Spotkanie z Piotrem Gajdą w Tygodniu Bibliotek

  • 05.05.2022, 12:26 (aktualizacja 07.05.2022, 16:26)
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim
Spotkanie z Piotrem Gajdą w Tygodniu Bibliotek
Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim, Oddział dla Dzieci i Młodzieży oraz filie MBP włączają się w ogólnopolską akcję XIX Tygodnia Bibliotek, którego organizatorem od 2004 roku jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Każda edycja przebiega pod innym hasłem. Tegoroczne to „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Hasło, zaproponowane przez Grażynę Piskorz, wicedyrektor Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, odnosi się do biblioteki jako mikro- i makrokosmosu jednocześnie. Z jednej strony książnica to swoista oaza w mieście, mały jego fragment, zaledwie punkt, z drugiej strony – drzwi do Universum. Wystarczy wejść – i można być tu, a zarazem wszędzie…

Zapraszamy w okresie od 8 do 15 maja do częstszego śledzenia mediów społecznościowych i strony internetowej tomaszowskiej książnicy, ale też do odwiedzenia siedzib Biblioteki. Zaplanowano wiele działań. Między innymi wystawy, tematyczny quiz, gdzie nagrodą jest możliwość swobodnego wyboru książek do wypożyczenia prosto z magazynu Biblioteki Głównej, szkolenia dla seniorów z wykorzystania podstawowych funkcji w smartfonie, zabawy animacyjne dla najmłodszych w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, spotkania w formie lekcji bibliotecznych w szkołach i przedszkolach, SleeveFace - czyli selfie z książką, akcja „Uwalniamy książki” – bookcrossing.

13 maja o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej ul. Mościckiego 6 odbędzie się spotkanie autorskie z tomaszowianinem Piotrem Gajdą połączone z promocją jeszcze „ciepłego” tomiku poezji pt.: "O włos".

Piotr Gajda - poeta, autor wielu książek poetyckich: "Hostel", "Zwłoka", "Demoludy", "Golem", "Śruba Archimedesa", "To bruk", "Człowiek z halabardą", "Wiązania wodorowe". Współpracownik kwartalników literacko-artystycznych "Arterie" i "Afront". Według plebiscytu "Kalejdoskopu Kulturalnego Reymont" (2014) jeden z dziesięciu najbardziej wpływowych ludzi kultury woj. łódzkiego.

Laureat Nagrody Otoczaka (2019), Nagrody Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury (2020), Stypendysta Funduszu Popierania Twórczość ZAiKS (2016 i 2020). Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książek poety!

Jak powiedział Cyceron „Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki”, ogrodu niestety nie posiadamy, ale do odwiedzenia biblioteki serdecznie zapraszamy.

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe