Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 17:46
Reklama
Reklama CUK kalkulator OC i AC

W trosce o zabytki sakralne w powiecie tomaszowskim

W poniedziałek, 9 lipca 2018 roku, w gabinecie Mirosława Kuklińskiego, Starosty Powiatu Tomaszowskiego, odbyła się konferencja prasowa dotycząca przekazania środków finansowych z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi na rzecz parafii powiatu tomaszowskiego, za które będą ratowane zabytki architektury sakralnej.

 

 

Bartłomiej Matysiak, członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego powitał uczestników konferencji, wśród których byli: wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Artur Bagieński, Andrzej Bednarek, wójt gminy Czerniewice i księża: ksiądz Artur Szczepanik - proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Inowłodzu, ksiądz. kanonik dr Adam Kostrzewa, proboszcz parafii pw. świętej Małgorzaty, dziewicy  i męczennicy w Czerniewicach, ksiądz kanonik Sławomir Jałmużny, proboszcz parafii pw.  Narodzenia Matki Bożej w Będkowie, ksiądz Jacek Kijewski, proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Krzemienicy i ksiądz Marek Kania, proboszcz parafii św. Bartłomieja Apostoła w Żelechlinku.


 

Myślę, że każda złotówka, która trafia do naszego powiatu, jest bardzo ważna,  tym bardziej dbając o kulturę sakralną oraz architekturę jest to niezmiernie ważne." - powiedział Bartłomiej Matysiak, członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego.

 Dziś  uroczyście podpisaliśmy umowę z proboszczami poszczególnych parafii na ochronę zabytków.  Samorząd województwa łódzkiego przeznaczył 5 milionów w tym roku na ratowanie zabytków na terenie województwa. Dzisiaj możemy się pochwalić, że sześć parafii z powiatu otrzymywało taką dotację. W sumie to jest około 350 tysięcy na ratowanie naszych tutaj zabytków. Mieszkam w powiecie opoczyńskim, sąsiedni powiat. Jest mi zawsze bliskie spotkanie z kościołami,  z zabytkami. Skończyłem historię, z  zawodu jestem nauczycielem.  Takie rzeczy, gdzie człowiek człowiekowi może pomóc, a w takim przypadku jeżeli chodzi o parafie, zawsze jestem otwarty na wszelką pomoc.
Kiedy w budżecie  województwa przeznaczyliśmy 5 milionów, ogłaszany jest konkurs na te zabytki  i poszczególni beneficjenci czyli parafie czy instytucje gdzie mają teren zabytkowy składają odpowiednie wnioski z odpowiednimi załącznikami potwierdzające to że jest ta nieruchomość zabytkiem.  I później następuje komisja weryfikacyjna w Urzędzie. Są to nie tylko pracownicy, ale również komisja zewnętrzna  ocenia poszczególne nieruchomości, a następnie ta lista wchodzi na Zarząd, a następnie na Sejmik Województwa." - powiedział Artur Bagieński, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego.

 


Każda parafia ma wiele swoich potrzeb i każdy proboszcz postanwił inaczej wykorzystać przekazaną dotację. każdy podkreśla eż, że jest bardzo wdzięczny za każdą dotację, ale można powiedzieć, że jest to kropla w morzu potrzeb. Każdy liczy tez na kolejne dotacje, gdy z własnych funduszy i pieniędzy otrzymywanych od wiernych, nie uda się przeprowadzić wszystkich koniecznych prac.

 

"Żeby mógł być zrobiony projekt odnowy kościoła, chodzi mi o zewnętrzną część, o elewację,  dach  i otoczenie kościoła,  to najpierw muszą być zrobione odpowiednie specjalistyczne badania czyli badania ekspertyzy konserwatorskiej, ekspertyzy archeologiczne, inżynierskie,  które są potrzebne do projektu.  No i właśnie na to, na tego rodzaju pracę dostałem tę dotację." - powiedział ksiądz Artur Szczepanik z Inowłodza.

 

 "Potrzeby są ogromne tak najogólniej mówiąc.  Ta dotacja jest jedną z dotacji,  jakie udało nam się w tym roku pozyskać. Kwota jest znaczna, ale w porównaniu do potrzeb, nie jest znacząca. Mamy  zamiar te pieniądze spożytkować na założenie instalacji odgromowej, elektrycznej, przeciwpożarowej i alarmowej w starym, drewnianym kościele, w którym cały czas prace trwają już trzeci rok z rzędu i są prowadzone zarówno na zewnątrz prace budowlane jak i wewnątrz.  Odkrywamy polichromie,  które tam się znajdują." - tak przeznaczy dotację ksiądz kanonik dr Adam Kostrzewa proboszcz parafii pw. świętej Małgorzaty, dziewicy  i męczennicy w Czerniewicach

 

 "Właśnie przed chwilą podpisaliśmy umowę z panem marszałkiem Bagieńskim na kolejny ołtarz w naszej świątyni. Jest to trzeci już ołtarz boczny,  pierwszy etap ołtarz świętego  Kazimierza.  To połowa, w przyszłym roku będziemy kończyć  pracę.  Na ołtarz otrzymaliśmy 61 tysięcy." - powiedział ksiądz Jacek Kijewski, proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Krzemienicy.

 


 Dzisiaj dla gminy jest bardzo dobra chwila, ponieważ dwie parafie: parafia Krzemienica i parafia Czerniewice otrzymały dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.  Ale to nie jest jedyne dofinansowanie, bo obydwie parafie dostały jeszcze dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jeszcze parafia Czerniewice na ten drewniany kościółek dofinansowanie od konserwatora zabytków. Jeszcze jest jeden wniosek złożony w Ministerstwie.  Jeśli przejdzie pozytywną ocenę, środki,  które dostaną parafie z zewnątrz to będzie milion złotych, bo jeszcze po kilkadziesiąt tysięcy dostaną z Gminy Czerniewice. Naprawdę staramy się dbać o te zabytki najlepiej, jak tylko możemy." - podkreślił Andrzej Bednarek, wójt gminy Czerniewice.

 

 "Obecnie remontujemy wnętrze kościoła. To jest kościół  XV wieczny,  jeden z najcenniejszych zabytków, jeśli chodzi tutaj o Ziemię Tomaszowską. Skończyliśmy remont w prezbiterium, zaczynamy teraz dalej remont kaplicy Świętej Anny. To jest najcenniejsza kaplica w całym kościele.  XV wieczna to jest kaplica, sklepienie tam jest gwiaździste, charakterystyczne dla całego kościoła Kiedyś było w całym kościele, ale ono uległo zniszczeniu." - skomentował ksiądz kanonik Sławomir Jałmużny, proboszcz parafii pw.  Narodzenia Matki Bożej w Będkowie,

 

"Ja jestem wdzięczny Urzędowi Marszałkowskiemu za tę dotację. Jest ona przeznaczona na wymianę dachu,  to znaczy do centralnej części z małą wieżą, która jest w katastrofalnym stanie.  Jest to inwestycja, która  miała być finansowana z Urzędu Ochrony Zabytków, ale to się nie udało. Pozostał właśnie fundusz marszałkowski,  ale musimy podjąć to wyzwanie, bo to jest, jak wspominałem, stan katastrofalny i nie chcemy doprowadzić do zawalenia się dachu. Ale jesteśmy wdzięczni były też za tę dotację, bo ona się udała. Resztę kosztów będziemy musieli w jakiś sposób pokryć ze środków własnych.  Liczyliśmy na inne fundusze.  W niektórych sprawach się udało, w innych nie.  Tak to zwykle bywa.  Potrzeby parafii są olbrzymie.  Znajdujemy się w bardzo trudnej sytuacji gospodarczej i technicznej." - na wymianę dachu wyda pieniądze ksiądz Marek Kania, proboszcz parafii św. Bartłomieja Apostoła w Żelechlinku.

 

 


W trosce o zabytki sakralne w powiecie tomaszowskim

W trosce o zabytki sakralne w powiecie tomaszowskim

W trosce o zabytki sakralne w powiecie tomaszowskim

W trosce o zabytki sakralne w powiecie tomaszowskim

W trosce o zabytki sakralne w powiecie tomaszowskim

W trosce o zabytki sakralne w powiecie tomaszowskim

W trosce o zabytki sakralne w powiecie tomaszowskim

W trosce o zabytki sakralne w powiecie tomaszowskim

W trosce o zabytki sakralne w powiecie tomaszowskim

W trosce o zabytki sakralne w powiecie tomaszowskim

W trosce o zabytki sakralne w powiecie tomaszowskim

W trosce o zabytki sakralne w powiecie tomaszowskim

W trosce o zabytki sakralne w powiecie tomaszowskim

W trosce o zabytki sakralne w powiecie tomaszowskim

W trosce o zabytki sakralne w powiecie tomaszowskim

W trosce o zabytki sakralne w powiecie tomaszowskim


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ajdejano 15.07.2018 20:22
Do "Dimosa" - wpis nr 16:L a dlaczego - niby - starostwo powinno mieć "litość" dla ewagelików ??? Możesz to, mundrolu, uzasadnić ??? Ja bym to uzasadnił, ale jestem ciekaw, jak byś to Ty zrobił. W razie kłopotów z tym uzasadnieniem - napisz do mnie podanie z uzasadnieniem - to wtedy to podanie rozpatrzę. Po rusku: pazdraw.

Dimos 11.07.2018 01:03
Szukam i szukam i co? Znowu zabrakło kasy dla ewangelików. Starosto miej litość!

Doris 11.07.2018 13:17
Kilka lat temu Pastor chciał odstąpić katolikom kościół Ewangelicki na Placu Kościuszki za syboliczne 5 milionów zł, a ci pogardzili i dlatego ta okazała świątynia popada w ruinę.

Zejk 10.07.2018 22:05
Cecha wspólna wszystkich partii po '89 - nabijanie kabony Kościoła Katolickiego. KK ustawił się w pozycji "kto da więcej" a te matoły partyjne się licytują, kto zrobi purpuratom lepiej. Żenada.

vlad_palovnick 10.07.2018 17:42
Między innymi dlatego właśnie ta władza jest mi wybitnie obmierzła. Mam nadzieję że choć moje dzieci doczekają czasów, w których pojawi się partia realnie chcąca pogonić plebanów wszelkiej maści precz od publicznych pieniędzy

Ajdejano 10.07.2018 17:38
Do wpisu nr 5: gościu - masz nie aktualne informacje. Dworek w Węgrzynowicach po Chryzostomie Pasku już od paru lat jest prywatną własnością i jest bardzo dobrze odrestaurowany - jak to zwykłe bywa, w przypadku PRYWATNYCH właścicieli. Coś tam robiłem i wiem, jak to wygląda. Nie wszyscy prywaciarze są debilami.

Buga-bunga 10.07.2018 17:03
Dopisek: dobrze, że chociaż na tym zdjątku powyżej - nie widzę p. Klimczaka.

Ajdejano 10.07.2018 16:59
PIĘKNIE !!! Kasiora idzie na kościoły !!! I to jest to ?!?!?! No - każdy kościół ( w sensie budowli), to też jakiś-tam zabytek. Jednak .....???!!! Tak trzymać lokalni bonzowie !!! Za chwilę różne wybory (2018 - 2020). Zobaczymy - jak wyjdziecie na tych wyborach w kontekście w/w dotacji. Jednak myślę, że w kontekście poprzednich wyborów (90% - mohery), wyjdziecie, chyba dobrze. Moja uwaga dotyczy też radnego wojewódzkiego Bagieńskiego z Opoczna (biznes w Gminie Paradyż). Już parę dni wcześniej pisałem, że tego gościa będziemy witać w "naszym Tomaszowie" coraz częściej - tzn. do wyborów samorządowych ( w tym - do sejmiku województwa), czyli do jesieni tego roku. Tylko, jedno moje zastanowienie: ten Bagieński - to przecież idol psl-owców (zsl zmieszany z pzpr). I raptem - przymila się do tego wrednego PiS-u - (wg psl-u), kolaboranta ze "wstecznymi siłami antypolskimi" w postaci znienawidzonej, zaprzańskiej prawicy ?!?!?! Piękna sprawa: kabaret idzie w najlepsze. Chłopaki-przylepce z psl-u, przylepią się do wszytkiego, co im da jakikolwiek szanse.

nadzieja w tym, 10.07.2018 18:55
że ten "przylepiec" (jak P. pisze) z powiatu tomaszowskiego nie uczyni powiatem toruńskim. A kabaret naprawdę idzie w najlepsze. Jak się poczyta o zmianach przeprowadzanych przez bpa Grzegorza...

AK-47 10.07.2018 19:00
W myśl powiedzenia: Uczepiło się g....no okrętu i drze się: Płyniemy!!!

kala 10.07.2018 12:29
Mam nadzieję, że w kosztach będzie partycypowała również polski kośicół.

Szkoda 10.07.2018 10:31
że pisowskie oszołomy dbają tylko o interes czarnej mafii. Zamiast walić kasę w kościół w Żelechlinku lepiej zadbali by o pobliski dwór w Węgrzynowicach gdzie młodość spędził Jan Chryzostom Pasek. Zamiast w kościół stary lecz nieużywany w Białobrzegach wziąć się za remont najstarszego kościoła w mieście ...tego właśnie na Placu Kościuszki.

tom 10.07.2018 10:04
Zmarnowanie pieniędzy!! Już kościół z jednym zabytkiem na Słowackiego się rozprawił. Teraz chce wyrwać kasę od samorządów ( czyt. od mieszkańców) na coś tam... No cóż takie czasy...

^ 10.07.2018 09:04
Dlaczego z dotacji w wysokości 61.600 zł zrezygnowała parafia p.w. św. Marcina w Tomaszowie Maz. czyli można przypuszczać, że kościół p.w. św. Marcina jest już całkowicie po remoncie i konserwacji (podobno zawsze każde pieniądze się przydają).

@ 10.07.2018 09:04
"5 mln zł w tegorocznym budżecie zapisał Sejmik Województwa Łódzkiego na ochronę zabytków" Wg informacji zawartej w artykule "Autora: Andrzeja Wdowskiego to pieniądze z dotacji zostały przeznaczone tylko na dofinansowanie remontów kościołów i parafii. Czy w Tomaszowie Mazowieckim niema żadnych zabytków, które należy remontować (są wpisane do rejestrów zabytków). Fakt jest taki, że wg wysokich urzędników UM i Starostwa Powiatowego panuje bezwzględne przekonanie "o całkowitym braku zabytków". W rejestrze zabytków UM jest wpisanych około 250 obiektów.

Olo 10.07.2018 10:12
Walący się najstarszy kościół Tomaszowa w centrum miasta jest tego przykładem. Ten kościól ewangelicki powinien być ogrodzony wysokim płotem aby uchronić przed nieszczęściem przechodzących przy nim mieszkańców.

Ona 10.07.2018 12:34
Chodzi o zabytki sakralne

@ 10.07.2018 15:59
Czy w naszym województwie są wyłącznie zabytki sakralne. Jest dużo więcej innych zabytków na które przydały by się te pieniądze. Znając życie to w ramach remontu zabytków sakralnych zostaną zniszczone wszystkie ozdoby (elementy) architektoniczne budynków tracąc walory zabytków.

ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Polecane
Kelner zastrzelił się z miłościBiałobrzeska Majówka na łąceWalka o rynek – jak sprawdzić, kto jest konkurencją dla Twojego biznesu?Dzień Otwarty u WyspiańskiegoWielki sukces Zuzanny Linowskiej w Międzynarodowym Konkursie GraficznymPiłkarskie starcie na kinowym ekranieJuż od 17 do 19 Maja na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim zawitają Food trucki!Dwa zaginięcia i dwa szczęśliwe odnalezieniaKompletnie wycieńczony błąkał się po lesieDrzewko za makulaturęMuzyczna zapowiedź lata w Tomaszowie3 kluczowe aktualizacje, które natychmiast poprawią twoje świadectwo energetyczne
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Białobrzeska Majówka Białobrzeska Majówka Piknik rodzinny pod tytułowym hasłem odbędzie się 11 maja w Miejskim Centrum Kultury Za Pilicą przy ul. Gminnej 37/39. Organizatorzy przygotowali dla jego uczestników wiele atrakcji. Będzie z nich można skorzystać w godz. 16−19. Wstęp wolny. Na najmłodszych czekać będzie m.in. gra terenowa z nagrodami, a także: ogromna zjeżdżalnia, stoiska plastyczne, na których wykonać będzie można np. makramowy breloczek, ścieżka sensoryczna i tor przeszkód. Nie zabraknie też ogromnych baniek mydlanych, balonów, szczudlarza i cukrowej waty. Główną atrakcją dla dzieci będzie magik Pan Buźka, który przedstawi show „Magia Żółtoksiężnika”. Dużo będzie działo się również na scenie. Zaprezentują się m.in.: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie”, DFC Latino, uczestnicy zajęć wokalnych i tanecznych z MCK Za Pilicą, a w bajkowy świat przeniesie wszystkich grupa teatralna „Zeróweczka” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 w Białobrzegach, która pokaże nagrodzony Złotą Maską na tegorocznych Tomaszowskich Teatraliach spektakl „Królewna Śnieżka”. Będzie też czas dla Kwadransowych Grubasów, z którymi wspólnie świętować będziemy 25-lecie działalności klubu. Na stoiskach partnerów wydarzenia będzie można przybić piątkę z Miśkiem i Kropelką, zagrać w koło fortuny, sprawdzić umiejętności językowe czy wykonać kolorową pracę plastyczną. Dodatkowo będzie można skorzystać z konsultacji koordynatora opieki onkologicznej oraz zmierzyć ciśnienie i poziom cukru. Dostępny będzie również punkt Nadleśnictwa Smardzewice, w którym będzie można otrzymać sadzonki drzew. Nie zabraknie również wozu strażackiego, do którego będzie można wsiąść, i pokazów pierwszej pomocy prowadzonych przez druhów z OSP w Białobrzegach. Na sali koncertowej dostępne do obejrzenia będą dwie wystawy: prac malarskich artystów ze Stowarzyszenia Amatorów Plastyków oraz uczestników zajęć malarstwa i rysunku w MCK Za Pilicą. Na stoiskach będzie można również zakupić słodkie ciasta oraz ciepłe dania, jak np. grillowaną kiełbaskę czy pyszne pierogi.Wstęp na wydarzenie jest wolny.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.05.2024
Food trucki Food trucki Już od 17 do 19 Maja na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim zawitają Food trucki!Piknik rodzinny organizowany przez Sowa Events bedzie miał do zaoferowania mnóstwo atrakcji.Dla głodomorów przyjadą foodtrucki reprezentujące kuchnie z całego świata. Wśród serwowanych dań nie może zabraknąć: amerykańskich burgerów, hiszpańskich churrosów, frytek belgijskich, węgierskich langoszy, tajskiego padthaia oraz wiele innych przysmaków z różnych zakątków naszego globu.Dla spragnionych będzie przygotowana strefa orzeźwienia, czyli stoisko pełne dobroci. Serwujemy tam autorską lemoniada, zmrożoną granite i wiele innych.Między stoiskami będzie przygotowany specjalny food court gdzie zostaną porozkładane ławostoły, leżaki oraz parasole. Można więc śmiało zaprosić całą rodzinę i wygodnie spędzić czas zajadając się serwowanymi specjałami, słuchając przy tym przyjemnej muzyki.Będzie również mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Będzie stoisko z balonami i zabawkami oraz stoisko z watą cukrową. Bedą również przygotowane dmuchane zamki na których dzieciaki beda mogły spędzić radosne chwile skacząc i bawiąc sie w najlepsze.DODATKOWO I BEZPŁATNIE ZAPRASZAMY NA:SOBOTA:- 12:00 - 16:00 - Spotkanie z ulubionymi postaciami z topowej bajki o dzielnych pieskach! Szykujcie aparaty i szerokie uśmiechy :)NIEDZIELA: - 12:00 -12:45 - Koncert "JAK Z BAJKI" - uzdolnieni ludzie filmu, muzyki, teatru i animacji przeniosą Was w magiczny świat muzyki z największych hitów filmów animowanych! - 12:00 - 18:00 - Animatorzy do Waszej dyspozycji! - zabawy ruchowe, sportowe, skręcanie balonów, zabawy z chustą klanza, mini zajęcia plastyczne i wiele innych - nudzie mówimy STOP!- 12:00 - 18:00 (z przerwami) - Bańki mydlane w niecodziennym wydaniu - daj się zamknąć w giga bańce! - Warto zapomnieć o gotowaniu w domu tego weekendu. Warto zabrać rodzinę i cudownie spędzić ten czas z Food truckami. Kulinarne święto już od 17 do 19 Maja w Tomaszowie Mazowieckim.Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 15°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: Mieszkanka TomaszowaTreść komentarza: Jedynym najbardziej kompetentnym i doświadczonym kandydatem jest obecny starosta Mariusz WęgrzynowskiŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: tomaszowiankaTreść komentarza: Weź chłopie ,,urlop,,od komentowania ,czasem zgadzam się bo prawda leży po środku ale częściej ,,przeginasz,, wrzuć na luz i zapomnij o minionych czasach.Źródło komentarza: Zmiany w ProkuraturachAutor komentarza: SabrinaTreść komentarza: Jak zawsze same pyszności, już dzisiaj szykujmy kasę bo warto posmakować, pewnie znów będą tłumy.Źródło komentarza: Już od 17 do 19 Maja na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim zawitają Food trucki!Autor komentarza: GgTreść komentarza: Nigdy nie zrozumiem dlaczego te chłody, uroczyste pożegnania, ordery skoro oni robią swoją robotę za którą mają pensje jak każdy w budżetówce. A nawet palcem nie tkną więcej niż muszą mieć zrobione a często poniżej minimum. Do tego poświęcenia że biurka a praca fizyczna to 2 światy. No i moje ulubione dlaczego np kadrowa musi mieć mundur i wcześniejsza emeryturę? Dla rodziny wszystkoŹródło komentarza: Marcin Dulas od dzisiaj nowym komendantem Straży PożarnejAutor komentarza: tomaszowiankaTreść komentarza: Przed laty przy wejściu do Rezerwatu Niebieskie Żródła, pani sprzedawała lody z gałki, były przepyszne przyciągające mieszczuchów najpierw na te lody. Aby póżniej smakując loda spacerkiem dojść do Modrych Wód.Źródło komentarza: Średniowiecze w SkansenieAutor komentarza: ....Treść komentarza: 19 maja komunie.....Źródło komentarza: Już od 17 do 19 Maja na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim zawitają Food trucki!
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama