Aktywna i inspirująca „Trójka”

  • 19.10.2021, 16:10 (aktualizacja 22.10.2021, 20:50)
  • siudzinska_lucyna
Aktywna i inspirująca „Trójka”
W kwietniu  2021 r., w trakcie trwania nauki zdalnej, Szkoła Podstawowa nr 3 im. J. Piłsudskiego w Tomaszowie Mazowieckim  przystąpiła do programu PHOENIX ACTIVE SCHOOL. Jest to największy w Polsce sportowy konkurs dla szkół, nad którym patronat objął Polski Komitet Olimpijski.

Pho3nix Active School to akcja sportowa, która miała na celu poruszyć dzieci z całej Polski oraz zaangażować je w inspirujące inicjatywy sportowe. W ramach tejże akcji przeprowadzono dwa konkursy: pierwszy, na największą liczbę przebytych kroków, w trakcie którego dzieci zbierały kroki w aplikacji Pho3nix Kids . W drugiej części konkursu  należało przygotować film promujący aktywność w szkole, a następnie zaangażować społeczność szkolną do głosowania na tę właśnie realizację filmową.

W wyniku podjętych działań „Trójka” znalazła się na 36 miejscu w Polsce jako szkoła najbardziej zaangażowana podczas trwania finałowego tygodnia.

W dniu 19 października uczniowie odebrali zasłużoną nagrodę za swoją aktywność. Klasy II, III, IV, VI i VII i VIII wzięły udział w  warsztatach sportowych z udziałem wyjątkowych gości.   

 W I części spotkania, tzw. inspiracyjnej , uczniowie mieli możliwość  poznać osobiście  panią Sylwię Kocerkę- zawodniczkę Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, Olimpijkę z Londynu, brązową medalistkę mistrzostw świata (2013 r) w czwórce podwójnej. Zawodniczka opowiedziała o swojej karierze sportowej, udzielała odpowiedzi na pytania uczniów, motywowała do pracy nad sobą. W części sportowej uczestnicy warsztatów  sprawdzali swoje predyspozycje sportowe na specjalnie przygotowanych stacjach.

Wszystkie działania koordynowali niezawodni nauczyciele wychowania fizycznego, pani Izabela Kolanko i pan Wiesław Żmuda. Na zakończenie spotkania pani Sylwia Koncerek przekazała na ręce dyrektora szkoły szalik z olimpiady w Londynie, który wraz z autografem zawodniczki trafi na licytację dla Zosi Bigos.

siudzinska_lucyna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe