Lechia pokonała pierwszoligowca

  • 13.10.2016, 00:16
  • Mariusz Strzępek
Lechia pokonała pierwszoligowca
W meczu drugiej rundy Pucharu Polski KS Lechia Tomaszów pewnie pokonała SMS Spała III 3:0 (-:17, -:24, -:16). Przypomnijmy, że był to pierwszy mecz Lechii w tegorocznych rozgrywkach, ze względu na wolny los, który drużyna otrzymała w rundzie pierwszej.

W Hali COS W Spale zgromadziła się dość liczna grupa kibiców wspierająca miejscowych i mała grupka fanów Lechii.

 

Lechia rozpoczęła mecz w składzie: Musiał, Cymerman (L), Mysera, Janikowski, Guz, Neroj, Pruski. Po stronie SMS'u III można było zobaczyć Mistrzów Świata Juniorów i pierwszoligowców. Na parkiecie pojawiły się m.in. takie nazwiska, jak: Domagała, Szymański, Adamczyk, Janikowski, Szymura (L), Rajchelt, Rybicki, Huber.

 

Mecz trwał niecałe 80 minut a najwięcej emocji przyniósł set nr 2, w którym drużyna SMS, po emocjonującej końcówce przegrała na przewagi 24:26.

 

Set pierwszy to naprzemienne dwu, trzy punktowe prowadzenie obu drużyn do stanu po 13. Od tej pory Lechia zaczęła powiększać przewagę, którą utrzymała do końca seta wygrywając do 17. Zmienna zagrywka oraz blok były kluczem do wygrania tej partii. Dość dodać, że dzięki dobremu przyjęciu, Bartłomiej Neroj mógł również prowadzić grę środkiem. W efekcie Michał Mysera zakończył seta skutecznym atakiem ze środka.

 

- Cieszy nasza dobra gra w bloku oraz w obronie, a także w kotratakach. Pamiętać należy, że SMS grał jednak u siebie i lepisj czuje tę halę  - komentuje Maciej Janikowski rozgrywający Lechii

 

Od początku trzeciego seta, Lechia punktowała SMS grą kombinacyjną i atakami ze skrzydeł. Gdy przy prowadzeniu 13:7 wydawało się, że losy seta są niemal przesądzone, po stronie Lechii stanęło przyjęcie. SMS raz po raz "mierzył blok" tomaszowianom na skrzydłach i punktował blokiem. Lechia odgryzała się atakami Wiktora Musiała i Jakuba Guza ze skrzydeł oraz Macieja Janikowskiego z 6 strefy. Mimo tego, obrona Lechii miała pełne ręce roboty. Sytuacja stawała się co raz bardziej napięta. Żółte kartki za dyskusje z sędziami obejrzeli Bartłomiej Neroj (Lechia) i Norbert Huber (SMS). Set zakończył się nieudanym atakiem Sebastiana Adamczyka ze środka.

 

Set nr 3 potwierdził dominację Lechii. Kluczem do sukcesu w tej partii ponownie były zagrywka i blok. Seta i cały mecz zakończył atakiem ze środka Michał Mysera.

 

Odnotujmy, że to był czwarty mecz z rzędu wygrany przez Lechię 3:0 od początku sezonu. Drużyna jest "w gazie". Z każdym meczem Lechia udowadnia, że jest przeciwnikiem, z którym trzeba się liczyć i, przed którym trzeba czuć respekt na każdym etapie rozgrywek.

 

Cieszy nas kolejna wygrana zespołu w stosunku 3:0. To buduje morale zespołu. Dzisiejszy mecz był to dla nas pierwszy poważny sprawdzian. SMS to drużyna, która występuje w I lidze. Chłopcy na boisko wyszli mocno zmotywowani. Widać było siłę zarówno fizyczną, jak i mentalną. Dzięki temu awansowaliśmy do kolejnego etapu Pucharu Polski. Czekamy teraz na kolejną rundę  - mówi trener Tomasz Migała

 

Lechia w składzie: Bartłomiej Neroj (k), Michał Mysera, Maciej Janikowski, Michał Cymerman (l), Jakub Guz, Mariusz Pruski, Rafał Obermeler, Patryk Kucharski, Patryk Laskowski, Szymon Szewczyk (l), Damian Migała, Daniel Reszka, Mikołaj Kubryn, Bartłomiej Pająk.

 

Sztab: Tomasz Migała, Bartłomiej Rebzda, Andrzej Zając, Wojciech Dębiec

 

[reklama2]

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

varan
varan 13.10.2016, 19:21
SMS III gra w II lidze.
KS Lechia
KS Lechia 14.10.2016, 10:46
SMS III faktycznie gra w II lidze, ale w tym spotkaniu pucharowym pod nazwą SMS III grał zespół, który na co dzień występuje w I lidze.
Tymoteuszka
Tymoteuszka 13.10.2016, 14:29
Warto było pojechać do Spały. Usłyszeliśmy nawet głośne 100 lat :) Chyba powoli się zarażam kibicowaniem KS Lechii. Następny mecz 22 października w Tomaszowie :) Chłopaki dziękujemy.
No
No 13.10.2016, 11:22
to pięknie!

Pozostałe