Przestępczy duecik pod wpływem alkoholu

  • 18.01.2022, 13:46 (aktualizacja 22.01.2022, 09:28)
  • redakcja
Przestępczy duecik pod wpływem alkoholu
Policjanci zatrzymali dwóch tomaszowian w wieku 36 i 38 lat, którzy usiłowali włamać się do magazynu jednego ze sklepów przy Nowym Porcie w Tomaszowie Mazowieckim. Grozi im kara nawet do 10 lat więzienia. Starszy z nich był poszukiwany do odbycia kary.

W niedzielne popołudnie 16 stycznia 2022 roku dyżurny tomaszowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie od naocznego świadka, iż do magazynu na tyłach sklepu przy ulicy Nowy Port w Tomaszowie Mazowieckim usiłuje dostać się jakiś mężczyzna. Mężczyzna ten uderzał w drzwi tego pomieszczenia, a w pobliżu stał drugi mężczyzna obserwujący otoczenie. We wskazane miejsce natychmiast skierowano policjantów.

Jeden z funkcjonariuszy zaszedł mężczyznę przy drzwiach do magazynu w chwili, gdy ten próbował rozbić kłódki siekierą. Gdy policjanci kazali mężczyźnie odrzucić siekierę, ten kompletnie zaskoczony interwencją wykonał polecenie. Został zatrzymany. Okazało się, ze zdołał otworzyć jedną z kłódek, a drugą częściowo uszkodzić. Przyłapany na gorącym uczynku sprawca to 36-letni tomaszowianin.

W tym samym czasie inny patrol jadący na miejsce interwencji zauważył idącego ulicą drugiego mężczyznę, który na widok radiowozu rzucił się do ucieczki w kierunku ulicy Ustronie. Tego mężczyznę po krótkim pościgu policjanci również zatrzymali. Był to 38-letni tomaszowianin nie posiadający stałego miejsca zamieszkania, poszukiwany do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności.

Obaj zatrzymani byli nietrzeźwi. Badania wykazały że mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Noc spędzili w policyjnym areszcie. 17 stycznia 2022 roku przestępczy duet usłyszał zarzut usiłowania wspólnie i w porozumieniu kradzieży z włamaniem do magazynu z artykułami spożywczymi. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Starszy z nich już trafił do zakładu karnego, aby odbyć zaległą karę pozbawienia wolności.      

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe