Podwyżka dla Prezydenta już przegłosowana

  • 25.11.2021, 11:35 (aktualizacja 25.11.2021, 12:05)
  • redakcja
Podwyżka dla Prezydenta już przegłosowana
Radni miejscy również przyjęli uchwały dotyczące podwyżki wynagrodzenia dla Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego

 Radni ustalili, że nowe wynagrodzenie dla Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego wynosić będzie:

  1. wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 10.300,00 zł;
  2. dodatek funkcyjny w wysokości 3.450,00 zł;
  3. dodatek specjalny w wysokości 30 % łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego tj. 4.125,00 zł;

Ponadto Prezydentowi Miasta przysługuje też dodatek za wieloletnią pracę zgodnie z udokumentowanym przebiegiem pracy zawodowej.

Przypomnieć należy, że Wynagrodzenie Prezydenta Miasta regulują przepisy ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 października 2021 roku w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Z początkiem listopada weszła w życie nowelizacja ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Podwyższeniu uległ mnożnik, który ogranicza maksymalną miesięczną wysokość wynagrodzenia prezydenta miasta, zależnie od każdorazowo ustalanej w ustawie budżetowej kwoty bazowej. 

W ustawie określono minimalną wysokość wynagrodzenia prezydenta miasta. Zgodnie z nowym art. 37 ust. 4 ustawy o pracownikach samorządowych nie może być ono niższe niż 80% maksymalnego wynagrodzenia określonego dla poszczególnych stanowisk wskazanych w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych.

W rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych określono także maksymalne kwoty wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego dla prezydenta miasta, które aktualnie wynoszą:

- wynagrodzenie zasadnicze do 10.770,00 zł,

- dodatek funkcyjny do 3.450,00 zł.

W dyskusji nad projektem uchwały wziął udział radny Adrian Witczak, który przypomniał wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który obniżając kilka lat temu wynagrodzenia samorządowcom mówił o tym, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy, ale by służyć ludziom.  - Protestują nauczyciele i pielęgniarki. Ograniczamy liczbę etatów w szkołach. Wiele grup społecznych dopomina się o podwyżki w związku z galopującymi cenami. Odpowiadając, Jarosław Batorski przypomniał wczorajsze głosowanie radnych Platformy Obywatelskiej, rady powiatu tomaszowskiego nad podwyżkami dla Starosty i radnych. Cała piątka przegłosowała je bez żadnego słowa dyskusji.  Z kolei Piotr Kucharski upomniał się o podwyżki wynagrodzeń dla urzędników magistratu. 

Ostatecznie przeciwko podwyższeniu wynagrodzenia Prezydentowi Witko zagłosowało sześcioro radnych Koalicji Obywatelskiej. 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

miasto wierne stało się nierządnicą
miasto wierne stało się nierządnicą 2 dni temu, 09:10
"Jakżeż to miasto wierne
stało się nierządnicą?
Syjon był pełen rozsądku,
sprawiedliwość w nim mieszkała,
a teraz zabójcy!
Twe srebro żużlem się stało,
wino twoje z wodą zmieszane.
Twoi książęta zbuntowani,
wspólnicy złodziei;
wszyscy lubią podarki,
gonią za wynagrodzeniem. "

źródło:
STARY TESTAMENT
Księga Izajasz
KSIĘGA GRÓŹB
Kaziu kaziu
Kaziu kaziu 25.11.2021, 23:52
Dziadostwo złodziei PiSu nie zna granic..... kradną póki przy korycie inflacja na Boże Narodzenie im nie straszna suweren będzie biegał po biedronce i pepco żeby święta były magiczne..........za drobne zaskórniaki.
:)
:) 25.11.2021, 22:57
To niech radni po pracują za free :) Rozumiem ze Witczak startując na prezydenta zapowie ze będzie pracował za darmo - w ramach służby :)
Tm
Tm Wczoraj, 09:10
A jak opozycja miała zaglosowac jeśli było by za obniżeniem diet i i tak by się nie zgodzili:) bo to taka śmieszna opozycja:)
Miasto plus.
Miasto plus. 25.11.2021, 21:19
Nie zapomnijcie, że wybrańcy narodu
z Witko na czele dostaną zwrot kasy za trzy miesiące w stecz. To samo wybrańcy w starostwie.
Pytanie ile podwyżki dostał suweren wierny władzy albo ile dostanie z nieładu?
Tm
Tm 25.11.2021, 19:06
Koryto podrożało? Teraz kolej na spółki
t
t 25.11.2021, 19:00
Plebsowi 3 - 4 %, a władza sobie 70 - 90 %. Bardzo ładny prezent od świętego ... Miało być wyrównywane do zarobków państw zachodnich. Jak na razie to mamy wyrównanie cen (z gorszą jakością produktów) i nawet przekroczenie.
To jest ta lepsza i lepsiejsza zmiana w extra ładzie z korzyścią dla wyborców.
Perun
Perun 25.11.2021, 18:57
Co to wszyscy zapomnieli??? Przecież te podwyżki po prostu im się należą . a karawana spokojnie sunie do przodu .....
Józek z fabryki bluzek
Józek z fabryki bluzek 25.11.2021, 18:12
On chyba sam się nie spodziewał że osiągnie w swoim życiu tak duży sukces ciekawe czy potrafi zagospodarować tak duże pieniądze które "spadają im wprost z nieba"?
Tomaszowianin
Tomaszowianin 25.11.2021, 14:01
Panie Mariuszu, coś delikatny ten opis podwyżek. W stosunku do Władz Powiatowych wypowiadał się Pan znacznie ostrzej. Czy nie dla tego, że jest Pan w Radzie Powiatu z komitetu wyborczego Marcina Witko? Skąd ta delikatność w stosunku do Władz Miejskich.
redakcja_
MS 25.11.2021, 16:28
Było ostrzej, bo formuła to był felieton. Proszę pamiętać, że głosowałem osobiście przeciwko podwyżkom.
Emeryt
Emeryt 25.11.2021, 13:36
No to jak widzę tomaszowscy samorządowcy zaczynają już w starym roku wdrażać rządowy (nie)ład. No ale co się dziwić przykład idzie z samej pisowskiej góry . Podniósł sobie nierząd z pinokiem na czele , p osłowie , p rezydent i to o kilkadziesiąt tysi to dlaczego nie mają sobie o kilka tysi podnieść ci z niższych samorządowych stołków ! A lekarze , ratownicy , pielęgniarki , nauczycielei wszyscy pozostali dostaną inflację powyżej dychy i wielki rządowy wał . No i co pisiorki podoba wam się to ? Pewnie wam to pasi aby tylko na pinokiową miskę ryżu starczyło !
wwo
wwo 25.11.2021, 13:30
Premia za dobre wyszczepianie ludzi :)

Zostawcie Titanica!
Nie wyciągajcie go!
Tam ciągle gra muzyka
I oni tańczą wciąż
Piękna aktorka mruży oko i...
Młody milioner puka do jej drzwi
Pozwólcie im śnić!

Pozostałe