Piknik Zdrowia "Biegaj jak Bronek" w SP13

  • 09.09.2021, 08:15 (aktualizacja 09.09.2021, 08:52)
  • UKS 13Joker Glinka Academy
Piknik Zdrowia "Biegaj jak Bronek" w SP13
3 września 2021r w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 (SP13) w Tomaszowie Mazowieckim odbył się Piknik Zdrowia dla najmłodszych pod hasłem „ Biegaj jak Bronek”.

Charakter imprezy oraz przygotowane przez organizatorów konkurencje nawiązywały do postaci wybitnego polskiego biegacza, mistrza olimpijskiego - Bronisława Malinowskiego. Piknik "Biegaj jak Bronek" adresowany był do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym i zorganizowany został na dwa dni przed jubileuszowym 40-tym Biegiem im. Bronisława Malinowskiego, który rokrocznie odbywa się w centrum Tomaszowa.

W piknikowym współzawodnictwie dominowały konkurencje lekkoatletyczne (biegi krótkie, długie i sztafety), ale nie zabrakło również siatkówki, piłki nożnej czy koszykówki. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się gry i zabawy na wesoło takie jak: bieg z oponą, baloniada siatkarska czy też futbol bliźniaków. Najmłodsi uczestnicy pikniku mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w wymagającym torze przeszkód. Podczas pikniku można było również obejrzeć wystawę prac konkursowych uczniów SP 13 pod hasłem „Biegaj jak Bronek” w kategorii: fotografia, plastyka i literatura.

Dla dzieci, które aktywnie uczestniczyły we współzawodnictwie sportowym pikniku organizatorzy przygotowali pamiątkowe dyplomy, medale oraz koszulki. Nagrodę fair play ufundowała pizzeria Capone.

Piknik zdrowia zorganizował UKS „13Joker” w ramach miejskiego projektu „Od juniora do seniora”. Partnerami eventu byli: Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Miasto Tomaszów Mazowiecki, Fundacja Małgorzaty Glinki oraz Akademia Tomaszowskiej Siatkówki „JOKER”. Piknik wsparły również studio reklamy „Kumart” oraz pizzeria „Capone”. W imprezie zorganizowanej na nowym boisku lekkoatletycznym ZS-P1 wzięło udział ponad 300 uczniów pod opieką nauczycieli i trenerów.

UKS 13Joker Glinka Academy

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe