Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 21:59
Reklama
Reklama CUK kalkulator OC i AC

Tomaszów wkracza w nową erę

Tomaszów Mazowiecki pozyskał prawie 16 milionów złotych z tzw. funduszy norweskich. Pieniądze, które trafią do miasta, przeznaczone zostaną na szereg inwestycji, takich chociażby, jak rewitalizacja Parku im. Solidarności, czyli miejsca, z którym wiążą swoje pozytywne wspomnienia, niemal wszyscy tomaszowianie. Kto z nas przynajmniej razy, nie był tu na koncercie, czy innej imprezie. Nie to jest jednak najważniejsze. Trzeba przyznać, że po raz pierwszy w naszym mieście, urzędnicy przygotowujący projekt podeszli w sposób nowoczesny i kompleksowy do analizy uwarunkowań obejmując nią nie tylko trendy gospodarcze ale i społeczne, w tym demograficzne. W wyniku wielomiesięcznych prac powstała wizja miasta na miarę XXI wieku. Zapomnijcie o "betonozie". Miasto zmieni się nie do poznania. Środki norweskie sfinansują tylko część zadań.  Władze miasta starają się pozyskiwać środki także z innych źródeł i robią to skutecznie. To w dużej mierze zasługa fachowców, zatrudnionych w naszym Urzędzie Miasta. Wczoraj w tomaszowskim magistracie zainaugurowano realizację projektu. Czego możemy oczekiwać w niedalekiej przyszłości? 

Prezydent Marcin Witko podkreślał wczoraj, że polskie samorządy mogą rozwijać się dzięki pozyskiwanym ze źródeł zewnętrznych środkom finansowym. Większość z nich pochodzi obecnie z programów rządowych. Z niecierpliwością oczekiwane są też pieniądze z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. - Cieszymy się wszyscy z inwestycji w naszych samorządach. Tomaszów Mazowiecki został oceniony pozytywnie i pozyskał w ramach funduszy norweskich ok. 16 milionów złotych - mówił i przypomniał równocześnie, że Norwegia nie będąca członkiem Unii Europejskiej, płaci w ten sposób za dostęp do europejskich rynków zbytu. - Na podstawie umowy, Norwegia ma obowiązek wspierać te kraje, gdzie dochód jest niższy niż 90% dochodu średniego w UE. Dofinansowane są nie tylko tzw. twarde inwestycje ale przede wszystkim inwestycje o charakterze społecznym. Cieszymy się nie tylko z pozyskanych pieniędzy, ale też z tego, że przygotowując wniosek mogliśmy skorzystać z tych wszystkich instrumentów, by możliwe było opracowanie diagnozy miasta, będącej podstawą do opracowania strategii rozwoju miasta na przyszłość. Diagnoza pokazuje nie tylko słabe strony ale również nasze atuty. 

Projekt, z którym miasto właśnie rusza nieprzypadkowo nazwano „Tomaszów Mazowiecki - arena pozytywnej energii: wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej oraz podniesienie jakości środowiska naturalnego w Tomaszowie Mazowieckim”. Marcin Witko nie ma wątpliwości, że na realizacji programu skorzystają najbardziej mieszkańcy. Ma on ułatwić im codzienne życie. Kontynuowana zostanie cyfryzacja miasta, likwidacja barier architektonicznych, - Adresatem są też Ci słabsi, z niepełnosprawnością, borykający się z trudnościami. To bardzo ważna cecha projektu opartego o fundusze norweskie. Zrewitalizujemy też kolejną przestrzeń zieloną. Norwegowie przywiązują do ekologii bardzo dużą wagę. Mowa o Muszli Koncertowej i Parku Solidarność. Tomaszów Mazowiecki stawia na to, by mieszkańcy mogli dobrze  żyć. Jak pomyślimy o tym, jak dużo mamy takich miejsc zielonych i jak wiele z nich udało nam się przywrócić do użytku, wiemy,  że mieszkamy w wyjątkowym miejscu. Ale fundusze norweskie to nie wszystko, za chwilę ruszamy do realizacji olbrzymiej inwestycji wymiany oświetlenie w całym mieście. W najbliższych latach będzie działo się dużo dobrego w naszym mieście. 

Nie było łatwo

- Droga, jaką przeszliśmy aż do podpisania umowy, była bardzo długa. Był to proces kilkunastomiesięczny. Opierał się on na diagnozie miasta, a więc na tym, co konkurencyjne, ważne lub stanowi nasz deficyt i powinno budzić zaniepokojenie. Proces analizy pozwolił nam je zidentyfikować i przygotować narzędzia do ich minimalizowania W opracowaniu programu aktywny udział brali mieszkańcy miasta, przedstawiciele organizacji społecznych, przedsiębiorcy - wyjaśniał dyrektor Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Klimatu, Adam Koziełek. 

Wszystko zaczęło się w 2019 roku w ramach Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju 255 miast z całej Polski zostało zaproszonych do składania wniosków do Programu ROZWÓJ LOKALNY. Spośród 213 złożonych aplikacji 54 miasta przeszły do etapu II. Wśród nich bardzo dobrze oceniony Tomaszów Mazowiecki  Od 18 stycznia do 30 października 2020 roku trwały intensywne prace nad przygotowaniem dokumentacji projektowej

 W przygotowanie projektu aktywnie włączyli się mieszkańcy naszego miasta poprzez udział w: badaniach ankietowych, warsztatach, wywiadach, spotkaniach, konsultacjach  itd. Ogółem tworzenie projektu wsparło ponad 1.500 osób.   W Tomaszowie była to aktywność obywatelska na poziomie dotąd nie spotykanym. 

Program Rozwój lokalny miał odpowiedzieć na zapotrzebowanie dotyczące utraty funkcji w miastach, które borykają się z problemami gospodarczymi, społecznymi i demograficznymi. Właśnie demografia najmocniej przewija się w przygotowanym programie - wyjaśniał Koziełek 

 

 

- Wprowadziliśmy nowy element o nazwie spacer badawczy. W towarzystwie osób ze szczególnymi potrzebami, przeszliśmy się po mieście. Sprawdzaliśmy, jakie są potrzeby, problemy. Jest to nowa i bardzo efektywna metoda, która pokazuje nam, otoczenie takim, jakim jest naprawdę, a nie zza ekranu komputerowego - dodaje Małgorzata Śmiechowicz

 

ARENA AKTYWNOŚCI, ARENA MOŻLIWOŚCI

- Tomaszów ma niski stopień wykorzystania kapitału społecznego. Z naszych analiz wynika, że Tomaszów wykorzystując swój kapitał może rozwijać się bardzo prężnie. Musimy jednak wytypować obszary, które wymagać będą naszej interwencji. Warto zauważyć, że zaplanowane przez nas działania się wzajemnie przenikają. Zadania inwestycyjne posiadają swój aspekt społeczny. Wśród działań społecznych pojawiają się wyznaczniki dla działań inwestycyjnych. Staraliśmy się, aby były one komplementarne - podkreśla Adam Koziełek i wyjaśnia genezę nazwy zespołu działań, wskazując, że Arena Lodowa stanowi obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów Tomaszowa Mazowieckiego. 

 

 

W dążeniu do realizacji wizji miasta wyznaczono kierunki rozwoju w wymiarze instytucjonalnym i lokalnym, a naszym celem nadrzędnym jest stworzenie miasta gotowego na rozwój i wrażliwego na potrzeby mieszkańców.

- podkreślają władze Tomaszowa Mazowieckiego, dla których kluczowym słowem jest "rozwój" oparty o partycypację mieszkańców w zarządzaniu miastem. W lipcu podpisano umowę dotyczącą funduszy norweskich. Początkowo miasto wskazywało na szersze spektrum zadań inwestycyjnych. Ze względu na większa liczbę beneficjentów, należało jednak część programu zmodyfikować. Nie oznacza to jednak z rezygnacji z ich realizacji. O środki trzeba będzie postarać się gdzieś indziej. Najlepszym przykładem na to, że można robić to skutecznie jest wspomniana wcześniej wymiana oświetlenia. 

 

 

Nowoczesny magistrat, przyjazny dla mieszkańców 

Projekt zakłada podniesienie standardów zarządzania w Urzędzie Miasta w Tomaszowie Mazowieckim i jednostkach podległych poprzez wdrożenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i sprzętowych, nowoczesnego oprogramowania do obsługi usług specjalistycznych oraz  rozwiązań służących poprawie efektywności funkcjonowania Urzędu Miasta i jednostek podległych. Pozwoli to na tworzenie warunków dla współzarządzania, dzielenia się wiedzą oraz rozwijania partnerstw międzysektorowych i współpracy sieciowej, w tym promocja dobrych praktyk wśród jednostek samorządu terytorialnego

URZĄDzamy , czyli podniesienie standardów dostępności w obiektach użyteczności publicznej i przestrzeni miejskiej poprzez znoszenie barier architektonicznych i komunikacyjnych, a co z za tym idzie podniesienie standardów obsługi.

Powstanie nowoczesna serwerownia, która będzie służyła do obsługi nowych systemów komputerowych, wdrażanych w ramach projektu. Powstanie również nowa sieć światłowodowa, która posłuży do wdrożenia jednolitego systemu zarządzania w jednostkach miejskich. Ta siecią planujemy połączyć wszystkie instytucje miejskie. Nowy sprzęt komputerowy posłuży między innymi do obsługi procesów urbanistycznych - wyjaśnia Małgorzata Śmiechowicz. 

 

Chciałbym podkreślić, że nie traktujemy urzędu miasta jako jednej instytucji miejskiej. Instytucja to wszystkie jednostki miejskie - dodaje Koziełek. 

Łączy nas rzeka  - Hrabski Ogród

 To chyba najbardziej interesuje naszych czytelników. Obejmuje odtworzenie walorów środowiskowych, architektonicznych i historycznych Parku Miejskiego „Solidarność” i parku przypałacowego – „Hrabski Ogród”

- Tomaszów, to miasto położone w otoczeniu pięciu rzek, o czym często zapominamy. W ramach zadania Łączy nas rzeka mamy do czynienia z trzema działaniami. Chcemy aby park miejski odzyskał swój blask i wrócił do tomaszowian. Dlatego pierwszym i najważniejszym elementem będzie otworzenie muszli koncertowej. Miejsca, które było bardzo charakterystyczne, ale które naruszył mocno "ząb czasu" i musiało być wyburzone. Chcemy, by znów odbywały się tu koncerty. Kolejnym punktem będzie o nowoczesne oświetlenie, monitoring, poprawie ciągów pieszych, ławeczkach - wyjaśnia Adam Koziełek, dyrektor Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Klimatu w tomaszowskim magistracie.

Miasto zamierza też poprawić jakości komunikacji pieszo – rowerowej poprzez wytyczenie szlaku turystycznego na odcinku Skansen Rzeki Pilicy – Zalew Sulejowski oraz udostępnić walory turystyczne  poprzez udrożnienie kajakowego szlaku turystycznego na rzece Pilicy na odcinku Zalew Sulejowski – Tomaszowska Przystań nad Pilicą.

Poprawa świadomości ekologicznej mieszkańców miasta poprzez opracowanie i realizację kompleksowego programu edukacji ekologicznej EKOpozytywny Tomaszów, to kolejny element programu. Realizowany będzie poprzez organizację autorskich zajęć edukacyjnych w przedszkolach i szkołach podstawowych, orz proekologiczną kampanię społeczną skierowaną do mieszkańców miasta.

 

 

Co jeszcze?

Wcale nie mało.  Czeka nas opracowanie „Programu wsparcia seniorów „TOMASZÓW DLA SENIORÓW”, oraz wdrożenie działań prozdrowotnych dla najstarszych mieszkańców miasta, a także organizacja działań aktywizujących tomaszowskich seniorów, poprzez min. coroczne uroczyste obchody Dnia Seniora, cykliczną organizację Spartakiady Zdrowia dla Seniorów. Ma być to odpowiedzią na wyzwania demograficzne. 26 procent tomaszowian, to obecnie osoby w wielu poprodukcyjnym. 

Program zakłada poprawę jakości współpracy z mieszkańcami w zakresie ich zaangażowania w życie miasta poprzez opracowanie i wdrożenie dokumentu strategicznego pn. „Standardy komunikacji i partycypacji społecznej dla miasta Tomaszowa Mazowieckiego”,

Władze miasta zmierzają do podjęci działań zmierzających do określenia roli miasta w regionie i identyfikacji kierunków rozwoju poprzez opracowanie i wdrożenie kompleksowej „Strategii rozwoju i promocji przemysłów czasu wolnego na terenie miasta Tomaszowa Mazowieckiego i Gminy Tomaszów Mazowiecki”.

Tomaszów wzbogaci się wreszcie o program rozwoju przedsiębiorczości. Czekamy na wdrożenie autorskich programów edukacyjnych w tomaszowskich przedszkolach i szkołach oraz na prowadzenie innowacyjnych działań promujących postawy proprzedsiębiorcze.

Partnerzy w Norwegii

Tomaszów Mazowiecki zamierza nawiązać współpracę partnerską z miastem Hamar, leżącym w regionie Hedmark, nad największym jeziorem Norwegii - Miøsa. W mieście zlokalizowana jest m..in. hala widowiskowo – sportowa Hamar Olimpiske Anlegg AS, zwana popularnie Vikingskipet – arena igrzysk Olimpijskich w Lillehammer w 1994 roku oraz licznych zawodów sportowych rangi europejskiej i światowej.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Edek 21.01.2022 08:05
Na muszli w parku zawinęła się izolacja na płycie betonowej po ostatniej wichurze może osoba która piłuje pół dnia dmuchawą na schodach pofatyguje się i od winie ją za nim zniszczą szkoda muru jak nasiąknie to mróz zrobi swoje

Ewa 18.01.2022 12:19
Zeby tylko nie wycieto w pien starodrzewia w parku XX - lecia. Byla pora na ronda, teraz pora na muszle. W kolejce muszla na Placu. A tak w ogole park skarbem Tomaszowa.

widziane z okna na Browarnej 18.01.2022 13:44
Co do drzew w tym Parku... drzewostan jest zadziadziony i wymaga zręcznego oka drwala, myślę że pod piłę nadaje się połowa tych spróchniałych drzew. Zresztą sadzonych jak popadnie w czasie zakrapianych alkoholem czynów partyjnych w epoce Bieruta i Gomułki.

Abderyto(ko) z Browarnej. 21.01.2022 16:29
Sam jesteś "zadziadziony" i należałoby cię wyciąć. Ten Park powinien być naturalny, a nie taki jaki ty chcesz. Ten Park powstał po 1830 r. i wtedy nasadzono te drzewa. Bierut i Gomułka. To wg ciebie oni razem urzędowali? Dziwna logika. B.Bierut zmarł w 1956 r., Gomułka w 1987r. .No, ale jak może znać historię Tomaszowa, ktoś, kogo stare w bańce po mleku tu ściągnęli, a teraz udaje tomaszowiaka z dziada, pradziada. Po II WŚ nie było żadnych czynów partyjnych, jeśli już, to czyn społeczny, w którym brali udział uczniowie m.in. I LO w 1962 r. Ty chyba w pijanym widzie widziałeś te "zakrapiane alkoholem czyny partyjne". Ta twoja wypowiedź ubliża osobom rdzennym tomaszowianom. A wiesz jak nazywają bloki przy ul. Browarnej? Nie wiesz, to się dowiedz.

Ewa 23.01.2022 11:50
Wez sie ogarnij , bo wstyd przynosisz tomaszowiakom. Park XX lecia powinien byc chroniony jako dobro.Wyciac drzewa i odwrocic bieg Wolborki, zeby wam nie szumialo i wilgoci w piwnicach nie bylo? Czyny partyjne? Czy zdajesz sobie sprawe, jak obrazach ludzi, ktorzy w latach 60- tych dokonali renowacji parku w ramach czynu spolecznego? Jakiez to bylo wielkie swieto, fontanna, male zoo, labedzie i pelno ludzi w parku. Park jest piekny o kazdej porze roku. A o Bierucie i Gomulce to juz zadnego pojecia nie masz, wez odstaw butelke, bo jeszcze ci sie czyn partyjny przysni.

Mariola 16.01.2022 18:14
A kiedy będzie wyremontowany park (ciągi piesze na niebieskich...? ) na asfaltowym fragmencie można tam połamać sobie kończyny,Chodzi o fragment na przeciw skansenu.

miło popatrzeć 15.01.2022 18:43
Pan Koziełek w ogóle wymiata! Kompetnenty i skormny, często widywany na przystanku przy Domu Bednarza przy św. Antoniego. Gdy to widzę, czuję się jak bym był w słynnącej ze skromności władzy Skandynawii. Bardzo mi to imponuje.

Figo-fago 16.01.2022 20:11
"Pan Koziełek w ogóle wymiata!" Gdyby nie zwykli, szarzy pracownicy p. Koziełka i p. Smiechowicz, którzy na co dzień zapier..... przy wnioskach o dotacje i dofinansowania, ich szefowie tak by nie wymiatali. Ktoś tę robotę musi wykonywać, a ktoś inny potem "zamiata" - no nie ?!.

Ed 16.01.2022 23:00
Aż łza się w oku kręci. Dyrektor po prostu nie ma prawa jazdy i ot cała zagadka wyboru komunikacji miejskiej.

t 15.01.2022 17:51
Ile czasu ma Prezydent Urząd Miasta na odpowiedz na pismo od mieszkańca. Czy po poprawie efektywności funkcjonowania Urzędu Miasta czas odpowiedzi się skróci.

do t 15.01.2022 21:49
Naiwniaku. Jeszcze wierzysz w garbate aniołki?

:) 15.01.2022 21:51
To reguluje ustawa

Ed 16.01.2022 22:58
Możesz nie dostać odpowiedzi jak większość mieszkańców.

Reklama
Polecane
Gnał bez wyobraźni i rozumuKelner zastrzelił się z miłościBiałobrzeska Majówka na łąceWalka o rynek – jak sprawdzić, kto jest konkurencją dla Twojego biznesu?Dzień Otwarty u WyspiańskiegoWielki sukces Zuzanny Linowskiej w Międzynarodowym Konkursie GraficznymPiłkarskie starcie na kinowym ekranieJuż od 17 do 19 Maja na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim zawitają Food trucki!Dwa zaginięcia i dwa szczęśliwe odnalezieniaKompletnie wycieńczony błąkał się po lesieDrzewko za makulaturęMuzyczna zapowiedź lata w Tomaszowie
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Białobrzeska Majówka Białobrzeska Majówka Piknik rodzinny pod tytułowym hasłem odbędzie się 11 maja w Miejskim Centrum Kultury Za Pilicą przy ul. Gminnej 37/39. Organizatorzy przygotowali dla jego uczestników wiele atrakcji. Będzie z nich można skorzystać w godz. 16−19. Wstęp wolny. Na najmłodszych czekać będzie m.in. gra terenowa z nagrodami, a także: ogromna zjeżdżalnia, stoiska plastyczne, na których wykonać będzie można np. makramowy breloczek, ścieżka sensoryczna i tor przeszkód. Nie zabraknie też ogromnych baniek mydlanych, balonów, szczudlarza i cukrowej waty. Główną atrakcją dla dzieci będzie magik Pan Buźka, który przedstawi show „Magia Żółtoksiężnika”. Dużo będzie działo się również na scenie. Zaprezentują się m.in.: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie”, DFC Latino, uczestnicy zajęć wokalnych i tanecznych z MCK Za Pilicą, a w bajkowy świat przeniesie wszystkich grupa teatralna „Zeróweczka” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 w Białobrzegach, która pokaże nagrodzony Złotą Maską na tegorocznych Tomaszowskich Teatraliach spektakl „Królewna Śnieżka”. Będzie też czas dla Kwadransowych Grubasów, z którymi wspólnie świętować będziemy 25-lecie działalności klubu. Na stoiskach partnerów wydarzenia będzie można przybić piątkę z Miśkiem i Kropelką, zagrać w koło fortuny, sprawdzić umiejętności językowe czy wykonać kolorową pracę plastyczną. Dodatkowo będzie można skorzystać z konsultacji koordynatora opieki onkologicznej oraz zmierzyć ciśnienie i poziom cukru. Dostępny będzie również punkt Nadleśnictwa Smardzewice, w którym będzie można otrzymać sadzonki drzew. Nie zabraknie również wozu strażackiego, do którego będzie można wsiąść, i pokazów pierwszej pomocy prowadzonych przez druhów z OSP w Białobrzegach. Na sali koncertowej dostępne do obejrzenia będą dwie wystawy: prac malarskich artystów ze Stowarzyszenia Amatorów Plastyków oraz uczestników zajęć malarstwa i rysunku w MCK Za Pilicą. Na stoiskach będzie można również zakupić słodkie ciasta oraz ciepłe dania, jak np. grillowaną kiełbaskę czy pyszne pierogi.Wstęp na wydarzenie jest wolny.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.05.2024
Food trucki Food trucki Już od 17 do 19 Maja na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim zawitają Food trucki!Piknik rodzinny organizowany przez Sowa Events bedzie miał do zaoferowania mnóstwo atrakcji.Dla głodomorów przyjadą foodtrucki reprezentujące kuchnie z całego świata. Wśród serwowanych dań nie może zabraknąć: amerykańskich burgerów, hiszpańskich churrosów, frytek belgijskich, węgierskich langoszy, tajskiego padthaia oraz wiele innych przysmaków z różnych zakątków naszego globu.Dla spragnionych będzie przygotowana strefa orzeźwienia, czyli stoisko pełne dobroci. Serwujemy tam autorską lemoniada, zmrożoną granite i wiele innych.Między stoiskami będzie przygotowany specjalny food court gdzie zostaną porozkładane ławostoły, leżaki oraz parasole. Można więc śmiało zaprosić całą rodzinę i wygodnie spędzić czas zajadając się serwowanymi specjałami, słuchając przy tym przyjemnej muzyki.Będzie również mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Będzie stoisko z balonami i zabawkami oraz stoisko z watą cukrową. Bedą również przygotowane dmuchane zamki na których dzieciaki beda mogły spędzić radosne chwile skacząc i bawiąc sie w najlepsze.DODATKOWO I BEZPŁATNIE ZAPRASZAMY NA:SOBOTA:- 12:00 - 16:00 - Spotkanie z ulubionymi postaciami z topowej bajki o dzielnych pieskach! Szykujcie aparaty i szerokie uśmiechy :)NIEDZIELA: - 12:00 -12:45 - Koncert "JAK Z BAJKI" - uzdolnieni ludzie filmu, muzyki, teatru i animacji przeniosą Was w magiczny świat muzyki z największych hitów filmów animowanych! - 12:00 - 18:00 - Animatorzy do Waszej dyspozycji! - zabawy ruchowe, sportowe, skręcanie balonów, zabawy z chustą klanza, mini zajęcia plastyczne i wiele innych - nudzie mówimy STOP!- 12:00 - 18:00 (z przerwami) - Bańki mydlane w niecodziennym wydaniu - daj się zamknąć w giga bańce! - Warto zapomnieć o gotowaniu w domu tego weekendu. Warto zabrać rodzinę i cudownie spędzić ten czas z Food truckami. Kulinarne święto już od 17 do 19 Maja w Tomaszowie Mazowieckim.Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 10°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Ten brzuchaty osobnik tak nadaje się na starostę powiatu, jak ja na biskupa. Nawet na katechetę się nie nadawał. Jednak nasze bredzenie jest zbędne, bo ten szkodnik społeczny z pewnością, pod powiatowym stołem już został wybrany. A sesja w dniu 07.05. 2024 r., to będzie tylko formalność.Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: zadowolonyTreść komentarza: Białobrzegi rzeczywiście bardzo ponura dzielnica Tomaszowa. A za komuny planowano tu duże osiedla bloków, dlatego do Tomaszowa przyłączono wtedy Ludwików i Białobrzegi. Gdyby dzisiaj oderwano te dzielnice od Tomaszowa to miasto liczyłoby około 40 tys. mieszkańców. Dzięki wam wybieramy nadal Prezydenta a nie Burmistrza bo mamy nieco ponad 50 tys. głów w mieście.Źródło komentarza: Białobrzeska Majówka na łąceAutor komentarza: Mieszkaniec BiałobrzegówTreść komentarza: Brawo, wreszcie coś się tutaj dzieje - szkoda że tak rzadko, dzielnica kompletnie zapomniana pod względem integracji społeczności lokalnej. Zdecydowanie brakuje tutaj miejsca spotkań dla starszych jak i młodszych mieszkańców na otwartym terenie. Uważam, że altanka na wzór Ciebłowic czy park taki jak w Wąwale ułatwił by tworzenie takich relacji oraz byłby dobrym miejscem do rekreacji oraz odpoczynku. Zachęcam i proszę przedstawicieli władzy z naszej dzielnicy o podjęcie działań w tym temacie. Oprócz inwestycji drogowych - mam wrażenie, że nic tutaj się nie dzieje.Źródło komentarza: Białobrzeska Majówka na łąceAutor komentarza: Mieszkanka TomaszowaTreść komentarza: Jedynym najbardziej kompetentnym i doświadczonym kandydatem jest obecny starosta Mariusz WęgrzynowskiŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: tomaszowiankaTreść komentarza: Weź chłopie ,,urlop,,od komentowania ,czasem zgadzam się bo prawda leży po środku ale częściej ,,przeginasz,, wrzuć na luz i zapomnij o minionych czasach.Źródło komentarza: Zmiany w ProkuraturachAutor komentarza: SabrinaTreść komentarza: Jak zawsze same pyszności, już dzisiaj szykujmy kasę bo warto posmakować, pewnie znów będą tłumy.Źródło komentarza: Już od 17 do 19 Maja na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim zawitają Food trucki!
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama