Karta Tomaszowianina: można już pobierać i składać wnioski!

  • 25.07.2017, 18:28
  • Mariusz Strzępek
Karta Tomaszowianina: można już pobierać i składać wnioski!
Od 25 lipca można już pobierać i składać wnioski o wydanie Karty Tomaszowianina. Może ją otrzymać mieszkaniec naszego miasta, który rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Tomaszowie Mazowieckim i deklaruje w swoim zeznaniu podatkowym, że miejscem jego zamieszkania jest miasto Tomaszów Mazowiecki, a także niepełnoletni członkowie jego rodziny w wieku powyżej 7 roku życia.

Aby otrzymać kartę tomaszowianina należy wypełnić wniosek, który jest dostępny  poniżej lub w punktach wydawania:

 

Wydział Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Budynek C, parter,  pokój 1 i 2

Informacja Urzędu Miasta

Budynek A, parter

Poniedziałek – piątek 7.30-15.30

Środa – 7.30-17.00
 

Punkt informacyjny Urzędu Miasta w Galerii Tomaszów

Czwartek  i sobota w godz. 10.00-18.00
 

Informacja turystyczna

Pl. Kościuszki
 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Cekanowska 5

 

Wniosek złożyć można elektronicznie na stronie internetowej www.kartatomaszowianina.pl

Po rozpatrzeniu wniosku wnioskodawca zostanie poinformowany telefonicznie lub na adres e-mail o możliwości odbioru Karty Tomaszowianina.
 

 

Kartę odbiera się osobiście (w przypadku osób niepełnoletnich odbiera rodzic/ opiekun prawny po okazaniu dowodu osobistego i dowodu uiszczenia opłaty.

 

Wysokość opłaty:

Karta jednoroczna

- 15 zł osoba pełnoletnia

- 10 zł dziecko do 18 roku życia

Karta trzyletnia

- 30 zł osoba pełnoletnia

- 20 zł dziecko do 18 roku życia

 

Program „Tomaszowska Karta Mieszkańca” rusza od 1 września 2017 roku i skierowany jest do mieszkańców miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Stanowi element polityki społecznej, realizowanej przez Gminę Miasto Tomaszów Mazowiecki. Jest  również narzędziem promocji mające na celu zachęcenie osób do osiedlania się na terenie miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

 

Program został przyjęty przez radnych w obecnej kadencji Uchwałą  Nr XXIX/283/2016 Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego z dnia 31 maja 2016r. w sprawie przyjęcia Programu „Tomaszowska Karta Mieszkańca” zmienionej Uchwałą Nr XXXIV/312/2016 Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego z dnia 29 września 2016 roku w sprawie zmiany Uchwały Nr XXIX/283/2016 Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego  z dnia 31 maja 2016r. w sprawie przyjęcia Programu „Tomaszowska Karta Mieszkańca”.

 

Karta tomaszowianina będzie uprawniać do skorzystania z darmowej komunikacji, ulg, zwolnień i preferencji w obiektach sportowych i rekreacyjnych, Arenie Lodowej, Skansenie Rzeki Pilicy, Grotach Nagórzyckich, Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych,  Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego, a także podczas koncertów i innych wydarzeń miejskich. Posiadacz Karty Tomaszowianina zapłaci mniej za opłatę w ograniczonej już strefie Płatnego Parkowania.  Karta Tomaszowianina będzie pełnić również funkcję karty bibliotecznej.  Specjalne zniżki przygotują również partnerzy programu.

 

Szczegółowe informacje dotyczące Strefy płatnego parkowania od 1 października 2017 roku zostaną zamieszczone na stronie kartatomaszowianina.plniezwłocznie po opublikowaniu uchwały  Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego.

 

 

Pliki do pobrania

[reklama2]

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wio
Wio 27.07.2017, 06:08
Od kiedy z kartą będzie można korzystać z darmowych przejazdów MZK ?
Dimos
Dimos 26.07.2017, 20:29
Lepiej 30zł za 3 lata niż za darmo. Jak coś jest za darmo to ustawia się kolejka. Niech najpierw wyrobią kartę ci, którzy chcą z jej korzystać. Darmowe MZK z kartą zwróci się po kilku przejazdach. Zobaczymy jak będzie ten pomysł rozwijany.
Michał
Michał 26.07.2017, 17:26
Kto wygrał przetarg na prowadzenie i druk tych kart, jeśli taki się odbył ?
I ile to kosztuje ?
Ile mniej zapłacimy w wymienionych obiektach jak Arenie Lodowej, Skansenie Rzeki Pilicy, Grotach Nagórzyckich, Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych. Nie zostało to sprecyzowane. Mniej 1 % czy 20% czy 50%, itp. Czy za bilet na arenie podczas zawodów wysokich lotów też zapłacimy mniej ? Czy tylko podczas korzystania z niej jak np lodowisko ? Jest to wszystko bardzo kiepsko sformułowane pisząc zapłacimy mniej. Następny pomysł karierowicza na stołku, mało przemyślany, mało sprecyzowany.
xmen
xmen 26.07.2017, 14:10
Moje małe spostrzeżenie, Trzeba płacić za to że jest się tomaszowianinem ???
Przywilej za który zapłacisz by mieć kartę i ew zniżki. Jeśli miasto jest już tak ,,przychylne,, to nie powinno wymagać od tomaszowianina opłaty za to że jest tomaszowianinem,
Ano właśnie
Ano właśnie 26.07.2017, 15:21
opłata spora a profity mizerne... oczywiście jeśli za często nie korzysta się z transportu MZK

Pozostałe