II Nocne Kodowanie w Gimnazjum nr 6

  • 08.06.2016, 23:28
  • Mariusz Strzępek
II Nocne Kodowanie w Gimnazjum nr 6
Gimnazjum nr 6 koduje. Nauka podstaw programowania to świetna inwestycja we własne kwalifikacje.

Już po raz drugi uczniowie Gimnazjum nr 6 mogli uczestniczyć w Nocy Kodowania, która tym razem odbyła sie z 3 na 4 czerwca 2016 roku. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu edukacyjnego "Mistrzowie Kodowania". Gimnazjum nr 6 przystąpiło do projektu w roku szkolnym 2014/2015, w ramach którego uczniowie uczą sie podstaw programowania, tworzą aplikacje na Androida. Poznali już intuicyjny język Scratch, AppInventor oraz podstawy języka C++. A już niedługo...programowanie w języku Java.


Wprowadzenie podstaw programowania pozwoli wykształcić wiele umiejętności, które są kluczowe w dzisiejszym świecie (przydatnych nie tylko w pracy programisty).


Impreza rozpoczęła się o godzinie 21:00 w piątek, a zakończyła o 6:30 w sobotę. Uczniowie zostali podzieleni na 2 grupy. W czasie, gdy jedna grupa zmagała się z kodowaniem, tworząc grę na Androida, druga uczestniczyła w zajęciach sportowych (zumba lub koszykówka).


Uczniowie z klasy I b Gawłowski Mikołaj i Jakub Kosz przygotowali nocne podchody z ciekawymi zadaniami do wykonania wykorzystując do tego kody QR.


Była przerwa na posiłek, film a również karaoke.


W nocy, dzięki firmie TRobot "gościł" również robot mBot.


Opiekę sprawowali: Beata Putek - nauczycielka informatyki, Dorota Kawecka i Jolanta Piotrowska - nauczycielki matematyki oraz Małgorzata Jabłońska - nauczycielka wychowania fizycznego.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

moja dziewiątka
moja dziewiątka 09.06.2016, 10:19
Ooo.....

Pozostałe