samorządów (ci sami ludzie mówią przecież o praworządności). Zagrożenie utraty funduszy norweskich było powodem dla którego Marcin Witko zaproponował  wycofanie się z już podjętej uchwały. Teraz żarty się skończyły. Pierwsze samorządy postanowiły wystąpić na drogę sądową przeciwko autorom atlasu. Czy dołączy do nich Tomaszów? Niewykluczone. 

 Atlas Nienawiści podważa zaufanie do samorządów -  twierdzą prawnicy zrzeszeni w Ordo Iuris i akurat w tym przypadku trudno się z nimi nie zgodzić.  Budowanie negatywnej narracji wymiernie negatywne skutki, obejmujące nie tylko możliwość utraty finansowania unijnego, ale także niektórych inwestorów. 

Wczoraj w Sądzie w Ostrołęce odbyła się pierwsza rozprawa wytoczona z powództwa władz powiatu przasnyskiego czwórce autorów internetowego Atlasu Nienawiści. Odpowiedzi na pytanie, czy umieszczenie na stronie internetowej samorządu, który uchwalił Samorządową Kartę Praw Rodzin, narusza jego dobra osobiste. Rozstrzygnięcie ma zapaść na początku października

Sprawa, którą zajmował się wczoraj Sąd Okręgowy w Ostrołęce, dotyczyła funkcjonowania tzw. Atlasu nienawiści. Jest to strona internetowa, której autorzy zaznaczają na mapie Polski oraz rejestrują w specjalnej bazie – jak sami wskazują – urzędowe wezwania do dyskryminacji osób LGBTQ. Na mapie pojawił się również powiat przasnyski (woj. mazowieckie), który 7 czerwca 2019 r. podjął uchwałę nr VII/71/2019 w sprawie przyjęcia Samorządowej Karty Praw Rodzin (SKPR). Jej fragmenty publikujemy w ramce.

W sumie na prowadzonej  przez : Jakuba Gawrona, Pauline Pająk, Pawła Preneta i Kamila Maczugę znalazło się blisko 100 polskich samorządów. W imieniu sześciu z nich pozwy przygotował Instytut Ordo Iuris. Prawnicy wskazują, że Samorządowa Karta Praw Rodzin nie odnosi się do kwestii skłonności seksualnych, jak również nie narusza zasady równego traktowania jakiejkolwiek grupy, a przedstawienie w taki sposób przyjmujących ją samorządów stanowi „naruszenie ich dóbr osobistych i podważanie zaufania niezbędnego do prawidłowego wykonywania zadań samorządu”.

- Manipulacją ze strony autorów publikacji było także zestawienie uchwał o wdrożeniu SKPR z podejmowanymi przez inne samorządy stanowiskami wyrażającymi sprzeciw wobec postulatów ideologii LGBT. W ten sposób neutralna Karta została uznana za element politycznych zmagań z programem warszawskiej „deklaracji LGBT” – twierdzi Ordo Iuris. Organizacja żąda  opublikowania oświadczenia z przeprosinami, odczytania go przed Parlamentem Europejskim oraz podczas konferencji w Polskiej Agencji Prasowej.

Wśród samorządów, które sądownie chcą domagać się zadośćuczynienia za umieszczenie w Atlasie znajduje się powiat przasnyski, tatrzański (rozprawa z jego powództwa odbędzie się 29 lipca w Nowym Sączu), opoczyński, przysuski i tarnowski, a także gmina Gromadka.

Polecamy także 

Tomaszów ofiarą lewicowych terrorystów

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

m&m
m&m Dzisiaj, 06:41
Piąta kolumna? Sabotażyści? Złodzieje? Takie osoby powinny wiedzieć w więzieniu. Albo powinny być deportowane tam, gdzie ich ideologia komunistyczna działa pełną parą. To nie temat do żartów. Takie dno intelektualne, mentalne, ideologiczne i moralne m&m być tępione żywym ogniem. Oni chcą wojny i rewolucji a nie pokojowego współżycia. To oczywiście nie ma nic wspólnego z obroną rzeczywiście uciskanych osob. Kim one by nie byly. Kiedy ludzie się obudzą i pogonią tych pozbawionych rozumu szkodników ?
WuPe
WuPe 25.07.2021, 10:15
Edukacja to podstawa. Ideologie totalitarne mają te same mechanizmy. Gdyby ludzie byli edukowani coś takiego jak ideologia lgbt w cywilizowanym świecie nie mogłaby istnieć.
klug
klug 21.07.2021, 21:09
Precz z kaczyzmem!
...)
...) 22.07.2021, 08:20
precz z "klugiem"
mimr
mimr 26.07.2021, 10:26
Precz z preczem!!!
Marek
Marek 21.07.2021, 16:23
Czy ideologia lgbt skonczy się jak reszta totalitaryzmow?
klug
klug 21.07.2021, 21:27
Nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT, lecz mogę cię zapewnić, że biblia za niedługo dołączy do mitów greckich, rzymskich, egipskich itd.
AK-47
AK-47 21.07.2021, 17:07
Tak. Ale zanim to nastąpi spowoduje wiele ofiar... Jak to z totalitaryzmami bywa.
Opat
Opat 21.07.2021, 18:25
Jeszcze wielu z was umrze z powodu obrazy uczuć religijnych, oraz z powodu ciężkich powikłań po obrazie uczuć religijnych, zanim ta totalitarna ideologia ciemiężąca konserwatystów odejdzie w niebyt. Eh, ciężki los mniejszości heteroseksualnej w tym zdominowany przez gejów i lesbijki kraju.
Opacie!
Opacie! 25.07.2021, 12:26
czy sądzisz, że śmierć rozróżnia osoby pod kontem preferencji seksualnej?
Opat
Opat 25.07.2021, 23:26
Tak, niektóre zachowania seksualne są bardziej ryzykowne od innych. Natomiast chodziło mi o śmiertelny ból *** konserwatystów spowodowany obrazą uczuć religijnych lub widokiem tęczy. Po wykrzykniku wnoszę, że ten ból zagrażający życiu nastąpił.
wikary
wikary 22.07.2021, 06:45
Geje i lesbijki istniały już od tysięcy lat i w Babilonie i w Grecji i w Rzymie. Ta zaraza odradza się w każdym pokoleniu. Szkoda tylko że upadały przez to wielkie cywilizacje chociażby ta w egipskiej Aleksandrii za Kleopatry. Teraz przyszła kolej na zagładę cywilizacji opartej o wartości katolickie. Czy tym razem zdołamy się obronić?
Opat
Opat 22.07.2021, 13:53
Ciekawa logika, według której sposób uprawiania seksu powoduje upadek cywilizacji. Są może jakieś dane mówiące w jakiej pozycji trzeba się kochać żeby szybciej doprowadzić do upadku cywilizacji? Wikary, zapomniałeś, że kościół katolicki to najdłużej działająca i z największymi tradycjami organizacja LGBT w historii świata. Nadreprezentacja LGBT w tej organizacji aż kłuje w oczy i to zakłamanie gdy geje w sutannach zwalczają gejów w cywilu ;)
lp
lp 22.07.2021, 08:06
Mam nadzieje że nie i katolicyzm zniknie jak złe wspomnienie
Mariolka
Mariolka 22.07.2021, 13:10
A każdy gej trafi do piekła i tam może używać chuci do woli.
Maria Magdalena
Maria Magdalena 23.07.2021, 13:16
Mariolka, uważaj bo za każdy seks który nie służy prokreacji można trafić do piekła. Do piekła można też trafić za życzenie bliźnim źle. A poza tym w biblii nigdzie nie ma nic o żadnym piekle (pomijając fakt, że wszystko z wyjątkiem niektórych elementów historii państw żydowskich jest zmyślona)
ateista
ateista 23.07.2021, 10:39
razem z większością pedofilskiego kleru

Pozostałe