Kim jest Matty Cash, najnowszy polski kadrowicz?

  • 27.10.2021, 10:50 (aktualizacja 27.10.2021, 12:33)
  • News4Media
Kim jest Matty Cash, najnowszy polski kadrowicz? Wikipedia Nottingham Forest F.C. Matty Cash
Był na celowniku Paulo Sousy od dawna. Właśnie oficjalnie otrzymał szansę na grę z orzełkiem na koszulce. Matty Cash ma być poważnym wzmocnieniem piłkarskiej reprezentacji.

„Gra w drużynie narodowej to nie tylko wielka odpowiedzialność, ale też coś dodatkowego, co bardzo trudno opisać słowami” – cytuje selekcjonera Paulo Sousę oficjalny serwis Polskiego Związku Piłki Nożnej. To właśnie do trenera należy decyzja o powołaniu do kadry obrońcy, Matty’ego Casha. Piłkarz właśnie potwierdził polskie obywatelstwo a jego debiut w koszulce z orłem na piersi jest przesądzony. Na celowniku Sousy był już od dawna, ale koordynator skautingu zagranicznego PZPN, Maciej Chorążyk ujawnia: „Trzeba podkreślić, że to Matty zgłosił się do nas dwa-trzy lata temu. Wypełnił profil na www.polskaut.pl i trafił do naszej bazy zawodników”.

Matthew Cash  urodził się w 1997 roku w Slough. Jego ojcem jest angielski piłkarz i trener Stuart Cash, a matką Polka – córka emigrantów z Gdańska z czasów II wojny światowej. Piłkarzem jest również brat zawodnika, Adam. Matty zaczynał karierę w klubie Wycombe Wanderers. Zawodowo zaczął grać w Notthingan U18, z którego przeszedł do FC Dag&Red a następnie do Nottm Forest. Gra obecnie w Aston Villi. Klub zapłacił za niego 4,8 mln euro, a obecnie wartość piłkarza określana jest na ok. 22 mln euro.

PZPN podkreśla, że pierwsze – jeszcze w gronie rodzinnym - rozmowy o grze Casha w polskiej reprezentacji zaczęły się już kilkanaście lat temu. Dzięki pochodzeniu dziadka zawodnika, Ryszarda Tomaszewskiego, Matty nie musiał starać się o polskie obywatelstwo. Musiało zostać ono jednak potwierdzone. Ten akt znacznie przyśpieszył procedury, które mają doprowadzić do debiutu w reprezentacji. „W rodzinie Cashów jest mnóstwo entuzjazmu” – zdradził Sousa. Sam piłkarz we wpisie internetowym oświadczył: „Dziękuję panu prezydentowi, mojej rodzinie i innym osobom, które mi w tym pomogły. Czas na nowe wyzwania, dam z siebie wszystko dla tego kraju”. Piłkarz nie mówi po polsku, ale zadeklarował, że chce się języka nauczyć jak najszybciej.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe