Nielegalnie pobierał i nielegalnie sprzedawał

  • 23.03.2016, 16:07
  • Mariusz Strzępek
Nielegalnie pobierał i nielegalnie sprzedawał
Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją tomaszowskiej komendy policji uzyskali informację, iż 59 letni mieszkaniec Tomaszowa, może posiadać papierosy bez polskich znaków skarbowych.

22 marca w godzinach porannych w miejscu zamieszkania podejrzanego policjanci ujawnili 31660 sztuk papierosów bez znaków skarbowych oraz 250 gramów tytoniu. Funkcjonariusze sprawdzili również kiosk w którym podejrzany sprzedaje warzywa. Tam policjanci ujawnili kolejne 43 paczki papierosów.

 

- Łączna wartość uszczuplenia z tytułu niezapłaconej akcyzy wyniosła prawie 26 tysięcy złotych - informuje nadkomisarz Katarzyna Dutkiewicz Pawlikowska.

 

W mieszkaniu mężczyzny, podczas wykonywania czynności związanych z nielegalnymi papierosami, policjanci zwrócili uwagę na przedłużacz biegnący przez klatkę schodową od skrzynki elektrycznej do mieszkania. 

 

Okazało się, że podejrzany nie tylko zajmuje się nie tylko kontrabandą ale również dokonuje kradzieży prądu, poprzez podłaczenie do sieci z pominięciem układu pomiarowego.

 

- W mieszkaniu zostało skonstruowane amatorskie przyłącze, za pośrednictwem którego 59 latek czerpał prąd, narażając zakład energetyczny na straty. Do przedłużacza podłączonych było kilka urządzeń: grzejnik, bojler, ekspres do kawy, lodówka, oświetlenie - dodaje oficer prasowy KPP Tomaszów.

 

Instalacja była prowizoryczna i groziła zwarciem. Na miejsce przybył pracownik zakładu energetycznego, który zabezpieczył nielegalne przyłącze. W postępowaniu zostanie powołany biegły który oceni jak długo w tym mieszkaniu nielegalnie pobierano energię, co pozwoli oszacować straty zakładu energetycznego. 

 

Za nielegalny pobór energii elektrycznej, grozi do 5 lat więzienia.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe