"Jeżdżące hotele" z Warszawy do Paryża? PKP uruchomi bezpośredni pociąg

  • 26.11.2021, 10:14 (aktualizacja 28.11.2021, 09:53)
  • News4Media
"Jeżdżące hotele" z Warszawy do Paryża? PKP uruchomi bezpośredni pociąg… iStock
Taniej, wygodniej, ekologicznie i bez obaw dla tych pasażerów, którzy boją się latać. Polskie Koleje Państwowe zapowiedziały, że z Warszawy do Paryża już wkrótce pojedziemy pociągiem z bezpośrednim połączeniem.

PKP stawia na połączenia międzynarodowe

W nowym rozkładzie jazdy planowane jest uruchomienie trzydziestu pociągów międzynarodowych. Jak podaje „Rynek Kolejowy”, główne kraje docelowe do Niemcy, Czechy, Austria i Ukraina. W późniejszej perspektywie powstać mają również połączenia z Litwą. „ Rozwijamy połączenia międzynarodowe, zagospodarowując lukę na rynku” – mówił portalowi prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

Z Warszawy do Paryża „jeżdżącym hotelem”?

Zarząd PKP we współpracy z zagranicznymi przewoźnikami planuje bezpośrednie połączenie Warszawy z Paryżem za pomocą nowoczesnego taboru sypialnianego. Ma to zachęcić pasażerów transportu lotniczego do tańszej i bardziej ekologicznej formy podróży.

„Kolej jest coraz bardziej atrakcyjna względem transportu lotniczego. To nie tylko wygoda i niższa cena, ale i dużo bardziej ekologiczny środek transportu (…). Pociągi nocne mają stać się ‘jeżdżącymi hotelami’” – zapowiadał Chraniuk podczas Kongresu Kolejowego.

Według informacji przekazanej przez „Rynek Kolejowy” obecnie opracowywany jest najlepszy czas przejazdu pomiędzy miejscowościami. Uruchomienie połączenia zaplanowano wstępnie na 2023/2024 rok.

Wielka inwestycja PKP

Nawet 19 miliardów złotych ma kosztować szereg wdrażanych już inwestycji w państwowe koleje. PKP planuje wyposażyć swoje zasoby m.in. w wielosystemowe lokomotywy i wagony pasażerskie, których maksymalna prędkość wyniesie 200km/h. Na trasach międzynarodowych dopuszczone mają być również składy typu push-pull.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe