Szkolili się kadeci

  • 11.05.2022, 09:11 (aktualizacja 13.05.2022, 16:45)
  • mjr rez. Sławomir Miszczuk
Szkolili się kadeci
Szkolenie kadetów certyfikowanych klas wojskowych                                                   Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim.

Kadeci klasy trzeciej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim szkolili w dniach 4 – 10.05.2022r. swoje praktyczne umiejętności w ramach obozu certyfikowanych klas wojskowych.

 

 

Zajęcia obejmowały szkolenie z taktyki, obrony przed bronią masowego rażenia, ratownictwa medycznego, szkolenia inżynieryjno – saperskiego, łączności, maskowania i szkolenia strzeleckiego. Dodatkowo kadeci zapoznani zostali ze specyfiką szkolenia pododdziałów kawalerii powietrznej w oparciu o szkolenie przewidziane dla komponentu lądowego i powietrznego.

 

 

Wykorzystując atrapę niską śmigłowca nasi kadeci ćwiczyli jeden ze sposobów desantowania jakim jest desantowanie ze śmigłowca z przyziemienia oraz zajmowanie miejsca w śmigłowcu. Pokonanie ścianki wspinaczkowej okazało się nie takie proste i dla niektórych kadetów stanowiło nie lada wyzwanie.

 

 

W kolejnej części zajęć kadeci przegrupowali się na rzutnię granatem. Podczas gdy jedna grupa szkoliła się w rzucie atrapą granatu bojowego, druga grupa realizowała szkolenie inżynieryjno – saperskie w zakresie umiejętności minowania terenu i stawiania zapór minowych.

Na zakończenie szkolenia praktycznego kadeci zapoznali się z jednym z podstawowych typów śmigłowca będącego na wyposażeniu kawalerii powietrznej jakim jest śmigłowiec PZL W-3 „Sokół”, jego możliwościami technicznymi oraz wariantami uzbrojenia.

Wizyta w Sali Tradycji, domku pilota i symulator „Klaudia”, służącym do doskonalenia umiejętności pilotów i reagowania na sytuacje szczególne oraz poprawę bezpieczeństwa lotów wykonywanych na śmigłowcu W-3 „Sokół”, stanowił kolejny element zajęć mający na celu przybliżenie naszym kadetem specyfiki szkolenia i działania powietrznych kawalerzystów. Pięciodniowe szkolenie praktyczne kadetów zakończyła uroczysta zbiórka.

 

mjr rez. Sławomir Miszczuk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe