Jak połączyć ogień z... ogniem. Powstanie spółka akcyjna KS RKS Lechia Tomaszów

  • 23.08.2018, 05:49
  • Mariusz Strzępek
Jak połączyć ogień z... ogniem. Powstanie spółka akcyjna KS RKS Lechia Tomaszów
Prezydent Marcin Witko przedstawi Radzie Miejskiej projekt uchwały w sprawie utworzenia spółki akcyjnej pod roboczą nazwą Klub Sportowy RKS Lechia Tomaszów. Będzie ona na początek prowadziła dwie sekcje – piłki nożnej oraz piłki siatkowej. Być może po czasie dołączą kolejne dyscypliny. We wtorek przedstawiciele klubów KS Lechia i RKS Lechia 1923 oraz prezydent miasta podpisali w tej sprawie list intencyjny.

 

To kolejny projekt wspierający tomaszowskie dyscypliny sportowe, w szczególności te wskazane przez Radę Miejską Tomaszowa Mazowieckiego jako strategiczne. Utworzenie spółki zapewni stabilność funkcjonowania klubów sportowych, a także przyczyni się do dalszego intensywnego rozwoju sportu w naszym mieście. Jak podkreśla prezydent Marcin Witko, sport to nie tylko grupka zawodników i kibiców, ale przede wszystkim element lokalnej tożsamości. Tomaszów Mazowiecki ma stosunkowo krótką historię, ale sport zawsze odgrywał w naszym mieście wyjątkowo ważną rolę. Scalał przede wszystkim środowiska i łączył ludzi. Już przed wojną funkcjonowało u nas kilkanaście klubów sportowych. Wśród nich także Lechia, której tradycje sięgają 1923 roku. 

 

- Utworzenie spółki akcyjnej, która będzie prowadziła sekcje piłki nożnej oraz piłki siatkowej sprawi, że Lechia  Tomaszów Mazowiecki stanie się klubem zarządzanym profesjonalnie i przejrzyście. W ten sposób chcemy łączyć środowisko sportowe i budować naszą tomaszowską wspólnotę. Spółka akcyjna ułatwi również pozyskiwanie sponsorów. Dziękuję działaczom za wieloletnią pracę dla Lechii, szczególnie w zakresie szkolenia młodzieży. Cieszę się, że już wkrótce obie sekcje będą ze sobą ściśle współpracować. Rozpoczynamy budowę nowej tomaszowskiej marki - mówił w czasie wczorajszego briefingu, Prezydent Marcin Witko..  

 

Powstająca spółka będzie klubem sportowym dwusekcyjnym, tj. obejmie sekcje seniorskiej piłki nożnej oraz seniorskiej piłki siatkowej. W KS RKS Lechia Tomaszów nadal będą funkcjonowały szkółki w postaci akademii piłkarskich oraz młodzieżowe drużyny. Wartym podkreślenia jest, że grupa małych piłkarzy liczy obecnie prawie 400 osób. To potężny potencjał do tego, by w przyszłości budować drużynę w oparciu o lokalnych zawodników. Jest tym bardziej prawdopodobne, że nasze maluchy gromią przeciwników na niemal wszystkich turniejach w swoich grupach wiekowych. Mają też doskonałych szkoleniowców. 

 

Prezydent Marcin Witko przedstawi w najbliższym czasie Radzie Miejskiej koncepcję finansowania zadań i celów spółki, w tym pozyskiwania środków zewnętrznych, zapewniającą podmiotowi stabilne utrzymanie i rozwój przekazanego spółce majątku na poziomie,  co najmniej 2,5 mln złotych rocznie, a także ramowe zasady wewnętrznej organizacji klubu z uwzględnieniem zasad finansowania poszczególnych sekcji w oparciu o uzgodnienia i analizy przeprowadzone ze stowarzyszeniami.

 

W ramach struktury organizacyjnej spółki utworzone zostaną rady społeczne doradczo–konsultacyjne, składające się w szczególności z trenerów, działaczy, sportowców - piłkarskich w sekcji piłki nożnej oraz siatkarskich w sekcji piłki siatkowej.

 

Utworzenie spółki nastąpi do 15 października 2018 roku. Zarząd będzie składał się z 1 do 3 członków, w tym z prezesa zarządu zaproponowanego Radzie Nadzorczej spółki przez Gminę Miasto Tomaszów Mazowiecki oraz wiceprezesów zarządu powołanych przez Radę Nadzorczą po uprzednim zaopiniowaniu przez rady społeczne – wiceprezesa ds. sekcji piłki nożnej przez radę ds. sekcji piłki nożnej, a wiceprezesa ds. sekcji siatkówki przez radę ds. piłki siatkowej.

 

- Siatkówką w Tomaszowie zająłem się pięć lat temu. W ciągu tych pięciu lat mamy spory sukces, bo zajęcie drugiego miejsca w rozgrywkach pierwszej ligi, to jest powrót do sukcesów sprzed 26 lat. Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie, to jest nowe otwarcie, dla siatkówki, która jest dyscypliną strategiczną. Mam nadzieję również, że przestanę nie sypiać po nocach, zastanawiając się, skąd wziąć kolejne kilka tysięcy złotych, by klub mógł przeżyć - mówi Stanisław Fila prezes klubu siatkarskiego Lechia 

 

Stowarzyszenia Klub Piłkarski „RKS Lechia 1923” Tomaszów Mazowiecki oraz Klub Sportowy Lechia Tomaszów Mazowiecki przekażą powstającej spółce akcyjnej wszelkie prawa do gry w rozgrywkach sportowych, w których uczestniczą, a także wszelkie prawa oraz zobowiązania wynikające z podpisanych oraz obowiązujących stowarzyszenia umów zarówno ze sponsorami, jak i zawodnikami.

 

Stowarzyszenia przekażą również spółce inne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania dokumenty, w szczególności prawa do nazw oraz logo, którymi będą posługiwały się poszczególne sekcje sportowe w spółce.

 

- Od wizji i pomysłów przechodzimy do czynów. Cieszę się, że miasto wie, jak wspierać i pomagać tak zasłużonym klubom. To daje gwarancję i stabilizację naszym sekcjom, bo będą one mogły spokojnie przygotowywać się do rozgrywek w najwyższych klasach rozgrywkowych - mówi Robert Papis, wiceprezes KS Lechia Tomaszów Mazowiecki.

 

- Cieszę się, że dwie, wiodące dyscypliny w Tomaszowie Mazowieckim, będą razem działać w ramach jednego klubu. To bardzo ważny krok w rozwoju Lechii. Nasza współpraca przyniesie korzyści dla całego środowiska sportowego, a utworzenie spółki pozwoli uzyskać przejrzyste finansowanie - dodaje Ryszard Juda, prezes KP RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (3)


Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ola
Ola 27.08.2018, 20:32
Dla kibiców powinno być już jasne, co stanie się z piłka nożna i siatkówka, jak wygra pani klatka, za która stoi pan Arkadiusz.
snarki
snarki 28.08.2018, 10:31
Nie wygra..
Heniek
Heniek 25.08.2018, 15:02
Czy mi się zdaje czy Pan Król przyszedł w klapkach.?.
Snarki
Snarki 25.08.2018, 16:42
Co zrobisz, taki poziom kultury u tego gościa
Ajdejano
Ajdejano 25.08.2018, 12:51
Dodatkowo: przeciw wpisom 35, 31, 21 i z poparciem wpisów nr 32 i 33.
Do tych "znafcuw" spod wpisów nr 21, 31 i 35: dobrze napisał o was ten spod wpisu nr 33: znawcy z koziej
wólki.

Ciekawie wyglądały by wasze wpisy, gdybyście musieli ujawniać na forum internetu swoje własne nazwiska - cwaniacy. Mam na myśli również i siebie, chociaż mnie zna wiele osób z tego portalu.
Tedi
Tedi 25.08.2018, 12:34
Pan W.znowu obiecuje,obiecuje...a wyjdzie jak zawsze.Na końcu zapłacimy za to wszystko my mieszkańcy.Że w ogóle ktoś jeszcze daje sie nabrać na te brednie.Zbliżają sie wybory,trzeba rzucić kawałek kiełbasy wyborczej dla ludzi,którzy nadal wierzą w dobrą zmianę.
Ajdejano
Ajdejano 25.08.2018, 12:30
W związku z wpisem nr 31: spółka jeszcze nie powstała, a wieśniaki już martwią się o wydatki tej spółki. To jest właśnie to: wieś tańczy, wieś śpiewa.
Ajdejano
Ajdejano 25.08.2018, 11:10
Do Roberta P. : Robert - dobrze, że "cóś-tam" kombinujesz z tym naszym lokalnym sportem.
Razem z p. Filą (myślę, że i z preziem) już chyba wicie, jak wydać te, niestety - póki co - obiecane 2,5 bańki, aby debile, czyli radni nie zarzucili Wam i preziowi, że pieniądze poszły na cele niezgodne z uchwałą rady miasta (jeśli zapisów tej uchwały nie przypilnuje prezio).
Debile w sejmie wymyślili takie przepisy, że samorząd, praktycznie, może uchwalić dofinansowanie jedynie sportu dla dzieci i młodzieży oraz (śmiech) osesków i nie narodzonych.

PS. Do Roberta P. - ruskij pazdraw Andrieju.
Karma wraca
Karma wraca 24.08.2018, 15:35
To jest chyba początek końca dla Pana Marcina
http://www.interwencja.polsatn…#1677667
dd
dd 24.08.2018, 16:43
no nieźle. To już zasięg ogólnopolski.
Ekonom
Ekonom 24.08.2018, 12:32
Dotychczas Miasto dofinansowywał o Lechię ok 160-170 tys rocznie, teraz ma być 500 tys, tylko że w Stowarzyszeniu pracuje się charytatywnie (z reguły) a w spółce nie (i można łatwo "kolesia" na stołek wsadzić).
ff
ff 24.08.2018, 16:07
pół bańki to nie jest dużo jak na 60 tysięczne miasto. Nie przesadzajcie.
mieszkaniec
mieszkaniec 24.08.2018, 09:01
Czy budżet miasta to worek bez dna ? Pan Prezydent wyciąga z niego kwoty jak magik króliki z kapelusza.
Realista
Realista 24.08.2018, 07:24
Prezes Spółki - ok. 8000 brutto
Księgowa - ok 6000
Asystentka - ok4000
Wiceprezes - ok 7000
Pracownicy techniczni - ok 10000
Razem wyjdzie pewnie 35-40 tys na miesiąc czyli policz ie sobie koszt roczny spółki.
Przesadzam?
Ja
Ja 25.08.2018, 12:27
O, i kolejna sprawa w sądzie za pomówienie :)
Olo
Olo 25.08.2018, 12:02
Zapomniałeś dodać koszty Rady Nadzorczej Spółki Akcyjnej, to przynajmniej 4 osoby.
Ja
Ja 25.08.2018, 12:28
Boze, ale wy bredzicie :D Sami znawcy z koziel wolki :)
marek
marek 24.08.2018, 09:27
gdy tak bedziemy rozumowac jak ty przedstawiles, to nic i nigdy sie nie zrobi, bo......
Ja:
Ja: 23.08.2018, 23:36
@16rozmawiamy o kraju, Europie i świecie czy o Tomaszowie? Jak wyglądamy na świecie pokazały MŚ, jak w Europie to w ostatnich dniach można też było zobaczyć. W niektórych krajach poza tym jest to sport niszowy. U nas trenuje podobno ok. 400 dzieci ale za te treningi płacą rodzice, więc na co idzie pół miliona które dał Prezydent z kasy miasta. Czy myślisz że dzieci, które trenują inne dyscypliny to rodzice nie płacą? Wyniki można porównać.
varan
varan 24.08.2018, 11:47
Piłka nożna sportem niszowym ?! To jedyna dyscyplina drużynowa znana i uprawiana na całym świecie. W eliminacjach do MŚ startują nawet najmniejsze kraje z wysepek na Pacyfiku. Na drugim miejscu jest koszykówka, a dalej przepaść.
ja
ja 24.08.2018, 07:57
Piłką nożną interesują się niemal wszyscy, chyba czas dorosnąć i się z tym pogodzić:)
Ja
Ja 23.08.2018, 21:40
Nie rozumie czemu wiekszosc z miejsca jest na Nie. Maja checi jest pomysl , najwazniejsze ze chca. Czas pokaze czy sie uda. Wiadomo ze dla kazdego klubu i sportowca najwazniejszy jest konfort psychiczny... nie braknie kasy na oplaty wyplaty itp. Ludzie... nic sie nie dzialo, nic nie robili zle , jak robia lub chca robic zle. Zyjemy w tym miescie wiec tak zle ze moze bedzie lepiej...???
Kibic
Kibic 23.08.2018, 21:18
Jest duże szansa ze Polsat Sport będzie transmitował 1 mecz w kolejce 1 ligi siatkarzy. Może to być świetna okazja do promocji miasta. Szkoda że hala nie dorównuje standardom
J:
J: 23.08.2018, 19:51
@7 Ja mam bo pracowałem w klubie w którym była sekcja piłki nożnej. Ale czy ty masz doświadczenie na ten temat, że się wypowiadasz?
Snarki
Snarki 24.08.2018, 00:17
Gdybym był zupełnym laikiem, nie dyskutowałbym na ten temat.
J:
J: 23.08.2018, 19:19
A mnie się wydaje że wiodąca jest wtedy gdy ma największe osiągnięcia.
tomaszowianin
tomaszowianin 23.08.2018, 18:18
Brawo
olo
olo 23.08.2018, 17:59
Prezydent chyba zrobił przysłowiowy ,, strzał w kolano ,,
Ja
Ja 23.08.2018, 22:24
Prezydent w końcu wziął problem za rogi!
Kibic
Kibic 23.08.2018, 16:06
Teraz aż się miło patrzy jak tamtego nie ma
Wszystkiego dobrego dla Panów
As
As 23.08.2018, 17:58
Jak kogo nie ma? Głównego sponsora?
J:
J: 23.08.2018, 15:07
Piłka nożna, wiodąca dyscyplina sportowa w Tomaszowie Maz. Przecież grają w III lidze to najniższa liga że wszystkich lig w jakich grają zespoły z Tomaszowa Maz.
Wiodąca dyscyplina jeżeli chodzi o finanse, to zgoda.
" Nasza współpraca przyniesie korzyści dla całego środowiska sportowego". Czyżby środowisko sportowe w Tomaszowie to tylko piłkarskie?
Ja
Ja 23.08.2018, 22:23
Piłkę nożna z tm trenuje 400 dzieciaków, tym sportem żyje cały kraj, Europa i świat. To mało?
snarki
snarki 23.08.2018, 17:48
masz pojecie o czym piszesz?
Wiodąca, poniewaz ma najwięcej sympatyków.
Pokaż mi inną dyscyplinę, która ma wiecej sympatyków?a może to bilard, wedkarstwo, czy może kręgle?
Nic nie robię, źle, zrobią coś źle....sami malkontenci
tomaszowiak
tomaszowiak 23.08.2018, 13:09
Czy akcje spółki będzie mógł kupić przeciętny zjadacz chleba? czy będą to jedynie pakiety akcji dla uprzywilejowanych...
wistomiak
wistomiak 23.08.2018, 18:44
Czy myśli pan że przeciętny tomaszowski ciułacz zainwestuje w akcje Lechii? a jak firma zbankrutuje, trafi pod młotek i zostanie wszystko wyprzedane za bezcen. Heh, lepiej trzymać banknoty w skarpecie, ja już straciłem 20 lat temu na akcjach Wistom SA. i nie dam się nabrać.
Ja
Ja 23.08.2018, 22:25
Człowieku... czy ty w ogóle masz pojęcie o czym piszesz:D

Pozostałe