Witamy w nanoświecie

  • 12.05.2017, 11:16
  • Mariusz Strzępek
Witamy w nanoświecie
Zapraszamy na otwarcie wystawy czasowej pt. " Witamy w nanoświecie", które odbędzie się w dniu 16 maja 2017 r. o godz. 12.00

Ekspozycja prezentowana będzie w tomaszowskiej placówce w okresie od 16 maja do 18 czerwca 2017 r.

 

Wystawa jest wyjątkowa, ponieważ w jej przygotowaniu brali udział uczniowie gimnazjów, techników i liceów z całej Polski. Ekspozycja jest podsumowaniem realizacji w Polsce międzynarodowego projektu edukacyjnego "Irresistible", którego zadaniem było przybliżenie młodym ludziom zagadnień związanych z odpowiedzialnymi badaniami naukowymi i innowacjami.


Wystawę tworzy kilkadziesiąt eksponatów, większość interaktywnych. Przedstawiają przykłady użycia nanotechnologii w codziennym życiu, np. w medycynie, elektronice, domach. To nauka poprzez zabawę  i stanowiska interaktywne m.in.  sterowanie nanorobotem  i wędrówka po układzie krwionośnym,  sterowanie kamerą i poznawanie układu pokarmowego człowieka, tajniki zastosowania nanosrebra i nanozłota,  poznawanie nanodomku i zastosowanie nanotechnologii w wyposażeniu mieszkań, a także domino, klocki, gry, plansze i przeróżne modele.

 

Serdecznie zapraszamy zarówno dzieci jak i młodzież.


Ceny biletów wstępu:
Zwiedzanie wystawy bez przewodnika: 2 zł./os.
Warsztaty w scenerii wystawy: 4 zł./os.
 

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe