Budżet bez pieniędzy na żądane podwyżki

  • 07.12.2021, 19:29 (aktualizacja 08.12.2021, 17:12)
  • redakcja
Budżet bez pieniędzy na żądane podwyżki
Wszystko skazuje na to, że pracownicy Starostwa Powiatowego na solidne podwyżki będą musieli jeszcze poczekać. Dzisiaj na skrzynki mailowe radnych trafiła ostateczna wersja budżetu, jaką radni mają przegłosowywać 15 grudnia. Niestety nie ma w niej zmian dotyczących wzrostu wynagrodzeń, których domagają się powiatowi związkowcy. Zaplanowane kwoty nie różnią się od tych, jakie zapisano w wersji pierwotnej. Zarząd Powiatu cynicznie wykorzystuje fakt, że pracownicy samorządowi nie mają w Polsce prawa do strajku. Mogą natomiast, idąc śladem policjantów i nauczycieli się rozchorować.

Związkowcy skarżą się, że są lekceważeni. Na spotkanie ze Starostą w sprawie wynagrodzeń muszą czekać ponad tydzień. Zarząd Powiatu zajęty licznymi konferencjami prasowymi oraz bywaniem na organizowanych przez siebie imprezach i uroczystościach nie ma czasu na spotkania z pracownikami. Spotkanie z jednym ze związków zawodowych ma się odbyć jutro. Jaki ma sens, skoro budżet jest już gotowy i właściwie nie ma możliwości przeprowadzenia w nim zmian. 

- Kilka razy próbowaliśmy umówić się z panem Markiem Kubiakiem na spotkanie - mówią z kolei związkowcy z Domów Pomocy Społecznej. - Bez jakiegokolwiek odzewu. Członek Zarządu, pod którego podlegamy jest jak zwykle niedostępny. Telefonujemy na sekretariat i prosimy o rozmowę. Żadnej odpowiedzi. 

Pracownicy twierdzą, że czują się lekceważeni. Trudno im się dziwić. Rozmowa z bezpośrednim przełożonym, to podstawa funkcjonowania każdej instytucji. Chyba, że mamy do czynienia z osobami, które o zarządzaniu nie mają pojęcia. Wtedy faktycznie lepiej z nimi w ogóle nie rozmawiać, tylko robić swoje. Dobry szef zawsze będzie solidaryzował się z pracownikami. Tutaj dodatkowo powinien wyjaśnić, że jest takim samym pracownikiem jak i jego podwładni, a pracodawcą jest Starosta, pełniący obowiązki kierownika Urzędu. 

Co ciekawe, to inne wydatki zawarte w budżecie powiatu wydają się być niedoszacowane. Nawet kwota na podwyższone diety radnych nie została wystarczająco zabezpieczona. Związkowcy, z którymi rozmawialiśmy twierdzą, że sugeruje im się, że podwyżki dostać mogą ale we... wrześniu. Czy zdążą dogonić inflację? Jest to mało prawdopodobne  

Zarząd Powiatu nie m czasu na spotkania, za to więcej posiadają go radni PiS, którzy wprost mówią pracownikom, że protesty nie są  mile widziane 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

no
no 10.12.2021, 15:01
W budżetówce pod stołem się nie dostaje pensji...
Zawiedziony wyborca
Zawiedziony wyborca 07.12.2021, 22:15
Zamiast balować, marnować wstazki i kropic święcona woda- czas najwyzszy wziąć się do roboty!!! Odjąć sobie i dać przeciętnemu Kowalskiemu - to co się należy! To My podatnicy na was pracujemy! Dosc już tej zabawy! Ludzka cierliwosc też ma swoje granice władzo, wybrana przez wyborców.
Sielsko, św.Mikołaj ma pełny worek, ale tylko dla nielicznych.
Sielsko, św.Mikołaj ma pełny worek, ale tylko dla nielicznych. 07.12.2021, 20:41
https://www.facebook.com/10000…
Iwona
Iwona 08.12.2021, 08:00
Przestańcie ludziska i Pan Panie Redaktorze, cisnąć presję na p. Kubiaka. Skoro nie ma pieniędzy, to nie ma i podwyżek nie będzie, więc nie ma o czym rozmawiać z pracownikami DPSu.

A na basenie była fajna zabawa z tym Mikołajem - wrzucili go do wody buhahaha. Ale się śmialiśmy wszyscy:)

A wracając do tematu PiS ma wywalone na suwerena, od dawna dzieli Polaków jak żadna inna władza.

Ale zdjęcie z linka fajne, będzie co wspominać za parę lat haha. Pozdrawiam
Młyn
Młyn 07.12.2021, 20:20
Ważne że starosta i inni dostali kilkadziesiąt %podwyżki... Czas na choroby pracowników.
Ajdejano
Ajdejano 08.12.2021, 11:17
Na podstawie moich służbowych kontaktów ze starostwem, mogę stwierdzić, że pracownicy tego starostwa już od dawna cierpią na chorobę nieróbstwa. Przykład ? Proszę bardzo. Pewien wniosek został złożony w starostwie w dniu 09.10.2021 r. Prosty wniosek o zatwierdzenie czegoś-tam. Wystarczyło przejrzeć złożone papiery i te papiery zatwierdzić. Żadna filozofia. Dzisiaj mamy 08.12.2021 r., a wniosek dalej leży w starostwie.....

Więc, urzędnicy budżetowi już dawno chorują, jedna nie dziwię się im, że nóż sam im się w kieszeni otwiera, kiedy wiedzą, że nieroby z zarządu powiatu i z rady powiatu sami sobie podnieśli zarobki, czyli okradli wszystkich dookoła. Kupa dziada bez zelówek.
tomaszowianin
tomaszowianin 08.12.2021, 17:59
A....o Who is this?
Bez zelówek, ale ze słomą.
Bożena
Bożena 08.12.2021, 15:21
A ty Ajdejano podobno mówiłeś, że płacisz swoim pracownikom pod stołem, czyli zaniżasz swoje podatki, czyli pracownicy budżetowi nie maja pieniędzy z podatków i przez to się nie starają i przez to też nie ma kasy na inwestycje miejskie. Naczynie połączone ;)
Ajdejano
Ajdejano 08.12.2021, 17:33
Za pisanie o kimś, że "PODOBNO" gdzieś, coś mówił, też można się tłumaczyć. Nawet, jak się komuś wydaje, że jego wpis jest nie do określenia pod jakim nazwiskiem (firmą) kryje się "Bożenia".
Alchemik
Alchemik 09.12.2021, 11:40
Przestań się Pan Panie Janie tak ekscytować swoją osobą. Strasznieś Pan przewrażliwiony na swoim punkcie. Wszyscy wokół to głupcy, nieroby, olewusy, komunisty. Jeden prawy, uczciwy i pracowity w TM się znalazł, czyli Pan. Jak Szanowny Pan ,,szorujesz" po innych to git. Jak Szanownemu Panu ktoś ,,wsadzi" to straszyć Pan zaczynasz. Zrozum Pan w końcu że komentujący na tym forum traktują Pana z przymrużeniem oka, jako pewnego rodzaju folklor. Zatem uszanuj to Pan, doceń i grzeczniej postępuj. Pozdrawiam serdecznie.
Ajdejano
Ajdejano 10.12.2021, 12:05
Miszczu: ja bardzo lubię folklor. Kiedyś nawet zespół ludowy prowadziłem, a wiecheć słomy nawet teraz mi z gumofilców wyłazi.
Jednak, niektóre internetowe wpisy nie mają nic wspólnego z folklorem (w dosłownym znaczeniu tego słowa), a raczej z badziewiem i z chamstwem.

Pozdrowienia od starego czekisty.
Bożenna
Bożenna 08.12.2021, 18:18
Ale przecież nie zostało ujawnione kim jest Ajdejano więc cóż, możesz mi skoczyć hipokryto ;)
Ajdejano
Ajdejano 09.12.2021, 12:34
Ale zostało popełnione pomówienie Ajdejano oto, że ten "PODOBNO" coś mówił. I ten, "niby" nie znany nikomu Ajdejano, w krótkim czasie może znać IP "Bożeny" i wtedy już nie musi nikomu "naskoczyć" - cwaniaczku.
Bożenna
Bożenna 14.12.2021, 00:47
Uważaj Ajdejano, hipokryto, bo może zaraz znajdą się tacy którzy będą chcieli twoje IP ustalać w sprawie pomówienia lub zniesławienia ;)

Pozostałe