×

Ścieżka rowerowa oficjalnie otwarta

  • 24.06.2018, 23:18
  • Mariusz Strzępek
Ścieżka rowerowa oficjalnie otwarta
23 czerwca w ramach Otwarcia Ścieżki Rowerowej Spała – Inowłódz odbył się Rajd Rowerowy „Rowerem przez Niepodległą”.

W Spale od wczesnych godzin porannych rejestrowano uczestników. Otrzymali Oni gadżety rowerowe: kamizelki i opaski odblaskowe, lampki ledowe na rower oraz przypinki z Urzędu Marszałkowskiego. Po rejestracji nadszedł czas na powitanie zaproszonych gości oraz przemówienia okolicznościowe. Głos zabrali m.in. Bogdan Kącki Wójt Gminy Inowłódz,  Dariusz Klimczak Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Robert Papis Wiceprezes LOT w Spale.

 

Po przemówieniach uroczyście przecięto wstęgę otwierającą ścieżkę i wystartowali! Po drodze uczestnicy rajdu zatrzymali się przy odrestaurowanym „Grzybku” i wyruszyli dalej. Rajd zakończył się w Inowłodzu na podzamczu. Gdzie odbyło się losowanie nagród. Rower damski wylosowała Wiktoria Dudeńko, rower męski –  Mariusz Szczepański, rowerki dziecięce trafiły w ręce Asi Szczepańskiej i Adama Pawlaka. Po wręczeniu nagród, miała miejsce jeszcze jedna uroczysta chwila, a mianowicie z rąk Wicemarszałka  Dariusza Klimczaka oraz Wiceprezesa LOT w Spale  Roberta Papisa, Odznaki za Zasługi dla Turystyki odebrali Panowie: Bogdan Kącki - Wójt Gminy Inowłódz i Wojciech Przetakiewicz - Wiceprezes LOT w Spale.

 

W dalszej części Tomasz Zdonek nasz niezawodny prowadzący poprowadził konkurs historyczny z wiedzy o Inowłodzu i okolicach. Nagrody – akcesoria rowerowe za udział w konkursie otrzymały pary rodzic – dziecko. I miejsce zajęła  Karolina Pawlak z dziećmi i otrzymała plecaki. II miejsce zajęła Agata Kępa z córką i otrzymała kaski natomiast III miejsce i rękawiczki otrzymała Monika Bogdan z córką. Po części oficjalnej na uczestników rajdu czekał ciepły posiłek w postaci grillowanej kiełbaski. Projekt współfinansowano z budżetu Województwa Łódzkiego.


Tekst: M. Werkowska

Foto: M. Werkowska, A. Paduch, E. Karwat

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wreszcie
Wreszcie 25.06.2018, 12:31
Kawałeczek tylko taki tak długo nabrało jak niegdyś pl. Kościuszki. No ale dobrze, że już skończyli.
J.P.
J.P. 25.06.2018, 12:26
Kto wymyśla te nazwy ... Rowerem przez Niepodległą ... ale się najechali?
co się dzieje  z SK z .N?
co się dzieje z SK z .N? 25.06.2018, 15:21
no nie, lepiej by było "innowacyjnie w ekoprzyszłość"
On.a
On.a 25.06.2018, 07:32
Brawo!!!

Pozostałe