90 milionów na inwestycje w 2017 roku!

  • 19.11.2016, 19:42
  • Mariusz Strzępek
90 milionów na inwestycje w 2017 roku!
Przygotowano już projekt budżetu miasta na kolejny rok. Jakich inwestycji mogą spodziewać się tomaszowianie?

[reklama2]

Miasto dopłaci 300 tys. zł. do budowy ciągu pieszo - rowerowego, który pobiegnie ul. Grota Roweckiego i ul. Szeroka. Kolejny ciąg pieszo-rowerowy powstanie  na ul. Legionów na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Dąbrowskiej. Obie te inwestycje realizował będzie Powiat Tomaszowski.   

 

Wśród wydatków wymienia się także dokumentację na budowę ulicy Jasnej; przebudowę ulicy Armii Krajowej (500.000,00); kontynuację prac związanych z dokumentacją projektową dla zadania „Rozbudowa ulicy Rudej”; budowę ulic w osiedlu Kanonierów (dokumentacja projektowa).

 

Miasto przygotuje również dokumentację na budowę ulic w osiedlu Ludwików oraz drogi z pełnym uzbrojeniem na terenie byłych Zakładów Włókien Chemicznych "WISTOM". W ramach Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego zbudowany zostanie parking przy ul. Niskiej 49.

 

Ćwierć milion złotych wydamy na monitoring miejski (więcej:  100 kamer monitoringu zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom Tomaszowa).

 

Kolejne ćwierć miliona trafi do tomaszowskich szkół w ramach TBO.  Powstaną: plac zabaw dla dzieci przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 3, modernizacja placu zabaw i budowa mini siłowni zewnętrznej przy Zespole Szkół Nr 8, miejsce rekreacji wypoczynkowo – sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4, plac zabaw w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 6przy  Przedszkolu nr 2 im. Marii Kownackiej.

 

400 tysięcy złotych kosztować ma budowa kompleksu basenowego na terenie Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych (czytaj: Dla dzieci niepełnosprawnych i nie tylko).

 

220 tysięcy pochłonie rekultywacja starego składowiska odpadów. Zrewitalizowany zostanie park na Michałówku a w parku im dr Serafina Rodego pojawi się wreszcie toaleta publiczna.

 

 

Wielu tomaszowian czeka na nową muszlę koncertową. W ubiegłym roku obiekt wyburzono i zapowiadano budowę nowego. Przygotowano nawet koncepcje zagospodarowania terenu. Teraz powstać ma dokumentacja projektowa (polecamy: Muszla w koncepcyjnym zarysie). Z kolei 250 tysięcy złotych zapisano na rozpoczęcie inwestycji pn. budowa boiska sportowego na tomaszowskich błoniach. W sferze sportowo rekreacyjnej przebudowana ma zostać także przystań nad Pilicą (a dokładnie stworzona póki co koncepcja zagospodarowania tego terenu).

 

Największa przyszłoroczna inwestycja to wart 36 milionów projekt zakupu nowych autobusów i budowa nowej zajezdni autobusowej. na ten cel Tomaszów Mazowiecki uzyskał dotację z Regionalnego Programu operacyjnego (pisaliśmy na ten temat w artykule: Miliony z Sejmiku na autobusy).

 

Ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dofinansowana zostanie budowa drogi, otwierającej nowe tereny inwestycyjne wzdłuż ekspresowej numer 8. Projekt realizowany w partnerstwie z Gminą Tomaszów Mazowiecki.

 

Zabezpieczono także środki na udział własny na inwestycje, o których dofinansowanie Tomaszów zamierza aplikować. Są to: "Kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni publicznej oraz modernizacja miejsc rekreacji i terenów zielonych "Miasto nad rzeką” - 948.965,00 zł.  oraz budowa rozbudowa i przebudowa budynków i ich adaptacja na cele kulturalne "Miasto otwarte" – 250.000,00 zł. (warto wiedzieć więcej: Co dalej z Włókniarzem? a także Włókniarz do konsultacji). 

 

Ze środków pochodzących m.in. Ministerstwa Sportu dokończona zostanie budowa pierwszej w Polsce hali lodowej (czytaj także: Będą ślizgać się pod dachem).

 

Polecamy także naszą blogosferę i felieton Prezzydenta Marcina Witko

Marcin Witko: Nie dajmy sobie wmówić, że Tomaszów jest gorszy

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dluga
Dluga 17.02.2017, 12:26
A co z ulica Dluga? To skandal, ulica w srodku minsta, wykorzystywana na maxa przy remoncie Warszawskiej i nic sie nie dzieje. Tak, trzeba osiedle Kanonierow jeszcze bardziej wywindowac do gory, Dluga moze czekac. Ile jeszcze ? Dlugo;-).
Tymoteuszka
Tymoteuszka 21.11.2016, 12:14
Jeśli chodzi o wspomniane wyżej ciągi rowerowo-piesze wzdłuż Grota Roweckiego, Szerokiej oraz Legionów, to bardzo prosimy szanowne władze miasta, aby ciąg rowerowy był wyasfaltowany, nie z kostki brukowej. Tak jak widać na załączonym obrazku https://www.google.pl/maps/@51… Dziękujemy.
♥
20.11.2016, 13:00
Naraz wszystko, dla wszystkich jest potrzebne. Ścieżki, obwodnice, plaże, aqapark, tor lodowy i innego rodzaju rozrywki. Rozwalił się worek z żądaniami. A gdzieście quźwa byli za rządów SLD i PO? Teraz wymagacie, bo rządzi PiS? Komuna upadła w 1989 r. czyli ponad 27 lat temu. Pytam się: Co poprzednie rządy zrobiły dla Polski nie mówiąc konkretnie o Tomaszowie? Odpowiem wam. Wielkie goowno. W Polsce nie ma de facto nic polskiego, wszystko w rękach zagraniczników. Nawet popularne "Ptasie Mleczko" firmy "E.Wedel" doi obecnie Japonia, a już przez skromność nie wspomnę o bankach, prasie, zakładach pracy, kopalniach itd itp.. A gdzie i w czyich kieszeniach jest należność za te sprzedane dobra? Ludzie! Wasi dziadkowie i rodzice w pocie czoła przez 6 dni w tygodniu przez ponad 40 lat pracowali i odbudowywali ruiny po II WŚ, aby ich potomstwo miało lepsze warunki do życia niż oni, a teraz co jest? " C..j, doopa i kamieni kupa" jak powiedział B.Sienkiewicz.
"Skanska" - ten obibok jest firmą szwedzką. Czyżby nie było firmy polskiej, która szybciej i lepiej wykonała prace na terenie naszego miasta? Oferowali najniższą cenę powiecie. A nie przyszło wam do głowy, że co tanie to guzik warte. Ale co ja się tam będę wymądrzał sami widzieliście co się działo i dzieje.
multi99
multi99 20.11.2016, 14:36
podzielam twoje zdanie , mnie boli że wygrała SKANSKA kosztem 10 tys przed Tomaszowskim BINSTALEM !!!! Gdzie Patriotyzm lokalny???? czy te 10 tys. było taką wielką przeszkodą do tego aby wygrała firma z TM.?
Antymulti
Antymulti 20.11.2016, 15:44
Tak jest przeszkodą obowiązują bowiem ustawy. Jeżeli pozostałe warunki przetargu były identyczne spełnione to decydowała cena i przestań mądrości swoje wypisywać bo są bez sensu.
multi99
multi99 21.11.2016, 06:16
poszukaj sobie inny obiekt polowań i ode mnie się odczep .... Brak słów !!! Jak będziesz się udzielał na tym portalu tyle lat co ja to podyskutujemy .... na razie zamilcz i swoje mądrości zachowaj dla ciebie .... Nie potrzebujemy tutaj takich co atakują innych ....
Antymulti
Antymulti 21.11.2016, 17:39
Bzdury i głupoty będę tepil niezależnie od długości pobytu na portalu. A u Ciebie to jeszcze dochodzi hipokryzja albo brak pamięci.
21.11.2016, 18:30
Panowie ostrzegam. Obrzucanie się nawzajem obelgami nie jest mile widziane.
multi99
multi99 21.11.2016, 19:42
Mariusz za długo tutaj piszę abym sie musiał bronić i udowadniać że wcześniej nikomu nie ubliżyłem ani nie obrzucałem obelgami ... A swoich swobód obywatelskich które gwarantuje mi KONSTYTUCJA RP będę bronił ....
(_)
(_) 21.11.2016, 20:51
Bron swoich swobod obywatelskich do ostatniej kropli krwi, ale nie wrzeszcz.
multi99
multi99 21.11.2016, 18:26
A kim TY jesteś BUCU jeden żę będziesz tępił wolność słowa ... Każdy ma prawo do pisani bzdur i głupot jak to ująłeś .... Daje nam to konstytucja !!!!! A TY jedynie możesz tylko błagać lub prosić .... Nic więcej Ci nie pozostaje ...

Wolność wypowiedzi została zagwarantowana w Konstytucji RP w rozdziale „Wolności i prawa osobiste” w art. 54. Zgodnie z tym przepisem każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
TAKŻE NA KONIEC POWIEM CI BUJAJ SIĘ !!!!
tom
tom 20.11.2016, 12:50
Każda inwestycja w mieście to sprawa najważniejsza. 90 mln ile by to nie znaczyło trzeba wykorzystać na upiększenie miasta. Dla mnie bardzo ważną inwestycją jest uporządkowanie i zagospodarowanie (choćby ładną zielenią i ścieżką pieszo-rowerową) brzegu Pilicy. Tam jest po prostu makabra- zaraza i syf...
multi99
multi99 20.11.2016, 14:33
a ja wzdłuż na obu brzegach Wolbórki od mostu na Legionów pod mostem na Warszawskiej do mostu na Nowowiejskiej stworzył promenadę z ławkami i latarniami aby można było sobie spacerować wzdłuz rzeki pod mostami posiedzieć na ławkach karmić kaczki .... To naprawę mogło by byc prawie 2 km fajnego terenu nad rzeką do rodzinnych spacerów ....
20.11.2016, 22:47
Dobry pomysł! Jeszcze zarybić porządnie i przeprowadzić małą renaturyzację by ryby czuły się bezpiecznie i dobrze.
#
# 20.11.2016, 22:00
Całe te tereny o których piszesz są terenami zalewowymi. Dość często woda podnosi się pod same mosty (porozmawiaj z działkowiczami na Michałówku i mieszkańcami obok rzeki).
♥
20.11.2016, 15:51
A jak ominiesz na muszli odcinek po resztach Mazovii, tam jest taki malutki mostek z zamykanym na kłódkę wejściem? Chyba LOT-em,albo pieszo poprzez wody Wolbórki.
Tak spacery, rozrywki wam w głowie. To stracone pieniądze. Stare niedoinwestowane budynki wam się walą na głowy, a wy o promenadach marzycie, siedzenie na ławkach, karmienie kaczek. Ciekawe kto będzie to utrzymywał? To są kooszty.
Rodzinne spacery? Już to widzę. Ojciec w niedzielę do rodziny: A może poszlibyśmy na spacer promenadą? Syn: Ojciec nie zawracaj gitary mam fajną grę komputerową. Córka: Ale stary nudzisz ... ja się umówiłam z kumpelami w Galerii. Matka: Dajże spokój z głupotami, muszę pranie poprasować.
W sumie: ojciec z piwkiem zalega na wersalce, syn klepie na kompie, córcia podrywa podtatusiałych facetów w Galerii, a matka z żelazkiem w dłoni prasuje całej rodzince poprane ciuchy.
multi99
multi99 21.11.2016, 06:18
poszukaj w internecie WŁOCŁAWEK , BYDGOSZCZ , nawet Pabianice gdzie zrobiono rewitalizacje terenów nabrzeznych ....
#
# 20.11.2016, 12:28
Może tak miasto wreszcie by wykonało drogę z chodnikami (ul. Brukowa, ale bruku tam nigdy nie było).
Prowadzone na ul. Brukowej prace związane ze składowaniem materiałów, rozjeżdżone ciężkim sprzętem do budowy:
- robotami kanalizacyjnymi,
- budową ul. Chopina.
- remontem ul. Cegielnianej
doprowadziły do tego, że nawet doraźne poprawki nic nie dają. Mieszkańcy, dzieci do szkoły i osoby przechodzące ul. Brukową przechodzą przez kałuże wody i głębokie błoto, którego nie da się ominąć..
Może wreszcie nawet z innych oszczędności drogowych uda się Panu Prezydentowi doprowadzić do remontu zapomnianej ul. Brukowej.
Drogi jak z bajki
Drogi jak z bajki 20.11.2016, 10:08
tylko oświetlenie oświetlenie ulic o kant ciała rozbić.Pieszych wcale nie widać nawet przy wyznaczonych przejściach ...
♥
20.11.2016, 13:25
Jak masz problemy ze wzrokiem, to udaj się do okulisty.
juzek
juzek 20.11.2016, 10:22
jak będziesz jeden z drugim jeżdził po mieście 50 km / h to zauważysz pieszych na przejściach !!!!
tm
tm 20.11.2016, 10:06
przydał by sie remont ulicy mostowej czyli przedłużenia ulicy hallera od mostu na wolbórce do wiaduktu nad S8, nawierzchnia jest straszna a i chodnik ciężko chodnikiem nazwać
ooo
ooo 20.11.2016, 09:07
90 mln dla takiego miasta to wcale nie tak dużo. Potrzeby miasta (porównując z innymi miastami) tego rozmiaru są ogromne...
dras
dras 20.11.2016, 07:08
szkoda, ze nic nie pojdzie na schronisko
20.11.2016, 13:00
Schronisko pochłania ogromne pieniądze, od lat toczą się tam wojny o kierownicze stołki, bo najwidoczniej można tam dobrze zarobić. W Szwecji nie ma problemów z tego typu placówkami, gdyż niechciane zwierzęta po prostu się usypia. Tam nikt nie wpadnie na to by na biednych zwierzętach zarabiać i trzymać ich dla własnego zysku w skandalicznych warunkach.
Trudy przez władzę!
Trudy przez władzę! 19.11.2016, 21:03
A co z walką o czystsze powietrze?
jo
jo 21.11.2016, 01:23
Proponuje zakupić drona, są takie które sprawdzają co z komina leci.
^^
^^ 21.11.2016, 16:03
Szkoda pieniędzy bo zakup przez UM bo koszt może wynieść ok. 100.000 zł oraz zatrudnienie jeszcze kilku osób do obsługi.
ja
ja 20.11.2016, 00:54
Są autobusy hybrydowe. Walkę o czyste powietrze toczą tomaszowianie, paląc czym popadnie w piecach,

Pozostałe