Gala Finałowa XI  POWIATOWEGO KONKURSU „Dla Ciebie, Mamo…”

  • 19.05.2022, 21:22 (aktualizacja 22.05.2022, 15:21)
  • redakcja
Gala Finałowa XI  POWIATOWEGO KONKURSU „Dla Ciebie, Mamo…”
18 maja 2022r. w Szkole Podstawowej nr 12 w im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 Tomaszowie Mazowieckim odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom XI POWIATOWEGO KONKURSU „Dla Ciebie, Mamo...”.

W Gali Finałowej uczestniczyli zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych: pani Iwona Sudak – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, Tomasz Migała – Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, Krzysztof Kuchta – Przewodniczący Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego, Leszek Ogórek – Wicestarosta Tomaszowski oraz ksiądz Sławomir Klich – proboszcz Parafii Świętego Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim. W uroczystości uczestniczyły również Anna Kowalska oraz  Katarzyna Stefańska - przedstawicielki Prezydium Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 12.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 12, a patronat nad nim objął pan Marcin Witko Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Konkurs obejmował trzy kategorie: literacką, plastyczną oraz muzyczną.

Cele konkursu to m.in.: kształtowanie wrażliwości na obecność matki w życiu każdego człowieka; propagowanie i ugruntowanie wartości związanych z rodziną; zachęcanie dzieci do aktywności twórczej; rozwijanie wrażliwości oraz umiejętności wokalnych.

WYNIKI KONKURSU W KATEGORII LITERCKIEJ

Nad przebiegiem konkursu w kategorii literackiej czuwała komisja w składzie:

  • pan Dominik Piątek  – bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Maz.
  • pani Joanna Chojnacka – bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Maz.
  • pani Anna Zieja- specjalista w Dziale Kultury i Edukacji Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Maz.

Na konkurs wpłynęło ogółem 27 prac ze szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego. W kategorii wiekowej klas II-III zgłoszono 18 prac na temat „Mamo, dziękuję Ci za…” z 8 placówek oświatowych.  Z klas IV-VIII zgłoszono 9 prac na temat „Tak, mam to po swojej mamie” z 5 placówek oświatowych.

W kategorii klas II-III komisja przyznała następujące miejsca:

I miejsce - Hanna Gawron kl.3, Szkoła Podstawowa nr 9 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Magdalena Sobiesiak

II miejsce - Marcel Typa kl.3, Szkoła Podstawowa nr 8 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Iwona Kosz

III miejsce - Alicja Zieja kl.2, Szkoła Podstawowa nr 11 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Dorota Krawentek

Wyróżnienia:

Alicja Wróblewska kl.3, Szkoła Podstawowa nr 9 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Magdalena Sobiesiak

Nadia Śmigiel kl.2, Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Małgorzata Mąkoszewska

Adam Greszel kl.3, Szkoła Podstawowa nr 14 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Agnieszka Nawrocka

W kategorii klas 4-8 komisja przyznała następujące miejsca:

I miejsce - Martyna Pawełkiewicz kl.5, Szkoła Podstawowa nr 14 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Elżbieta Kafar

II miejsce - Nina Kociucka kl.8, Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Aneta Link

III miejsce - Oliwia Zając kl.4, Szkoła Podstawowa nr 11 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Grażyna Serwa
Wyróżnienie:

Julia Śmiechowicz kl.8, Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Dorota Lizut

WYNIKI KONKURSU W KATEGORII PLASTYCZNEJ

Nad przebiegiem konkursu w kategorii plastycznej czuwała komisja w składzie:

  • przewodniczący: pan Mirosław Bernacki – artysta plastyk, instruktor MCK Tkacz,
  • pani Grażyna Srebrzyńska  - opiekun działu sztuki w Muzeum w Tomaszowie Maz.,
  • pani Romana Kozieł – artysta plastyk.
    Na konkurs wpłynęło ogółem 40 prac, z czego w kategorii klas I –III - 27 prac, a w kategorii klas IV - VIII – 13 prac.

Nagrody otrzymali następujący uczniowie:

Kategoria klasy I – III

I miejsce - Tymoteusz Śliwka kl. 3, Szkoła Podstawowa nr 8 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Iwona Kosz

II miejsce - Izabela Kośka kl.2, Szkoła Podstawowa nr 11 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Dorota Krawentek

III miejsce - Aleksander Kowalski kl.2 Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lubochni
opiekun: pani Beata Przybyłek

Wyróżnienie  otrzymali:

Aleksandra Szpecht klasa 1, Szkoła Podstawowa nr 8 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Aneta Batorska

Liwia Kołodziejczyk kl.2,  Szkoła Podstawowa nr 11 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Anna Kacperska

Amelia Kuźbik kl.2, Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Beata Milczarek

Kategoria klasy IV - VIII

I miejsce - Julia Chmielewska kl.5, Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Ewa Redko

II miejsce - Wojciech Przybyłek kl. 4, Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Beata Młynarczyk

III miejsce - Wojciech Han kl. 4, Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Beata Młynarczyk
Wyróżnienie otrzymali:

Wiktoria Mela kl. 7, Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Beata Młynarczyk

Marcel Berłowski kl. 4, Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Beata Młynarczyk

Zuzanna Kowalska kl.5, Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Beata Młynarczyk

WYNIKI KONKURSU W KATEGORII MUZYCZNEJ

Nad przebiegiem konkursu w kategorii muzycznej czuwała komisja w składzie:

  • pani Katarzyna Małek - przewodnicząca komisji - wieloletnia nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Tomaszowie Maz., obecnie choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Ciebłowianie",
  • pani Danuta Szczurowska -wieloletnia nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Tomaszowie Maz.,  obecnie pracownik Społecznego Ogniska Muzycznego (uczy gry na fortepianie i flecie), juror w kilku konkursach wokalnych,
  • pani Agnieszka Gach - wieloletnia nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Tomaszowie Maz., wieloletnia członkini komisji rekrutacyjnej, badającej przydatność kandydatów do nauki w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Tomaszowie Maz.

Kategoria klasy I – III
I miejsce - Martyna Baran, Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Beata Milczarek

II miejsce - Julia Chaber, Szkoła Podstawowa nr 11  w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Dorota Krawentek

II miejsce - Maja Chyb, Szkoła Podstawowa nr 9 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Agnieszka Brajer

III miejsce - Łucja Zając, Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Jolanta Piątkowska

III miejsce - Pola Jaworska, Szkoła Podstawowa "Tomek" w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Estera Pańczak

Wyróżnienia:

Wojciech Olczak, Szkoła Podstawowa nr 14 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Mariola Pękala

Nikola Głowa, Szkoła Podstawowa nr 13 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Katarzyna Przybysz

Marek Kozłowski, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czerniewicach
opiekun: pani Agnieszka Brzeska

Kategoria klasy IV-VI

I miejsce - Joanna Dziedzic, Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pan Wojciech Milczarek

II miejsce - Antonina Kusideł, Szkoła Podstawowa w Zawadzie
opiekun: pani Barbara Chmielnicka

III miejsce - Maria Wójcik, Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Marzena Zwolska

Wyróżnienia

Julia Sęk, Szkoła Podstawowa w Zawadzie
opiekun: pani Barbara Chmielnicka

Beata Janas, Szkoła Podstawowa nr 7 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pan Marcin Szymański

Ada Lewandowska, Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pan Wojciech Milczarek

Kategoria klasy VII-VIII

I miejsce - Julia Stodulska, Szkoła Podstawowa nr 8 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pani Beata Śliwińska

I miejsce - Zofia Legierska, Szkoła Podstawowa nr 6 w Tomaszowie Maz.
opiekun: pan Marcin Saktura

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom XI Powiatowego Konkursu „Dla Ciebie, Mamo...”. Opiekunom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie uczniów do udziału w XI Powiatowym Konkursie „Dla Ciebie, Mamo…". Serdeczne podziękowania składamy również Komisjom Konkursowym.

Koordynatorki konkursu: Małgorzata Mąkoszewska i Ewa Karczemska

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe