NIEZWYKŁE FERIE W TOMASZOWIE I WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM

  • 28.01.2022, 17:09 (aktualizacja 02.02.2022, 05:47)
  • redakcja
NIEZWYKŁE FERIE W TOMASZOWIE I WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM
Ferie zimowe nadchodzą wielkimi krokami. Jak je spędzić w Tomaszowie Mazowieckim i województwie łódzkim? Oczywiście odwiedzając fantastyczne miejsca, których powstanie było możliwe dzięki Funduszom Europejskim!

Groty Nagórzyckie

Jedną z największych atrakcji turystycznych Tomaszowa Mazowieckiego stanowią oczywiście Groty Nagórzyckie, prawdziwie unikatowe miejsce w skali ogólnopolskiej. Groty to pozostałość po podziemnej kopalni piasku, który był wydobywany na potrzeby budowlane i hutnicze przed ponad 200 laty. Obecnie Groty Nagórzyckie to zapewniająca niesamowite przeżycia podziemna trasa turystyczna. Składa się ona z licznych korytarzy, zaułków i sal. Największa z salto Sala Królewska – liczy sobie 30 metrów długości, 25 metrów szerokości oraz 3 metry wysokości.

Na przebiegającej dwoma oświetlonymi chodnikami trasie ulokowane są ekspozycje historyczne związane z Grotami Nagórzyckimi. Więcej informacji na temat dumy Tomaszowa Mazowieckiego znajdziesz tutaj.

Ulica Żywiołów w EC1

Za największą atrakcję dla dzieci (i nie tylko dla nich!) w województwie łódzkim bez dwóch zdań uchodzi Centrum Nauki i Techniki EC1. Budynek, w którym jeszcze do 2000 roku mieściła się elektrownia, dzisiaj stanowi siedzibę najwspanialszego centrum edukacyjno-naukowo-kulturalnego w Polsce. EC1 ciągle się rozrasta, a ostatnią nowością w jego murach jest Ulica Żywiołów. Co to takiego? Nowa ścieżka edukacyjna poświęcona pięciu żywiołom: wodzie, ogniu, powietrzu, życiu i ziemi. Dzieci poszerzają wiedzę na ich temat poprzez kapitalną, polegającą na eksperymentach, zabawę.

Na Ulicę Żywiołów składają się m.in. takie atrakcje jak Galeria Żywiołów i Zaułek Tajemnic. Galeria Żywiołów to prawdziwe królestwo zagadek, w którym dzieci znajdą mnóstwo iluzji optycznych i innych zaskoczeń. Na czym z kolei polega zabawa w  Zaułku Tajemnic? Na odnalezieniu drogi do wyjścia! A wcale nie będzie to łatwe. Przydadzą się wyobraźnia, umiejętności matematyczne oraz spostrzegawczość.

Ulica Żywiołów to jeden z punktów półkolonii organizowanych przez EC1 z okazji ferii zimowych. Na dzieci, które wezmą w nich udział, czekają również gry, warsztaty integracyjne, zwiedzanie wystaw, zajęcia w laboratorium oraz seanse w Planetarium i Kinie Sferycznym. Więcej informacji na temat półkolonii znajdziesz tutaj.

Termy Uniejów

Opisując możliwości spędzenia ferii zimowych w województwie łódzkim, nie sposób nie wspomnieć o termach w Uniejowie. Uniejowski obiekt to gwarancja doskonałej zabawy dla absolutnie całej rodziny. Warto przy tym dodać, że nie musi to być wcale zabawa polegająca na pluskaniu się w jednym z basenów. Na terenie kompleksu działają bowiem również sauny, lodowisko, tężnia solankowa i kręgielnia. 

Imponujące wrażenie robi także otoczenie wokół Term Uniejów. Miłośnicy spacerów z pewnością docenią kilkukilometrową przechadzkę alejkami zabytkowego parku, który niedawno został odrestaurowany. Zachwyt spacerowiczów wzbudzą również znajdujące się po obu stronach Warty bulwary. 

Więcej informacji na temat Term Uniejów znajdziesz na oficjalnej stronie kompleksu, która jest dostępna pod adresem https://www.termyuniejow.pl/.

 

 

 

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe