Zmiana organizacji ruchu jeszcze przed Świętami

  • 06.12.2021, 09:25 (aktualizacja 06.12.2021, 09:51)
  • redakcja
Zmiana organizacji ruchu jeszcze przed Świętami
Zarząd Dróg Wojewódzkich prowadzący aktualnie prace budowalne w ciągu drogi numer 713 na odcinku przebiegającym przez Tomaszów zapowiada zmiany w organizacji ruchu. Zaczną one obowiązywać jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Planowane zmiany obejmą zamknięcie dla ruchu  pojazdów ul. Mireckiego, na odcinku od skrzyżowania z ul. Szczęśliwą, gdzie powstaje nowe rondo, do skrzyżowania z ul. Nowy Port. ZDW ostrzega, że nieprzejezdne będą wszystkie wloty w ulice na tym odcinku. Są takie właściwie tylko trzy: ul. Kępa, Orla oraz Prosta. Przejazd przez plac budowy będzie możliwy tylko dla pojazdów komunikacji zbiorowej oraz docelowych dojazdów do lokalnych

Ruch zostanie poprowadzony objazdem od ronda Dmowskiego, które zostanie otwarte dla ruchu, przez ul. Mireckiego do ul. Zacisze.  Dalej zostanie on skierowany  przez ul. Majową lub Niską do ul. Nowy Port, gdzie nadal będzie można dojechać do ul. Białobrzeskiej, gdzie skręcić będzie można w kierunku Opoczna. Alternatywnym objazdem będą ul. Głowackiego i św. Antoniego.

ZDW zapowiada, że po 20 grudnia zostanie otwarty dla ruchu w obie strony most na Pilicy w ciągu ul. Białobrzeskiej. Do skrzyżowania z ul. Ludwikowską będzie można poruszać się w obie strony.   Dłużej potrwają prace za przejazdem kolejowym. Prawdopodobnie do końca maja 2022 r.

W styczniu przyszłego roku ruszy też przebudowa kolejnego skrzyżowania u zbiegu ul. Opoczyńskiej, Radomskiej, Gminnej i Wąwalskiej. Powstanie tu nowe rondo.  

Utrudnienia w ruchu jeszcze trochę potrwają. Musimy uzbroić się w cierpliwość. 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nowe peryferie. Pejzaż.
Nowe peryferie. Pejzaż. 07.12.2021, 05:19
Na zdjeciu kolonizowana przez chinski drobny byznes Syberia? Prawda? Bez ladu, bez skladu. Ludzie chciwi, lypicy spode lba jedynie na dorazne korzysci. Brzucho by bylo pelne, naplic w cyganku, jakims gadzetem pobawic sie przed telewizorem, w sobote dronem kupionym w internecie polatac nad lasem, pokazac to publiczne dodajac jakies halasliwe dudnidlo w stylu techno i tak wyglada bytowanie.

Nie reagujesz na to? Nie chwalisz? "A w ryj chcesz"
Czarny
Czarny 06.12.2021, 20:37
Powiem tak, nie wiem gdzie są władze tomaszowa, kiedyś czytałem artykuł, że nie zamkną skrzyżowania na szczęśliwej do czasu otwarcia remontowanego odcinka mireckiego z rondem. Rozumiem remonty ale żeby tak mieć w d**ie mieszkańców to mistrzostwo świata. Chociaż dopilnować pilnego otwarcia ronda przy Lidlu by upłynniło ruch ale po co lepiej mieć mieszkańców w głębokim poważaniu a Pan Prezydent sobie patrzy i się z mieszkańców za przeproszeniem śmieje... Skandal
...
... 07.12.2021, 05:21
Przeciez gruzy juz jezdza przez Rondo Dmowskoego...
wodniak
wodniak 06.12.2021, 12:50
Niech powiedza jak dojecac do ZGWK na ulicy Kepa 19
Użytkownik
Użytkownik 06.12.2021, 11:43
A kiedy otwarcie mostu na Czarnej,czy ktos ma jakies informacje

Pozostałe