Uczniowie ZSP nr 8 na praktykach w Hiszpanii cz.2

  • 12.10.2021, 12:31 (aktualizacja 12.10.2021, 13:58)
  • ZSP nr 8
Uczniowie ZSP nr 8 na praktykach w Hiszpanii cz.2
W ramach projektu „Ścigaj marzenia rozwoju zawodowego!” nr 2020-1-PL01-KA102-080174, realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach projektu "Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" 29 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 8 - Technikum nr 6 w zawodach technik analityk i technik urządzeń energetyki odnawialnej pod opieką p.Katarzyny Pfau i p.Małgorzaty Chrząszcz odbywało  14 dniowy staż w Sevilli od 25.09-10.10.2021r.

W drugim tygodniu praktyk oprócz zajęć mieli również zaplanowane wiele dodatkowych atrakcji. Zwiedzali Metropol Parasol- drewnianą konstrukcję położoną przy placu La Encarnación, w starej dzielnicy Sewilli, Casa de Pilatos- rezydencję książąt Medinaceli oraz uczestniczyli w spływie kajakowym zorganizowanym przez partnera projektu firmę euroMind. Spływ odbył się rzeką Gwadalkiwir. Uczniowie z innej perspektywy mogli podziwiać piękną Sewillę, a przy okazji świetnie się bawić.

Oprócz wycieczki kajakowej grupa technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej uczestniczyła w wizycie w elektrowni słonecznej Solúcar Complex. Elektrownia ta zbudowana jest z heliostatów, które kierują promienie słoneczne na odbiornik znajdujący się w górnej części 115-metrowej wieży. Tam ciepło wytwarza parę która następnie zasila turbinę parową, a ta generator produkujący energię elektryczną. Hiszpańska farma jest pierwszą na świecie tego typu instalacją.

Uczestnicy Projektu  nie tylko uczą się języka i zwiedzają, ale również poznają tutejsze smaki i elementy kultury hiszpańskiej. Wizyta w restauracji La Carboneria, w której podziwiali pokaz flamenco, z pewnością zapadnie wielu osobom w pamięci. Innym Hiszpania kojarzyć się będzie ze smakiem paelli, tortilli, churros i różnorodnych tapas oraz gorącym słońcem.

ZSP nr 8

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe