Warszawa: pod KPRM protestują pracownicy budżetówki

  • 23.10.2021, 18:53
  • Agnieszka Ziemska
Warszawa: pod KPRM protestują pracownicy budżetówki
Spod Ministerstwa Finansów pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów przeszedł w sobotę protest pracowników budżetówki. Protestujący domagają się wzrostu wynagrodzeń o 12 procent.

W proteście udział biorą m.in. pracownicy sądów, prokuratury, urzędów skarbowych, muzeów, urzędów celno-skarbowych, pracownicy cywilni MON, pracownicy Policji, Służby Więziennej czy urzędów wojewódzkich. Na manifestacje przyjechali związkowcy z różnych części kraju.

Protest ruszył w południe spod Ministerstwa Finansów. Jego uczestnicy szli w 150-osobowych grupach, aby nie łamać obostrzeń związanych z pandemią. Po godz. 13 dotarli na Aleje Ujazdowskie, przed KPRM, której gmach odgradzają barierki i stojący za nimi policjanci.

Naprzeciwko KPRM protestujący ustawili bryłę lodu w kształcie okienka kasowego z logiem NSZZ "Solidarność" i napisem "KASA. Żądamy 12 procent". Bryła symbolizuje zamrożenie płac w bużetówce.

"Stoimy w miejscu. My chcemy wzrostu wynagrodzeń" - powiedziała Odyjas. "Gdzie pan jest?!" - adresując słowa do premiera Mateusza Morawieckiego. Głos na proteście zabrali następnie kolejni przedstawiciele budżetówki. (PAP)

 

Agnieszka Ziemska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe