Wielka „Majówka z PCAS-em”

  • 18.05.2022, 10:28 (aktualizacja 21.05.2022, 17:31)
  • redakcja
Wielka „Majówka z PCAS-em”
Powiatowe Centrum Animacji Społecznej zorganizowało Majówkę, której tematem przewodnim była ekologia.

Partnerami placówki w tym przedsięwzięciu były firmy: Eneris i Dekorator. Rekordową popularnością cieszyła się akcja „Drzewko za makulaturę”, w której za przyniesioną makulaturę, plastikowe nakrętki i butelki można było dostać sadzonkę i nasiona kwiatów i ziół. PCAS zaprosił do udziału w Majówce przede wszystkim szkoły i przedszkola, ale z akcji chętnie skorzystali tomaszowianie.

Dzięki temu odpadami zapełniony został cały kontener. Ponadto przedszkolaki zasiały też kwiatki w eko-skrzynkach. Swoją skrzynkę sadzonkami otrzymanymi za przyniesione odpady, obsadziła też Senioralna Grupa Kabaretowa „Dzierlatki”, działająca przy placówce. Do akcji przyłączyli się również strażacy z OSP Tomaszów Mazowiecki, którzy przyjechali do placówki niemal już zabytkowym Jelczem. Dzieciaki mogły obejrzeć bojowe wyposażenie druhów i posłuchać ciekawych historii o ich pracy. Furorę zrobił też miś – maskotka tomaszowskiej Straży Miejskiej. Animatorzy

PCAS-u przygotowali dla dzieciaków wiele konkursów z nagrodami, było też malowanie buziek, formowanie balonów, gigantyczne bańki mydlane i pamiątkowe butony, które dzieciaki same projektowały. Starsi mieszkańcy miasta mogli także skorzystać z pomiaru cukru we krwi i zmierzyć ciśnienie na stoisku Stowarzyszenia Diabetyków.

- To jest nasze kolejne proekologiczne działanie, dlatego zaprosiliśmy do udziału w akcji dziecii młodzież, bo to oni głównie powinni w takich programach edukacyjnych uczestniczyć – mówi Dorota Ignasiak, dyrektor placówki. – Bardzo ucieszył nas widok przedszkolaków, które przybyły dziś do nas wręcz tłumnie i mogły uczestniczyć we wszystkich atrakcjach skierowanych głównie do dzieci. Nasi animatorzy zorganizowali dla nich liczne konkursy i animacje, a od naszych partnerów otrzymali roślinki i nasiona.  

Łącznie udało się zebrać ponad pół tony makulatury oraz kilkanaście worków plastikowych butelek i nakrętek. W akcji wzięły udział m.in. SP nr 3, 8, 14, Szkoły Katolickie z ul. Warszawskiej, ZSP nr 3, przedszkola nr 5, 11, „Iskiereczki”, „Promyczek”, , a także podopieczni DPS-u nr 1.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe