Prawym okiem: ludzie, co się z nami dzieje?

  • 6.08.2018, 13:07
Prawym okiem: ludzie, co się z nami dzieje?
Spektakl pt. "Obrona Polskich Sądów" trwa kolejny rok. O ile w ubiegłym roku protesty miały nieco szerszy charakter, to w tym biorą w nich udział głównie osoby w taki czy inny sposób zaangażowane politycznie. Zwyczajny obywatel, na co dzień starający się utrzymywać rodziny, jest tzw. wolnością sądów raczej mało zainteresowany. Z kolei ci, którzy mieli z sądami przynajmniej raz do czynienia, swoimi opiniami raczej się nie dzielą. Jeśli kogoś interesują tematy prawnicze i śledzi na bieżąco (emitowany od kilku lat na Polsacie) program "Państwo w Państwie", wie że sądownictwo u nas kuleje. I nie jest to tylko (chociaż również) winą, jak wielu twierdzi rozwiązań systemowych, tylko tzw. czynnika ludzkiego. Cóż... ten właśnie element rządzący (niestety nieudolnie) starają się wymienić. Pięć nowelizacji ustawy w niespełna rok to kompletna kompromitacja. Nie o tym ma jednak być ten felieton. Rzecz się tyczy protestów, ochraniających je policjantów, oraz fali agresji, którą niezbyt mądrzy ludzie starają się ukierunkowywać na służby mundurowe. Niedawno zamieściłem na ten temat wpis na mojej fejsbukowej tablicy i to, co wypisywała część moich znajomych budzić może jedynie przerażenie. Ludzie, co się z nami dzieje?

Zmiany w ustawie o Sądzie Najwyższym wywołały kolejną falę protestów. Co się działo, mogliśmy oglądać nie tylko w Kur-wizji, ale i na niezależnych, czy trafniej ujmując komercyjnych, stacjach telewizyjnych. Poza pokojowo manifestującymi trafiały się też grupki agresywnych szajbusów, którzy szarpali barierki ochronne, próbowali je forsować i atakowali policjantów. Nic dziwnego, że konieczna była interwencja. Kilku najbardziej krewkich obezwładniono i zatrzymano, prawdopodobnie ktoś rozpylił też gaz. Czy był to jakiś policjant? Tego oczywiście nikt nie wie. Jeśli tak, to musiało tych policjantów być co najmniej kilku lub nastu, bo rzekomo poszkodowanych, pokazywanych na zdjęciach w sieci było też było więcej niż jeden. Dlaczego tak uważam, bo  RMG, czyli ręczny miotacz gazu, to urządzenie działające kierunkowo. Jest raczej mało prawdopodobne by za jednym razem porazić nim więcej niż jedną osobę. Zresztą mniejsza też i o to.

 

W każdym razie politycy totalnej opozycji (wczoraj oglądałem dokument o II Wojnie Światowej, gdzie Joseph Goebbels na jednym z wieców krzyczał o wojnie totalnej, a członkowie PO na przykład w Tomaszowie też określeniem wojna ciągle się posługują) zaczęli zachęcać publicznie to publikacji wizerunków policjantów, którzy obstawiają wiejską i okolice pałacu prezydenckiego. Zachętą miało być rzekome nadużywanie uprawnień przez funkcjonariuszy. W ten sposób z pozoru słuszny wobec represji gniew przerodził się w całkowite bezprawie. W  dodatku bezprawie groźne  nie tylko w stosunku do policjantów, którzy ryzyko mają wpisane w wykonywany zawód ale także w stosunku do członków ich rodzin.

 

Rozpoczęło się publiczne linczowanie. W sieci pojawiły się setki zdjęć prezentujących policjantów. Wszystkie opatrzone agresywnymi komentarzami i podpisami. Wiele nich (także autorstwa polityków i przez nich udostępnianych) nawoływało wręcz do publikacji adresów tych osób. Niby po co komuś adres policjanta? Czy osoba (polityk) który do tego zachęca ma w głowie coś poza sianem? Czy trudno sobie wyobrazić, że ktoś może przyjść podpalić komuś drzwi, dokonać napaści, czy zrobić jeszcze coś innego (wszak ludzka inwencja może być w tym zakresie nieograniczona)? Czy nie są to typowo ubeckie metody, przeciwko którym protestują

 

 

 

Nikt z nas nie żyje w próżni. Ci policjanci mają swoje rodziny, żony, matki, dzieci. Znowu ktoś nie pomyślał (w swej lewicowej "wrażliwości"), że stygmatyzuje ich wszystkich. Jak złośliwe i wręcz okrutne potrafią być dzieci w stosunku do swoich rówieśników, nie jest żadną tajemną wiedzą. A tu przecież nikt nie czuje się winny, bo odpowiedzialność za tego rodzaju wyczyny w internecie rozpływa się na tysiące osób.

 

Kiedy zwróciłem na to uwagę, jednak z moich znajomych napisała: "To co tatuś zrobi jest najlepsze , co powie jest święte. Jakoś mi nie szkoda. Tym bardziej, że on nie jest ofiarą tylko sprawcą, a zachowanie ludzi jest konsekwencją jego czynów. Te dzieci na pewno uważają, że tatuś zrobił dobrze i są dumne, więc jakie piętnowanie? - Trudno mi uwierzyć, że ktoś tak naprawdę myśli i to w dodatku osoba, którą na co dzień lubię i jest w miarę sensowna. Co się naprawdę z nami dzieje? Może pora powiedzieć: dość?

 

Ludzie piszą o łamaniu prawa przez policjantów, tymczasem sami je łamią w całkiem niedwuznaczny sposób. Bez wyroków, postępowań, bez prawa do wyjaśnień i obrony, dokonują zbiorowych i prymitywnych samosądów, w dodatku posiadając głębokie poczucie bezkarności za to, co robią. Jeśli kontestuje się czyjeś bezprawne działania, nie można samemu przekraczać granic prawa i przyzwoitości, bo to kompromituje same zasady, w obronie których rzekomo się staje.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

m&m
m&m 8.08.2018, 19:49
Co do gościa z opozycyjnej demonstracji, o którym ostatnio było głośno, bo szarpal się z policją i wzywał ich od zomo. To wnuk stalinowskiego prokuratora... heh widać jakie sympatie gdzie się rozkładają w tym politycznym sporze... wolne sady kur... precz z komuną.
jam
jam 8.08.2018, 10:36
Nie powinno się czynu jednego lub kilku ludzi rozciągać na grupę społeczną. Nie ma dobrej ani złej policji, są policjanci. Jeden mądry i myślący, a drugi agresywny i tak bardzo pragnący awansu, że traci granice przyzwoitości. Nie uogólniajmy. Znam kilku świetnych policjantów, fantastyczni ludzie, bez względu na to, czy są na służbie czy wyrwie się ich z odpoczynku po dyżurze, są gotowi do pomocy. Znajoma została 1.08. zatrzymana w W-wie za fotografowanie (!) marszu ONR w W-wie. Policjanci trzymali ją godzinę w pełnym słońcu, kobietę 63-letnią. Maszerujący pluli na nią, polewali resztkami napojów z niesionych butelek, obrzucali obelgami typu: żydowska lewacka kurwa. Policjanci nie reagowali. Po przejściu marszu wyprowadzili ją 100 metrów dalej i kazali iść do domu nie pokazując się ONR-owcom. W tym momencie zjawił się jakiś mężczyzna (w cywilu) i zmienił decyzję policjantów. Rozkazał zabrać ją wraz i kilkoma innymi zatrzymanymi na komisariat. Była tam do 23.00. Przesłuchiwano ją (cóż miała powiedzieć, czego nie widzieli?). Policjanci nie wiedzieli jaki zarzut wpisać w dokumenty, bo co napiszą? Prawdę? Że fotografowała oszołomów? Spytała policjanta, który ją przesłuchiwał: "Nie wstyd panu?". Nic nie odpowiedział. Niech każdy sam wyciągnie wnioski z tej historii, takie na jakie go stać.
Maj
Maj 9.08.2018, 08:29
A dowody na to jakieś masz? BO ja też mogę taką łzawą historyjkę napisać, nawet lepszą.
jam
jam 13.08.2018, 07:51
dowody na to mam
m&m
m&m 9.08.2018, 14:25
Pisano o tym na kilku portalach. To raczej sprawdzona informacja. W przeciwieństwie do powielanej wcześniej przez totalnych, że to jakiś trol i pisowski prowokator. Co w tym jest łzawego?? A jeżeli jesteś jakimś kodowcem, to oni rzeczywiście na takich łzawych historyjkach bazują, więc nie dziwię się, że potrafisz tworzyć fikcję.
Patrząc na zdjęcia
Patrząc na zdjęcia 7.08.2018, 08:32
Mariusz nie rób ludziom wody z mózgu, znani ci na zdjęciach z pod sądu S.F i D.S to na pewno działacze polityczni? Jak mi wiadomo nie należą do żadnej partii politycznej. A Ty który raz zmieniasz ugrupowanie i poglądy?
I TAKA PRAWDA
I TAKA PRAWDA 7.08.2018, 12:56
O KURKU NA DACHU ...HI HI HI...
fctm
fctm 7.08.2018, 07:37
Przypasował POPISowi temat sądów i teraz będą się spierać a po cichu kraść będą jedni jak i drudzy. 30 lat to samo od Stolcowego stołu mordy te same tylko szyldy sobie partyjne zmieniają.
Bagno będzie dopóki system się nie zmieni ale ty pewnie drogi czytelniku pewnie i tak oddasz głos przeciw PIS lub przeciw PO ;-) a potem kolejne 4 lata narzekania przy imieninowym stole ;-)
SMUTNE I PRAWDZIWE- NIESTETY ;(
Andrzej
Andrzej 6.08.2018, 23:36
PO i N odwołują się do demokracji, wolność. Gdy PiS w demokratycznych wyborach przejął władzę i realizuje słowa Stefana Niesiołowskiego „Jak wygracie wybory, to sobie wszystko przegłosujecie”, to już nie jest, to ta demokracja. Wiedzą, że obecnie w demokratycznych wyborach nie mają szans na przejęcie władzy i realizują marksistowskie przejęcie władzy „rewolucja” tylko mas im brak, bowiem PiS również marksistowskimi metodami (wszelką maścią zasiłków, pokazując korupcję, afery i butę poprzedniej władzy”) je im odebrał. I tylko wypada się zastanowić, komu zależy, aby na ulicach polała się krew. Bo jedyny program, to „żeby było tak jak było” i odsunąć PiS od władzy. Dla zwykłego obywatela jest to bez znaczenia, czy rządzi PiS czy PO, jedni i drudzy chcą się nachapać, a przynajmniej za PiS coś ze stołu pańskiego spadło dla szaraków.
AS
AS 7.08.2018, 02:29
Wyjął mi Pan to z ust! Tyle, że ja bym tak dobrze tego nie pisał. Dzięki!
ja nie wiem..
ja nie wiem.. 6.08.2018, 22:40
ale mój znajomy ,poczciwy człowiek z wiedzą i świadomością transcendentalą rzekł takie słowa w sensie globalnym : Człowiek do drugiego zwykłego człowieka nic nie ma.Są przyjaciółmi.Te krzyki i wojny wymyślają Ci ,co sami się nie lubią ,a my wszyscy źle na tym wyjdziemy ,oni zaś najbardziej ucierpią . ps.Majowie gwatemalscy przekazywali wiedzę ustnie ; zbliżamy się do apogeum cywilizacji jaka znamy ; Macie wszystko w filmach .Jak patrzeć sercem ,bo matrix i automay są już za miedzą .
@21
@21 6.08.2018, 20:06
Zawartości wielu teczek w odpowiednim czasie zostały usunięte.
:))
:)) 6.08.2018, 21:52
Google: Stopczyk, co Wy tam palicie?
Ciekawe
Ciekawe 6.08.2018, 19:46
Tak się zastanawiam, kim jest ta baba, co ją niosą? Niewiele ich zatrzymano. To jest do odnalezienia, bo Nowoczesna pewnie chwaliła się tymi bohaterami i na FB te osoby też czują, że mają 5 minut więc pewnie też sporo w wielu miejscach piszą o swoim heroizmie.

Nie będę szukał, by nie narazić się na zarzut linczowania, ale jest duża pewność, że nie ma jej kto czochrać bobra. Normalne dziewczyny albo gdzies na wkacjach są, albo w pracy, albo bawią dzieci w domach. Wariatki bronią demokracji.

Kiedyś w takim niepewnym środowisku, od którego zależałem, ktoś chciał mnie wpuścic na minę i dopytywał się co myślę o tych wariatkach, które przyszłyna msze do św. Anny i w środku nabożeńśtwa ostentacyjnie zaczęły wychodzić.
One sie deklarowały jako lesbijki i ateistki.

Tam one manifestowały przeciwko stosunku Kościoła do zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Sprawa absurdalna. Powtarzam ich deklaracje: lesbijki i ateistki.

No i mówię w tym niepewnym fronie - bo nie wypadało nie odpowiedzieć - że dla mnie to jest pajacowanie. Bo skoro ateistka to co ją kościół obchodzi. Skoro lesbijka to kto ją zapłodni?

I tu czekały sidła!
"A nie moze jej ktoś zgwałcić po zmroku???!!!" - padł strzał.

No i nic nie powiedziałem, poza "no tak, macie racie" by juz zakońćzyć tę schematyczną jazdę.

Ale gdyby rozmowa odbywała się w swobodnych warunkach to akurat ta lesbijka jest była tak brzydka (może ktos kojarzy, ta co nieraz w chełmie przychodzi do telewizji. Była kiedyś u Drzyzgi w "Rozmowach w toku"), tak brzydka że za gwałt na kimś takim należałaby się jeszcze surowasza kara. I Kościoł wręcz by to poparł. Nie tylko za gwałt, ale za szczególne zboczenie. Bo jeśli ktoś ma bodźce na widok kogoś takiego, to i na staruszke może się rzucić.
Ale taką staruszę 80-90. Mi jest to sobie trudno wyobrazić, no ale nie jestem psychiatrą klinicznym. Może coś takiego jest. Z PRLu pamietam program 997 i tam były czasem takie sprawy. Horror. Przelecieć lesbijkę czy staruszkę.

No ale gdybym powiedział do końca prawdę, to byłaby chryja na całego. Zatem odpuściłem sobie.
m&m
m&m 6.08.2018, 19:34
Gdyby większość Polaków wiedziała na czym polegała nocna zmiana itd, to nikt by dziś nie robił sondaży np czy Tusk ma szansę na prezydenta. Bo tuska by w polityce nie było. Do polepszenia naszego bytu wystarczy prawda. Niestety ginie ona w tym całym medialnym szumie od lat.
Ajdejano
Ajdejano 6.08.2018, 17:51
Do wpisów nr 7 i 8: we wpisach obydwu Panów jest taki "ogólnopolski przegląd" opinii największej populacji Polaków. Tak właśnie wygląda nasza opinia publiczna w sprawach: PiS, po, sądy i wiele, wiele innych spraw. Z Waszych wpisów wynika, że: Polacy chcą takich zmian, jakie wprowadzają pisiory, ale nie wszyscy te metody pochwalają w 100%. Jeśli chodzi o mnie, to jestem zatwardziały pisior i te zmiany i sposoby ich wprowadzania uważam za nie wystarczające. Np szkoda, że lista Macierewicza z 1992 roku (lista agentów bezpieki) została utajniona i do tej pory nie jest jawna. Dlaczego tak się stało. Dlatego, że wówczas, Kaczory, Olszewski, Macierewicz wiedzieli, że jeszcze za wcześnie, aby tę listę ujawnić, bo mieli świadomość, że ten tzw. okrągły stół, to wybieg czerwonych (m.innymi: ryżowaty, mmmichniiik, geremek, mazowiecki, kwaśniak, kiszczak, jaruzel i wielu, wielu innych czerwonych wrogów Polski) i bali się, że może być rozpierducha w kraju.

I się przeliczyli, i przegrali porządną lustrację, tzn. taką, jaką zrobili Niemcy, Czesi, Węgrzy.
I teraz mamy "niezależnych" sędziów takich jak: Gersdorf, Rzepliński, którzy chodzą ze świeczkami na różnych pochodach totalnej opozycji, ustalają (SN), że nie wszystkie ustawy ich obowiązują, itp., itd.

D N O !!!

Żidka spod wpisu nr 11 - oczywiście olewam ( już nie dopiszę - czym go olewam).
♥
6.08.2018, 19:29
Lista Macierewicza https://andrzejewski.siedlce.p...wicza.html
6.08.2018, 19:50
Akurat teczkę Romana Jagiellińskiego oglądałem osobiście. Jedyne donosy, jakie się w niej znajdują, są pisane na niego. Robiłem kwerendę w IPN.

https://www.nasztomaszow.pl/pu...ylo-kazika

Taka właśnie wartość tych materiałów. Ktoś został zarejestrowany. Często np. dlatego, że chciał za granicę wyjechać.
?
? 6.08.2018, 20:05
ciekawe na jakiej podstawie. Naukowiec? Bo portal formalnie nie jest gazetą.
6.08.2018, 20:12
Oj, kto ci tak powiedział? Oczywiście, że jest
AK-47
AK-47 6.08.2018, 19:58
A pozwoli Pan abyśmy wszyscy mieli okazję wyrobić sobie opinię o "wartości tych materiałów"?.....
"PSL- skradziona tożsamość"- to również o wspomnianym Panu.....
6.08.2018, 20:13
To raczej partyjna publicystyka.
AK-47
AK-47 6.08.2018, 21:37
Myśli Pan o zawartości teczki Jagielińskiego?.....
6.08.2018, 21:48
Nie. O filmach typu: Nocna zmiana
AK-47
AK-47 6.08.2018, 23:05
Ale ja nie pisałem o "Nocnej zmianie". Jakiej partii publicystyką są filmy "Nocna zmiana" i "PSL-skradziona tożsamość"? Co do zawartości teczki Jagielińskiego to pozwoli Pan abyśmy wszyscy mieli okazję wyrobić sobie opinię o "wartości tych materiałów"?.....
AK-47
AK-47 6.08.2018, 21:33
Jakiej partii?.....
Do Ajdejano
Do Ajdejano 6.08.2018, 18:16
taka prawda, masz racje
AK-47
AK-47 6.08.2018, 14:36
A linczowanie dziennikarzy?.....Panie Autorze......To Pana nie rusza?
Co mówi nam o Polakach archiwum Chaima Eissa?
Co mówi nam o Polakach archiwum Chaima Eissa? 6.08.2018, 13:43
Panie Redaktorze,

czasem Pan pyta Czytelników na Facebooku o propozycje do felietonów. Przedstawiam swoją propozycje. Może wypowie Pan się szerzej na temat swojego stosunku do dyskusji wobec stosunku Polaków do Żydów podczas II wojny światowej? Sprawa jest jak najbardziej lokalna. W Tomszowie była to bardzo liczna mniejszość, a w pierwszych latach naszego Miasta, większość zamieszkującyh Tomaszów. Były dwie bożnice, mykwa, teatr, kilka żydowskich gazet. Na potrzeby Holokaustu zorganizowano w mieście dwa getta.

Mówiąc najkrócej, jeśli mówi się o pomocy / bierności / szmalcownictwie / czy zwyczajnych mordach na żydowskich sąsiadach, to sprawa dotyczy również Tomaszowa.

Tylko raz Pan na ten temat wspomniał przy głośnej noweli do ustawy o IPN, którą Pan popierał (aż sobie tekst zarchiwizowałem). Nie wierzę by nie myślał Pan na ten temat częściej.

Z góry dziękuję,

czytelnik portalu NaszTomaszów,pl, jeden z najdłuższym stażem (co potrafię udokumentować, materiałami które na portalu kiedyś wisiały, już ich nie ma a ja je mam. 2008? Może nawet wcześniejsze) Mam prawo czytać portal. I nawet gdybym siedział, to będę zabiegał by móc sobie go czytać.
m&m
m&m 6.08.2018, 12:16
Zmiany i rewolucje, jakich oczekiwałaby dziś opozycja, mogą się odbyć w sposób demokratyczny, albo właśnie rewolucyjny-przewrotowy. Takim czymś pośrednio było zjawisko Solidarności, ale jest jedna rzecz gwarantująca sukces takiego przedsięwzięcia- poparcie mas. Tu tego nie ma. Ludzie przy urnach wybrali jakiej ścieżki chcą . Opozycja nie przyjmuje tego do wiadomości i na siłę chce robić rewolucję, która do sukcesu potrzebuje energii zwykle pochodzącej od poparcia społeczeństwa. Ponieważ tego nie ma, bo widać, że poparcie jest, ale raczej ze strony grupy polityków i osób do nich podczepionych lub mających jakieś bezpośrednie i osobiste korzyści, to trzeba sobie radzić inaczej, to trzeba to zrobić jakoś inaczej, żeby wyrównać brak poparcia. Przy pomocy mediów miesza się ludziom w głowach (co i tak gówno daje), angażuje się międzynarodową opinię publiczną (kalając własny kraj jak się tylko da), robi się demonstracje, na których próbuje się przenosić konflikt na wyższy poziom robiąc różne prymitywne prowokacje. Na szczęście kij ma dwa końce i wszystko to wyłapują pokazując miałkość i sztuczność wszystkich argumentów oraz poziom determinacji żeby za wszelką cenę zrobić jakąś zadymę. (np-gaz rozpylany przez Policję- okazuje się, że to jacyś kodowcy albo inni sami sobie psikają. Albo przypadek jakiegoś znanego z nazwiska działacza, który kładł się na drodze w trakcie jakiejś demonstracji u udawał rannego(ktoś to nagrał ) Jest to bardzo niebezpieczna (pamiętacie okupowanie mównicy ) i antypaństwowe działanie. Bez oglądania się na dobro kraju, społeczeństwa, pariotyzm- chamski, prostacji, bez oglądania się na konsekwencje wyścig do stołków. DLa mnie to od dłuższego czasu wygląda na rzecz sponsorowaną przez zagranicę. Bo to nam szkodzi. Bo to nie ma nic wspólnego z konstytucją (brzmi to jak prostytucja w ustach opozycji-poważnie). Dotychczas gadano na pis (może czasem słusznie), że dzieli społeczeństwo. To co się dziś dzieje, to dopiero jest skłócanie, dzielenie i mieszanie w głowach. Oceniam to niezwykle negatywnie. Kiedyś przez takich ludzi Polska traciła niepodległość. Naprawdę po trupach do celu? Tylko jaki jest ten prawdziwy cel, bo to że jeden z drugim politykierem wykonuje jakieś działania, to ja rozumiem, że po prostu jakiś stołek za to jest obiecany, ale jaki jest prawdziwy cel i inspiracja tych dążeń?
@m&m
@m&m 6.08.2018, 13:27
Dziękuję Ci za to co napisłeś. To jest bardzo ważne.
ComTM
ComTM 6.08.2018, 12:08
Nie ma jednej i prostej odpowiedzi na tytuł artykułu. Powiedzieć, że uczymy się demokracji byłoby najłatwiej, ale to nie dotyka istoty problemu. Zachowania po obydwu stronach "barykady" są brzydkie, u jednych wynikają z frustracja po utracie władzy (korzyści), u innych z arogancji sprawowania okresowo pełnej władzy. Obie przesłanki budzą agresję i przekonanie o własnej racji. Nie potrafimy słuchać i rozmawiać ze wzajemnym poszanowaniem poglądów, ot co. Wśród znajomych (środowisko tomaszowskie) słyszę wzajemne wyzwiska typu: pisiory, rydzole, mohery lub lemingi, platfusy, popaprańce, itp. Po tych epitetach następuje już tylko negacja wszystkiego, łącznie z tym, co dobrego zrobiła poprzednia ekipa rządzących, jak i obecna (bo obie mają na koncie dobre rozwiązania jak i absolutne chały). Podział "ideologiczny" jest faktem, podgrzewanie wzajemnych animozji także. Droga donikąd, niestety. Odrębna sprawa to stosunek do policjantów, wykonujących swoje obowiązki. To rzeczywiście nie mieści się w głowie, że szeregowego policjanta piętnuje się za normalne zachowanie, tj. wykonywanie pracy. On raczej nie miał wyboru, czy pójść ochraniać to, czy tamto. A Sądy? Cóż, jeśli ktoś chce bronić ich dotychczasowego kształtu, to jest albo cyniczny, albo naiwny, albo też mało rozeznany w temacie.
Ajdejano
Ajdejano 6.08.2018, 12:07
Jeszcze jeden mój dodatek: w poprzedni pański materiał zatytułował Pan: "Wolne sądy też w Tomaszowie" .

Napiszę tak: niewiele razy miałem styczność z tymi "wolnymi" sądami w Tomaszowie. Zwłaszcza z tymi "nie zawisłymi" i "nie zależnymi" sędziami i sądami w tomasiówku. Daj Panie Boże zdrowie tym, którzy pod ten sąd podpadną i nie mają zaskórniaków.

Chyba się dobrze rozumiemy....
Nie wstydzę się, że jestem z Tomaszowa.
Nie wstydzę się, że jestem z Tomaszowa. 6.08.2018, 12:04
I tak, jest tutaj zaskoczony, że trzy razy - na początku, w rozwinięciu i w zakończeniu - nie odżegnał się Pan od PiSu, co by czasem ktoś Pana nie posądził o sprzyjanie.
W poprzednich tekstach zawsze to było. Najpierw jęki na władzę - min. 30 % teksty, a potem dopiero wypowiedź na temat zapowiedzialny tytułem. Odważnie. Pozdrawiam i życzę miłego dnia, proszę się nie denerwować, choć Arek Shrek pewnie będzie telefonował na czerwony teleofon.
Ajdejano
Ajdejano 6.08.2018, 11:58
Mój dodatek ( w temacie: sądy) : te zdjątka w poprzednim temacie (też sądy) pokazują, że w mieście, w którym zamieszkuje ca 63 tys. ludzi, wyszło na tę "wielką" manifę około 35 ludzi. Takich zdjęć z takimi parodiami potrzebujemy - my pisiaki - jak najwięcej.
PRL
PRL 6.08.2018, 13:24
Gajewski napisał sobie, że 60 :) Kadry musiał zawężać bo mu się nie mieścili :))
Ajdejano.
Ajdejano. 6.08.2018, 11:52
Szanowny Panie Mariuszu: brawo. Rzadko Pana komplementuję, raczej się do Pana przypier....., ale to pańskie hasełko "Wolność kocham i rozumiem" oraz ostatnie zdanie z pańskiego tekstu powyżej - też w pozytywny sposób rozumiem.
To jest to, co Pan opisał. Chciałbym się do Pana przyczepić, ale ..... nie mam jak. Szkoda.....

Pa ruskim jazyku: pazdraw.
Nie wstydzę się, że jestem z Tomaszowa.
Nie wstydzę się, że jestem z Tomaszowa. 6.08.2018, 11:22
Cenny tekst. Dziękuję.

Życie poza polityką też istnieje. Że ktoś nie dostanie się do urzędu, nie znaczy, że nigdy już się nie dostanie, a nawet jeśli, to co to jest koniec świata? To linczowanie tego policjanta też mnie przeraża. Jak można tak odczłowieczać?

Policja tam i tak zachowywała się bardzo łagodnie.
Parę lat temu ten wyciągające łapy baby wyszły by sine z komisariatu i to nie tak szybko. Jak było a jak jest każdy widzi.

Nie można dla mandatu radnego czy posła podpalać Polski, niszczyć ludzi.

Mamy do czynienia z podjudzoną rozszalałą z nienawiści tłuszczą.
wstydzę się, że sie nie wstydzisz
wstydzę się, że sie nie wstydzisz 6.08.2018, 12:01
zgadzam, się jak patrzę na Pawłowicz też sie zastanawiam jak można sie tak odczłowieczyć, jak widze Piotrowicza śmiejącego sie w twarz ludziom prawym, wyłączającego mikrofony, ucinającego dyskusję, butnego i chamowatego to też się zastanawiam jak można tak się odczłowieczyć. Pomijam juz nawet jego przeszłość. Jak można tak niszczyć cały dorobek Polaków po '89 dla interesu jednej partii? Jak można tak podpalać Polskę? Policja jest mega agresywna, a aby się o tym przekonac, nalezy jechać pod sejm. Nie sa agresywni jedynie w obliczu narodowców. Chodza na krótkiej smyczy, a przysiegali na konstytucję, a nie na ministra.
AK-47
AK-47 6.08.2018, 14:33
U mnie podobne reakcje wywołuje oglądanie Marcina Święcickiego......
dopo
dopo 6.08.2018, 19:33
i lokalnych niedawnych działaczy PZPR u boku pani kandydatki
GWK
GWK 7.08.2018, 10:01
i po co to PeLo ciągnie za sobą takich czerwonych towarzyszy? Pani Basiu no po co ?
dobre
dobre 6.08.2018, 16:58
u mnie też :))

Pozostałe