W Samochodówce nowe kursy i szkolenia kompetencyjne. Szkoła pozyskała dofinansowanie.

  • 20.06.2022, 16:06 (aktualizacja 23.06.2022, 23:04)
  • redakcja
W Samochodówce nowe kursy i szkolenia kompetencyjne. Szkoła pozyskała…
Zespół Szkół Ponadpodstawowych numer 3, czyli "Samochodówka" pozyskał dofinansowanie, dzięki któremu będzie można zrealizować szereg dodatkowych szkoleń kompetencyjnych dla uczniów oraz nauczycieli placówki. Uczniowie uzyskają możliwość zdobycia m.in. uprawnień operatora wózków widłowych, spawacza, a także ukończenia specjalistycznych kursów, niezbędnych do wykonywania zawodu: technik logistyk (obejmujące prawo celne, międzynawowe, łańcuchy dostaw itp.) . Dyrektorka szkoły, Katarzyna Banaszczak, zaznacza, że w ramach przygotowanego projektu prowadzone będą działania w czterech obszarach.

Poza szkoleniami dla uczniów i nauczycieli szkoła zorganizuje także szereg staży uczniowskich - Nasza szkoła, realizowała dotychczas praktyki zawodowe zgodne z realizowanym programem nauczania. Teraz pojawia się kolejna możliwość. Trzydziestu uczniów będzie mogło w prawdziwym środowisku, u pracodawców, realizować staże uczniowskie. Zaplanowaliśmy także kursy dla nauczycieli, kształcących w zawodach logistycznych, jak i tych, nauczających w szeroko rozumianych kierunkach samochodowych. Ostatnim obszarem będzie wyposażenie szkoły w tak zwaną platformę edukacyjną - wyjaśnia Katarzyna Banaszczak. 

Platforma edukacyjna będzie narzędziem, które pozwoli przyszłym mechanikom samochodowym uczyć się przy wykorzystaniu diagnostyk pojazdowej symulowanej. Pozwoli to na wykonywanie konkretnych działań i czynności bez potrzeby używania sprzętu, który wykorzystywany jest w codziennej pracy mechanika oraz diagnosty. Platforma daje możliwość wygenerowania usterki pojazdu a następnie pozwala zbadać ich źródło i przyczyny. - To bardzo ważne ponieważ można tu wielokrotnie powtarzać konkretne czynności i uczyć się bez obawy, że naprawiany pojazd się zepsuje. Dzięki temu, w kolejnym kroku uczeń już bez ryzyka będzie mógł wykonywać konkretne czynności w rzeczywistym środowisku pracy - dodaje dyrektorka. 

Wartość projektu to 435 tysięcy złotych. Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego to kwota 390 tysięcy złotych.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 21.06.2022, 20:56
Ten z Łodzi i ta ze szkoły patrzą na salę. A ten z brzuchem, patrzy prosto do aparatu.Ten, z tym brzuchem ma jakieś zboczenie na: zdjęcia, kamery, itp. To się nazywa megalomania. To też jest taka psychiczna dolegliwość.

Pozostałe