Powiatowy Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych w Spale

  • 2.07.2018, 10:41
  • Joanna Sztymelska
Powiatowy Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych w Spale
W niedzielę, 1 lipca 2018 roku, w Spale odbył się XV Powiatowy Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych zorganizowany przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Tomaszowie Mazowieckim z druhem Tadeuszem Cisowskim, prezesem Zarządu i wójta gminy Inowłódz, Bogdana Kąckiego, którego reprezentował sekretarz gminy, Jan Żerek.

 

 

Udział w przeglądzie wzięły cztery orkiestry dęte. Trzy z naszego powiatu: ze Smardzewic, gmina Tomaszów Mazowiecki, z Zawady, gmina Tomaszów Mazowiecki i z Ujazdu. Była też orkiestra z Dobronia, gmina Pabianice. Na zakończenie wystąpił zespół z Białej Rawskiej.

 

 

 


Impreza rozpoczęła się tradycyjnie przemarszem wszystkich orkiestr ulicą Spały na plac nad Stawem, gdzie cztery orkiestry zagrały razem dwa utwory. Dyrygował nimi Andrzej Żerek, kapelmistrz Orkiestry Dętej z Zawady. Następnie odbyło się wręczenie nagród i upominków ufundowanych przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Tomaszowie Mazowieckim, Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim i wójta gminy Inowłódz, Bogdana Kąckiego. Otrzymali je laureaci Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Wolborzu w tym roku. Joanna Stefańczyk z OSP Białobrzegi, która zajęła czwarte miejsce w grupie szkoły średnie, Agata Suska z Królowej Woli, gmina Inowłódz, która zajęła pierwsze miejsce i Bartosz Krotowski ze Szkoły Podstawowej w Ujeździe oraz  drużyna z Przesiadłowa, która na Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Opocznie zajęła pierwsze miejsce. Opiekunem drużyny był druh Jarosław Szmigiel.


 


Kiedy pierwsza orkiestra dęta, a była to orkiestra z Dobronia, zaczęła grać, zaczął padać deszcz, ale orkiestra nie przestawała grać i rozgoniła chmury, tak że kolejne orkiestry grały już przy pogodnym niebie. Wśród gości, którzy chętnie wysłuchali koncertu byli między innymi: ksiądz Zbigniew Kowalczyk - kapelan strażaków z naszego powiatu i Marcin Witko - prezydent Tomaszowa Mazowieckiego z żoną, Artur Pawlak - wójt gminy Ujazd i Piotr Zimny - przewodniczący Rady Gminy Ujazd. 
Po prezentacji orkiestr kapelmistrze otrzymali prezenty, które wręczali Jan Żerek i przewodniczący Rady Gminy Inowłódz, Wacław Chachuła.

 

 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe