Gwałt to gwałt jest, nawet jeśli ktoś chce go nazwać smeraniem

  • 10.07.2018, 21:39
Gwałt to gwałt jest, nawet jeśli ktoś chce go nazwać smeraniem
Znacie tę babeczkę, z przewiązanymi oczyma i mieczem w jednej i wagą w drugiej ręce? Tak, tak... to właśnie ta pani ponoć stać ma na straży sprawiedliwości. Oczy zasłonięte ma po to, by oceny i wyroki były obiektywne. Tymczasem jest w Polsce grupa ludzi, która uważa, że te zasłonięte oczy to pozwolenie na to, by kobietę tę bezkarnie i swawolnie gwałcić, kiedy przyjdzie na to ochota.

Tą grupą są oczywiście politycy. Gwałcą nie tylko prawa, które sami ustanawiają ale te, które obowiązują w formie niedyskusyjnego obyczaju. Najbardziej spektakularne i zbiorowe gwałty są ostatnio oczywiście dziełem funkcjonariuszy PiS.

Nikt nie ma chyba wątpliwości, że zasługują one nie tylko na krytykę ale i potępienie, ale podobno tylko ci, którzy są bez winy mają prawo do rzucania kamieniem.

Czy w przypadku polityków są mniejsze i większe przewiny, czy może każdą z nich powinniśmy oceniać tak samo negatywnie. Jaka jest bowiem różnica między naruszeniem prawa własności a łamaniem konstytucji? Kiedy mamy do czynienia ze zwykłym obywatelem kolosalna, ale w przypadku polityka wszystkie te przypadki należy równoważyć.

Nie ma znaczenia, czy jest to Antonii Macierewicz publicznie chwalący się tym, że jeździ samochodem w sposób zagrażający życiu ludzi, czy poseł, który próbował ułatwić sobie załatwienie pozwolenia na broń.

Na sobotniej prezentacji kandydatów Koalicji Obywatelskiej na wójtów, prezydentów i burmistrzów miast w województwie łódzkim pojawiały się wyświetlane herby poszczególnych miast, w tym między innymi Tomaszowa Mazowieckiego.

Problem w tym, że są to znaki prawnie chronione i na ich wykorzystanie musi wyrazić zgodę właściwy organ samorządu. W naszym przypadku uprawnienie takie przysługuje Prezydentowi Miasta, ponieważ wiele lat temu, uprawnienie to scedowali na władzę wykonawczą radni.

Pytanie, czy w tym przypadku taka zgoda została udzielona ma charakter oczywiście czysto retoryczny. Osobny temat to upolitycznienie herbu, stanowiącego dobro wspólne wszystkich mieszkańców.

 

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wyborca Prawicy
Wyborca Prawicy 23.07.2018, 06:38
Szanowny Ene-aszu,dziennikarzu obywatelski.Takiego zbiorowego gwałtu na Polsce i Polakach jakiego dokonali też obywatelscy przedstawiciele platformy,to nikt przez ostatnie dziesiątki lat nie dokonał.Nie oglądaj tyle telewizji polskojęzycznej i wyjdz na ulice.Polacy ci powiedzą co naprawdę myślą
Ajdejano
Ajdejano 15.07.2018, 14:16
Znalazł się następny, "odkrywca przestępstw" PiS-u - niejaki "Ene-asz", którego chętnie publikuje kolejny wielbiciel po, udającej lekko prawicową, a
jednocześnie lewicową (chu... wie, co) partię.
I dlatego, piszę tak jak mój "przedmówca" z wpisu nr 12:
"Straciłem minutę życia czytając ten bezwartościowy bełkot."

Szanowny Panie Mariuszu: opłaca się Panu rozdrabniać na takie drobne ?!

Przecież ci nasi lokalni drajwersi z po - to zwykłe miernoty. Podobnie oceniam was wszystkich lokalnych, tzw. "działaczy". Wy wszyscy jesteście "jednego diabła warci".

Kiedyś byłem krótko w tzw. "psl-u" . Dałem się namówić przez mojego znajomego. Jak zacząłem chodzić na zebrania tej sekty - postanowiłem: koniec z tzw. polską "polytyko" lokalną. TO ZUPEŁNE DNO !!!
14.07.2018, 22:43
Straciłem minutę życia czytając ten bezwartościowy bełkot.
amber
amber 12.07.2018, 16:06
tej pani dziekujemy... z Kukiza lub niezalezny
szkoda że co 4 lata
szkoda że co 4 lata 11.07.2018, 23:46
zapytajcie ją o szkołe w Brzustowie .. artykuł w polityce mnie rozbawił .. dyrektorek w ministerstwie płakał jak ją zdielii ;) co raz bliżej dna ... nie DNA ;)
podgrzewacz
podgrzewacz 13.07.2018, 10:08
Pani nauczycielka z sukcesami w Brzustowie. Pamiętacie jedyną szkołe w Polsce, w której się nie odbył egzamin końcowy. Tak tak , to szkoła w Brzustowie. Płakać się chce.
Ja
Ja 11.07.2018, 17:30
A spróbujcie jakiś negatywny komentarz o klatce napisać na fb. Kasują z prędkością światła :D I zeby była jasność, nie bluzgi:) A tak krzyczeli na tvpis:D Cenzura jak widać ma sie u nich dobrze.
Ja
Ja 11.07.2018, 08:52
Przepisy pozwalają na użycie herbu miasta Tomaszowa na konferencji w Łodzi bez zgody.
ja tez
ja tez 11.07.2018, 12:07
Ne pozwalają. Przejrzyj sobie wyroki. W Tomaszowie jest podjęta odpowiednia uchwała w tej sprawie i trzeba się do niej stosować. Ale widac PO też lubi sobie prawo interpretować po swojemu. Hipokryci. A wykorzystanie herbu do polityki, to już dno!
Ola
Ola 11.07.2018, 06:43
Niby pierdola, ale jednak obnaża brak przygotowania i taktu...
Dimos
Dimos 11.07.2018, 01:00
Dura lex, ses lex!
Droga redakcjo proszę doliczyć się prawa w tym zakresie i w imieniu Pani Barbary Klatki proszę o przeprosiny.
ja
ja 11.07.2018, 08:22
No cóż. Zawsze mówiłem, że to jedna woda. Wrzeszczą na PiS a robią absolutnie to samo. Jak oni naciągają prawo, to nie widzą w tym nic dziwnego. Osobom z takim podobno doświadczeniem samorządowym nie wypada po prostu! Nie pogrążajcie się...
Wenus