Dobry występ Kingi Pietrzak na Mistrzostwach Polski

  • 23.12.2016, 23:14
  • Sport.TM
Dobry występ Kingi Pietrzak na Mistrzostwach Polski
Bilardowe Mistrzostwa Polski w Rumi to nie tylko rywalizacja Panów, ale także Pań. Wśród najlepszych zawodniczek w kraju obejrzeliśmy Kingę Pietrzak z klubu Joker Team Tomaszów.

Odmianę „8-bil” zawodniczka rozpoczęła od wygranej 5:1 z Agnieszką Kolecką (AB Rokietnica).

 

W pierwszej rundzie dla wygranych rywalką Pietrzak była Weronika Karwik. Tomaszowianka spisała się rewelacyjnie zaliczając drugą wygraną w stosunku 5:1.

 

Trzeci mecz Kingi to już bezpośrednia rywalizacja o medale. W przypadku zwycięstwa Pietrzak z zawodniczka  ERG Bieruń Folie - Moniką Ząbek, nasza zawodniczka zapewniła by sobie przynajmniej brązowy medal.

 

Niestety zadania tego nie udało się zrealizować, gdyż Pietrzak przegrała potyczkę 5:1 i pożegnała się z turniejem.

 

Swojego szczęścia zawodniczka szukała także w odmianie „9-bil”. Pietrzak w I rundzie 6:3 pokonała Bognę Świtała.

 

W drugiej rundzie Tomaszowianką stoczyła kolejny drugi pojedynek w tym czempionacie z Weroniką Karwik. Po wyrównanej grze zawodniczka odchodziła od stołu ze smutną miną. Przegrana 4:6 oznaczała szukanie szansy na medal po lewej stronie drabinki turniejowej.

 

Drugą rundę dla przegranych Pietrzak przeszła jak burza. Zwycięstwo 6:3 nad Agatą Ryś podtrzymało nadzieję zawodniczki na końcowy sukces.

 

W trzeciej rundzie zawodniczek po lewej stronie drabinki bilardzistka z Tomaszowa zmierzyła się Anitą Sochacką. Górą była Sochacka, która wygrała pojedynek 6:2 i tym samym turniej dla reprezentantki Joker Team dobiegł końca.

 

Ostatnia szansa na medal indywidualny to odmiana „10 bil”. Te zmagania Kinga rozpoczęła od bardzo trudnego pojedynku z niezwykle utytułowaną na arenie krajowej, oraz międzynarodowej Katarzyną Wesołowską.

 

Mimo przegranej Tomaszowianka zaprezentowała wysokie umiejętności. Przegrana 3:5 nie pozwoliła jednak zawodniczce na awans do kolejnej rundy i swojej szansy Tomaszowianka musiała szukać w repasażach.

 

W pierwszej rundzie dla przegranych każda z czterech zawodniczek trafiła na „wolny los”. Niestety w drugiej Pietrzak odpadła po rywalizacji z Bogną Świtała (4:5) i tym samym dość zakończyła rywalizację.

 

Sport.TM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe