Uwaga: zmiany w organizacji ruchu na terenie Tomaszowa Mazowieckiego.

  • 20.12.2021, 18:20 (aktualizacja 20.12.2021, 18:57)
  • redakcja
Uwaga: zmiany w organizacji ruchu na terenie Tomaszowa Mazowieckiego.
W związku z kolejnym etapem trwającej rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 713 w Tomaszowie Mazowieckim Zarząd Dróg Wojewódzkich informuje, że od 22 grudnia (środa) planowane są zmiany w tymczasowej organizacji ruchu.

Całkowicie zamknięty dla ruchu osobowego zostanie odcinek ul. Mireckiego od ul. Szczęśliwej do mostu na Pilicy wraz z wlotami w drogi boczne. Ruch lokalny dopuszczony będzie na rondzie Dmowskiego i prowadzony małym objazdem na w/w rondzie przez ul. Mireckiego do ul. Zgodnej (dalej plac budowy, ale z dopuszczeniem ruchu) przez ul. Majową oraz ul: Zacisze – Niską – Nowy Port – do wcześniej wyznaczonych objazdów.

Na w/w zamkniętym odcinku Mireckiego zachowana będzie możliwość przejazdu: dla pojazdów pow. 3,5 t do lokalnych firm prowadzących działalność gospodarczą (za okazaniem dokumentu uprawniającego do przejazdu), do posesji oraz dla komunikacji zbiorowej.

Nastąpi przywrócenie ruchu na ul. Mireckiego: od skrzyżowania z ulicą Głowackiego do Szczęśliwej wraz z rondem Dmowskiego.

Utrzymany zostanie ruch na mostach: na Pilicy oraz między ulicami Anny i Aliny.

ZDW zapowiada też utrzymanie całkowitego zamknięcia ul. Białobrzeskiej (przed przejazdem kolejowym), ul. Radomskiej do skrzyżowania z ul. Młodzieżową. Na w/w odcinkach zachowana będzie możliwość przejazdu: dla pojazdów pow. 3,5 t do lokalnych firm prowadzących działalność gospodarczą (za okazaniem dokumentu uprawniającego do przejazdu), do posesji oraz dla komunikacji zbiorowej.

Zniesiony zostanie ruch wahadłowy na ul. Opoczyńskiej.

Należy pamiętać, że wszystkie w/w odcinki nadal są terenem budowy, gdzie mogą pojawiać się lokalne utrudnienia związane z robotami.

 Zakres całej inwestycji (ponad 4 km) obejmuje odcinek od ronda Dmowskiego (rozbudowa), do granic miasta (z wyłączeniem zmodernizowanego wcześniej odcinka ulicy Białobrzeskiej  - od okolic ulicy Szewskiej do przejazdu kolejowego). Nowe ronda powstaną również na połączeniach ulic: Mireckiego ze Szczęśliwą oraz Opoczyńskiej z Wąwalską i Gminną. W sumie przebudowie poddane jest 15 skrzyżowań. Do tego pojawią się m.in. nowe chodniki o łącznej długości około 7,6 km, kanalizacja deszczowa, zjazdy na posesje, dobrze oświetlone przejścia dla pieszych. Ruch zostanie upłynniony dzięki czternastu zatokom autobusowym. Inwestycja obejmuje również remont mostów na Pilicy i Niebieskich Źródłach (między ulicami Anny i Aliny) oraz przejazd kolejowy na ulicy Białobrzeskiej.

Wykonawcą jest firma PRDM z Piotrkowa Tryb., a wartość robót to blisko 31 mln zł. Zakończenie planowane jest w październiku 2022 r.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ROMEK
ROMEK 22.12.2021, 10:40
JEST 22 I NIC SIĘ NIE DZIEJE
2222
2222 14.12.2021, 20:11
Gdzie Zgodna , a gdzie Mireckiego?
W ciągu ul. Mireckiego
W ciągu ul. Mireckiego 15.12.2021, 12:02
nie ma skrzyżowania z ul. Zgodną. Ulice krzyżujące się z ul Mireckiego to: Nowowiejska, Zacisze, Szczęśliwa, Orla, Kępa.
uważny
uważny 15.12.2021, 15:01
Nowy Port i Prosta i B. Głowackiego- jak już mamy być dokładni

Pozostałe