Dzień Patrona w "Mechaniku"

  • 07.04.2016, 15:04
  • Mariusz Strzępek
Dzień Patrona w "Mechaniku"
W dniu 24 marca 1794 roku na krakowskim rynku Tadeusz Kościuszko złożył uroczystą przysięgę Narodowi Polskiemu. W ten właśnie sposób rozpoczęło się powstanie kościuszkowskie, jedno z najbardziej heroicznych powstań w historii Polski.

Zgodnie z tradycją, w dniu 7 kwietnia br. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim,  obchodzili Dzień Patrona Szkoły. W tym dniu zajęcia lekcyjne zostały skrócone w ten sposób, aby punktualnie o godzinie 12.00 społeczność szkolna mogła zgromadzić się na uroczystej akademii poświęconej patronowi szkoły i występach artystycznych uczniów.

 

Wcześniej w godzinach rannych uczniowie klas wojskowych wystawili wartę honorową przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki na Placu Kościuszki oraz złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze przed pomnikiem patrona.

 

Mając za patrona szkoły tak wybitnego Polaka i żołnierza jakim był Tadeusz Kościuszko, staramy się godnie czcić Jego pamięć, podczas organizowanych z tej okazji uroczystości szkolnych.

 

W ten sposób uczymy się nie tylko miłości do Ojczyzny ale również oddajemy cześć historii naszego miasta i kraju. Na każdym kroku staramy się pamiętać, aby wcielać w życie słowa naszego patrona: "Siebie samego zwyciężaj -  to największe zwycięstwo".

 

Tekst i zdjęcia: mjr rez. Sławomir Miszczuk

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

org
org 08.04.2016, 14:56
Pytanie. Jak złożyć kwiaty, lub zapalić świeczkę (nie łamiąc przepisów i przeżyć) pod pomnikiem Poległych Legionistów? Debilizm na miarę władz TM - Marcin Witko. Albo pomnik zburzyć, albo przenieś w inne miejsce!!!
st. charcmistrz
st. charcmistrz 07.04.2016, 16:27
Jak zwykle nagłośnienie - totalna kicha. Gratulacje dla organizatora.

Pozostałe