Psycholog online - czy warto skorzystać z takiej formy pomocy?

  • 26.04.2022, 11:21
  • redakcja
Psycholog online - czy warto skorzystać z takiej formy pomocy?
Współcześnie coraz więcej usług jest z sukcesem przenoszonych do Internetu. Dlatego szukając pomocy psychologicznej, można także skorzystać z wygodnej porady online udzielanej za pośrednictwem popularnych komunikatorów internetowych. Zatem, czy warto zdecydować się na taką formę terapii?

Psycholog online — dla kogo?

Dostęp do psychologa lub psychoterapeuty może być znacznie utrudniony szczególnie w małych miejscowościach. Ponieważ mieszkańcy wsi, czy też niewielkich miast mogą mieć problem, by dojechać do wybranego specjalisty. Poza tym pomimo upływu czasu niektórzy wciąż wstydzą się odwiedzać psychologa osobiście. W takim wypadku psycholog online to idealna alternatywa i doskonały sposób na szybkie uzyskanie pomocy psychologicznej. Co ważne porady online sprawdzą się również w sytuacji, gdy dana osoba jest bardzo zabiegana i nie ma czasu na wizytę, wówczas może się połączyć ze specjalistą w trakcie przerwy w pracy lub nawet z domu. Psycholog online to także dobry wybór dla pacjentów, którzy z powodów zdrowotnych nie mogą wyjść ze swojego mieszkania, a jednocześnie pilnie potrzebują konsultacji.

Psycholog online — jak się przygotować do rozmowy?

Porady udzielane za pośrednictwem komunikatorów internetowych wymagają odpowiedniego przygotowania również ze strony pacjenta. Dlatego przed pierwszą konsultacją warto znaleźć ciche i ustronne miejsce, gdzie dana osoba ustawi komputer i będzie mogła w pełni skupić się na rozmowie. Chcąc, aby porada przebiegła sprawnie, należy również sprawdzić szybkość łącza, skonfigurować odpowiednio mikrofon oraz głośniki i przygotować sobie listę pytań. Konsultacja przez Internet nie jest tak dynamiczna, jak wizyta w gabinecie, tym bardziej że od czasu do czasu komunikator może się zacinać lub całkiem stracić łączność. Dlatego decydując się na taką formę porady, trzeba mieć także świadomość jej ograniczeń. Dobrym pomysłem będzie zatem wygospodarowanie większej ilości czasu na wypadek pojawienia się problemów technicznych.

Psycholog online — czy warto korzystać z takiej formy pomocy?

W wielu przypadkach pomoc psychologiczna może być konieczną i nieocenioną formą wsparcia. Wobec czego psycholog online to świetna alternatywa dla tradycyjnej wizyty i warto ją rozważyć, jeśli nie danej osobie nie przeszkadza taki tryb spotkania. Co ważne terapia prowadzona przez Internet jakościowo niczym nie będzie się różnić od klasycznych spotkań z psychologiem i będzie tak samo skuteczna. Ponadto konsultacja psychologiczna online może być idealnym rozwiązaniem, gdy potrzebna jest natychmiastowa pomoc i pacjent nie chce czekać na spotkanie w gabinecie. Ponieważ zwykle dostęp do porad online jest dużo szybszy niż w przypadku tradycyjnych form prowadzenia terapii.

Podsumowując, jeśli pacjent chce pilnie skontaktować się z psychologiem, to warto poszukać specjalistów, którzy będą dostępni także online. Wówczas można umówić się z terapeutą jeszcze tego samego dnia i od razu uzyskać potrzebną pomoc. Dlatego psycholog online to wygodna i komfortowa opcja dla wszystkich osób, które nie chcą lub nie mogą odwiedzić terapeuty w jego gabinecie.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe