Mała rzecz a... cieszy

  • 6.07.2018, 14:07
  • Mariusz Strzępek
Mała rzecz a... cieszy
W parku im dr Jana Serafina Rode czynna jest już ogólnodostępna toaleta. Przybytek jakich wiele? Nie do końca jest to prawda. Publicznych toalet u nas brakuje. Wystarczy porozmawiać na ten temat z właścicielami położonych w centrum miasta kamienic, które rolę tę wypełniają w sposób zastępczy.

- Cały projekt wychodzi poza standardowe wymagania specyfikacji przetargowej. Propozycje wypłynęły bezpośrednio od nas od nas. Wśród niech znalazły się detale uzupełniające standardowy budynek szaletu o elementy małej architektury, jak stojak na rowery, drewno, plafony świetlne. Ciekawym zabiegiem jest zastosowanie stali polerowanej na elewacji,  w której odbija się zieleń parku, przez co odnosi się wrażenie „przezroczystości i zanikania” budynku, dzięki czemu nie będzie on elementem dominującym parku. Wszystko to w celu osiągnięcia jak najlepszego wrażenia estetycznego  - mówi Rafał Nagórka z firmy "Pasja"

 

Ponadto projektanci z Pracowni Projektowej „Pasja” zadbali o  powiązanie wartości wizualno - estetycznych bryły z nowobudowaną małą architekturą parku, która została do niego wprowadzona podczas ostatniej modernizacji, a także innymi obiektami na terenie Tomaszowa Mazowieckiego, co ma zapewnić spójność „małej architektury” w tkance miejskiej.

 

Pozostałymi elementami, stanowiącymi element tutejszej harmonii przestrzennej jest drewno i stal szlachetna, co zostało wyeksponowane w zaprezentowanej władzom miasta koncepcji architektonicznej, a następnie konsekwentnie zrealizowane.

 

Toaleta przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych i jest w pełni automatyczna, przez co zostaną zmniejszone koszty obsługi oraz ograniczona awaryjność budynku np.  o braku mediów (np. papieru) administrator będzie powiadamiany wiadomością sms. Szalet jest czynny w godzinach od 6.00 do 21.00, a opłata wynosi 1 zł.

 

 


 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dajana
Dajana 8.07.2018, 22:44
Wszystko fajnie tylko czemu osoba oczekujaca w kolejce musi czekać 15 min na wejście?Bo niezależnie od tego ile korzysta się z toalety drzwi następnej osobie otwierają się po 15 minutach. To jakiś absurd. W tym czasie można poprostu narobić w spodnie. Ktos tego nie przemyslal.
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim 8.07.2018, 16:00
Świetny pomysł, świetny projekt. Pamiętam jak dzieckiem będąc chodziłem do parku z mamą. Potem zeszpecono park stawiając paskudna bryłę, która robiła za stołówkę pobliskiej jednostki MO. Teraz widać, że idzie NOWE. Oby tak dalej!!!!
amber
amber 7.07.2018, 16:38
tylko jedna?
25a
25a 6.07.2018, 16:27
Super dosyć sra... po bramach ciekawe ile wytrzyma.
Przetrwanie
Przetrwanie 6.07.2018, 14:56
Oby tylko przetrwała w takim stanie i oby nie padła ofiarą Pato_elity.

Pozostałe