Święto Patrona w Mechaniku

  • 16.10.2021, 12:01 (aktualizacja 22.10.2021, 11:10)
  • redakcja
Święto Patrona w Mechaniku
 W środę, 13 października, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych numer 1, czyli popularnym "Mechaniku"  obchodzono Święto Patrona – Tadeusza Kościuszki połączone z Dniem Edukacji Narodowej i ślubowaniem klas pierwszych.

W uroczystości uczestniczyli: Wacława Bąk – Przewodnicząca Rady Powiatu, ks. kanonik Sławomir Klich – proboszcz parafii Św. Antoniego, dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej płk dr inż. Mariusz Pawluk, dowódca 7 batalionu Kawalerii Powietrznej ppłk Maciej Bańkowski, komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tomaszowie Mazowieckim ppłk Jerzy Nawotka, starszy podoficer dowództwa 25 Brygady Kawalerii Powietrznej st. chor. szt. Jacek Nikodemski, starszy podoficer dowództwa 7 batalionu Kawalerii Powietrznej st. chor. szt. Andrzej Klepacz,  Renata Ferensztajn ze Szkoły Policealnej Mrowiński i Piotr Mrowiński – dyrektor Zaocznego Liceum dla Dorosłych oraz Donata Domańska, Barbara Adamczyk i Helena Piątkowska z Koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Tomaszowie Maz.

Uroczystość rozpoczęła się ślubowaniem klas pierwszych. Osobną przysięgę złożyli uczniowie klasy wojskowej. W ten sposób stali się oni pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Zgodnie z tradycją uczniowie zasadzili na terenie szkoły drzewka, które będą upamiętniać ich naukę w „Mechaniku”.

Joanna Kryszewska i Robert Kołczyński przedstawili zebranym zwycięzców szkolnego konkursu wiedzy o patronie szkoły. Przekazane zostały również, ufundowane przez Radę Rodziców, nagrody pieniężne dla trzech klas, które w roku szkolnym 2020/2021 uzyskały najwyższą frekwencję.

Dyrektor Dariusz Kwiatkowski złożył najserdeczniejsze życzenia i podziękowania nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w edukację i wychowywanie młodzieży. Do życzeń dołączyli  zaproszeni goście, a także Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski. W czasie uroczystości przedstawiono również nauczycieli i pracowników nagrodzonych przez Dyrektora szkoły.

Szczególnie gratulacje przyjęła wicedyrektor Jolanta Nikodemska, która otrzymała nagrodę Ministra Edukacji i Nauki.

Uczniowie klasy 3IT i 3Ep, pod opieką: Karoliny Ziętary, Marty Długosz i Anny Grabowskiej, przygotowali prezentacje i krótkie występy związane ze Świętem Patrona – Tadeusza Kościuszki i Dniem Edukacji Narodowej. Całość dopełniły piosenki w wykonaniu dziewcząt z klas hotelarskich, które do występu przygotował  Piotr Goljat. Za stronę techniczną uroczystości odpowiadali chłopcy z klas informatycznych, których wspierał  Rafał Andryszkiewicz.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe