Tomaszowski szpital otrzyma dofinansowanie

  • 06.05.2022, 12:06 (aktualizacja 06.05.2022, 14:45)
  • redakcja
Tomaszowski szpital otrzyma dofinansowanie
Tomaszowskie Centrum Zdrowia otrzyma 1.450.000 zł na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego. Nasza lecznica wzbogaci się o: aparat dopplera z głowicami do badania tętnic domózgowych i wewnatrzmózgowych; przewoźne ramię z detektorem cyfrowym oraz czytnikiem płyt obrazowych oraz wewnętrzną windę dla oddziału neurologicznego. Inwestycje pomogą uruchomić pododdział udarowy w ramach funkcjonującej neurologii.

37 mln zł trafi do szpitali z województwa łódzkiego. Przekazane środki pozwolą na doposażenie placówek w niezbędny sprzęt oraz wykonanie prac remontowo-budowlanych kluczowych z punktu widzenia bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów i personelu medycznego.

W ten sposób 23 placówki zyskają nowoczesną aparaturę tj. tomografy, rtg, usg, czy dopplery, dzięki którym można będzie przeprowadzić szybszą i dokładniejszą diagnostykę. Realizacja zadań odbędzie się do końca 2022 r.

Te inwestycje są niezmiernie istotne, dlatego, że sami lekarze i dyrektorzy szpitali wybierali, gdzie te pieniądze mają trafić i na jaki cel. Oni najlepiej znali potrzeby swoich placówek. Tych zadań jest bardzo dużo i szpitale naprawdę wykorzystały te środki w sposób optymalny. To pokazuje bardzo istotny element naszej codziennej działalności, bo wszyscy od pierwszego dnia epidemii byliśmy wyjątkowo skoncentrowani na walce z wirusem”. – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lech
lech 08.05.2022, 18:00
Starosta stara się jak może a tutaj co nie którzy narzekają. Winny jest personel nawet jak nie jest winny bo nosi się wysoko. Najlepiej dla nich to jak był wirus bo nikt nie mógł nic widzieć a i pieniądz inny a teraz nerwy.
Ajdejano
Ajdejano 12.05.2022, 16:34
Te!!! Widzę, że ty jesteś mniej-więcej na poziomie twojego idola-starosty. Miej świadomość, że na tego twojego "idola" nie "co niektórzy" , ale wszyscy narzekają, bo to jest facet, który nadaje się tylko na katechetę (i to na kiepskiego katechetę).

Jeśli tak się stara, jak może, to bardzo słabo może.
Franciszek
Franciszek 07.05.2022, 08:12
A może sam Pan Starosta-Katecheta.
rwd
rwd 06.05.2022, 13:45
Tylko, kto to będzie obsługiwał?
Ajdejano
Ajdejano 06.05.2022, 18:05
Tak. To pytanie, to pytanie za 100 punktów, albo za kilka/kilkanaście tysięcy złotych na miesiąc - tomaszowski starosto-katecheto.

Pozostałe