Specjalne ulgi dla mieszkańców Tomaszowa

  • 28.05.2017, 11:48
  • Mariusz Strzępek
Specjalne ulgi dla mieszkańców Tomaszowa
Rok temu tomaszowscy radni Rady Miejskiej przegłosowali uchwałę o wprowadzeniu w naszym mieście Tomaszowskiej Karty Mieszkańca. Wprowadzenie Programu zaadresowanego do mieszkańców i zachęcającego do osiedlania się w granicach administracyjnych miasta, zapowiadał Prezydent Marcin Witko jeszcze w kampanii wyborczej. To między innymi jej posiadanie ma dokumentować uprawnienia do korzystania z nieodpłatnej komunikacji MZK. Katalog ulg i preferencji ma być jednak sporo szerszy. To kolejny tego typu program, po Tomaszowskiej Karty Rodziny Wielodzietnej 3+, który wprowadzono w ubiegłej kadencji dzięki obywatelskiej inicjatywie Stowarzyszenia "REPUBLIKANIE".

W tomaszowskim magistracie zorganizowano w tym tygodniu konferencję prasową, na której zaprezentowano szczegóły funkcjonowania Programu. Przedstawiono wstępny katalog  ulg i zwolnień od opłat, do których uprawnieni będą posiadacze karty.

 

 

Adresaci i beneficjenci

 

Kartę Tomaszowianina, której wzór graficzny prezentujemy poniżej, będzie miał możliwość otrzymać każdy mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego, rozliczający swój podatek dochodowy / PIT od osób fizycznych/ w Urzędzie Skarbowym w Tomaszowie, a swoim  zeznaniu podatkowym deklaruje, że miejscem jego zamieszkania jest nasze miasto. Nie ma przy tym znaczenia, czy osoba ta osiąga dochód. Z kart wydawanych rodzicom i opiekunom będą mogły korzystać w sposób bezpośredni dzieci do lat siedmiu. Natomiast pozostali niepełnoletni członkowie rodziny będą mogli otrzymać Kartę Młodego Tomaszowianina.

 

 

Adresatem karty są również lokalni przedsiębiorcy. Będą mogli się oni przyłączyć do programu rozszerzając zakres jej zastosowania, poprzez ofertę różnego rodzaju ulgi i promocje specjalne. To doskonała forma promocji dla firm handlowych i usługowych, dzięki której budowane mogą być zachowania lojalnościowe klientów.

 

- Posiadacze tej Karty będą się identyfikować z naszym miastem. Będą mogły posiadać ją osoby, które płacić będą w Tomaszowie Podatki - mówił Prezydent Marcin Witko.

 

 

Oferta miejska

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami posiadanie karty uprawniać będzie do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Zostanie ona wprowadzona natychmiast po dostarczeniu nowych hybrydowych autobusach marki Solaris. Trafią one do Tomaszowa dotrą pod koniec października.

 

 

Od lat mówi się, że w naszym mieście ceny paliw, jakie obowiązują na stacjach benzynowych mogą świadczyć o jakieś formie zmowy cenowej.  Zauważają to szczególnie osoby, które dużo podróżują i mają okazję porównywać ceny paliw w wielu różnych miejscach. Dlatego też, posiadając Kartę Tomaszowianina będzie można zatankować paliwo taniej na  stacji, która powstanie przy nowej bazie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego przy ul. Warszawskiej. Aby móc skorzystać z ulg przy zakupie paliw trzeba będzie wyrobić sobie specjalną kartę pojazdu. 

 

- Znajomi, którzy przyjeżdżają do mnie z innych miast często pytają dlaczego w Tomaszowie paliwo jest takie drogie. Różnica w cenie dochodzi nawet do 60 gr. na litrze. Ceny na wszystkich stacjach są praktycznie takie same i trudno się dziwić, że wiele osob mowi, iż ich właściciele się ze sobą porozumieli. Liczymy, że wprowadzenie przez nas takiej usługi będzie miało wpływ na obniżenie cen na innych stacjach beznsynowych w mieście - mówił Marcin Witko. 

 

Ważną informacją dla zmotoryzowanych tomaszowian jest też to, że dla posiadaczy Karty mniej uciążliwe będą niedogodności związane z funkcjonowaniem Strefy Płatnego Parkowania.

 

 

Oczywiście z ulg będzie można również skorzystać we wszystkich miejskich obiektach, a więc w Arenie Lodowej, obiektach sportowo - rekreacyjnych, pływalniach, muzeum, Skansenie Rzeki Pilicy, Grotach Nagórzyckich, a także przy korzystaniu z odpłatnych usług w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych. Zniżkami objęte będą też wydarzenia i zajęcia kulturalne.

 

Ponadto zarówno Karta Tomaszowianina, jak i Karta Młodego Tomaszowianina będą pełniły funkcje karty bibliotecznej. Pełen katalog zostanie zaprezentowany i przedstawiony do akceptacji Radzie Miejskiej wkrótce.

 

 

Od kiedy to wszystko

 

Według informacji przekazanej przez Prezydenta Marcina Witko, wnioski o wydanie karty będzie można składać najprawdopodobniej od lipca. 

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

arleta
arleta 09.12.2017, 17:40
Czy karta Tomaszowianina to to samo co karta dużej rodziny 3+?
Tomaszek
Tomaszek 28.05.2017, 17:58
Wkońjcu mafia paliwowa w tym mieście dostanie po d.pie!

Pozostałe