Przetarg na Borki już ogłoszony

  • 21.01.2016, 22:08
Przetarg na Borki już ogłoszony
Zarząd Powiatu w Tomaszowie Mazowieckim ogłosił przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej obejmującej część obszaru Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „BORKI” w Swolszewicach Małych. Tym razem cena wywoławcza wynosi – 7 milionów złotych.

Na Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „BORKI” składają się: 4 – pawilony hotelowe, budynek stołówki, 50 domków campingowych typu Campinos, pawilon recepcyjno - świetlicowy i bar letni, budynek sanitariatów na campingu, budynek kuchni turystycznej na kempingu, 2 kioski gastronomiczne, parking. Jeden z pawilonów hotelowych uległ częściowemu spaleniu.    

 

Polecamy: Borki pod młotek


Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowego „BORKI”  w Swolszewicach Małych miał niegdyś atrakcyjne położenie, leżąc w bliskiej odległości od Zalewu Sulejowskiego, w otoczeniu lasu.  Dzisiaj stanowi zaniedbaną ruinę, a sam zalew nie jest już miejscem atrakcyjnym turystycznie, ze względu na jego duże zanieczyszczenie.

 

Czytaj: Borki na sprzedaż

 

Poprzednie przetargi, jakie zostały zorganizowane nie doszły do skutku. Terenem nie zainteresował się żaden potencjalny nabywca. W marcu 2014 roku Ośrodek wyceniono na 11 milionów, a pięć lat wcześniej według ówczesnych władz powiatu wart był 30 milionów złotych.  

 

 

Na ten sam temat: Budowlanka i Borki znowu na sprzedaż

 

Powiat Tomaszowski stał się właścicielem Ośrodka w 2008 roku. Jego przejęcie od Skarbu Państwa toczył się długi spór, który zapoczątkowała na początku lat 90-tych gmina Tomaszów, na której terenie on się znajduje. Ostatecznie został on przekazany na własność Powiatowi. Równocześnie z przejęciem został zlikwidowany zakład budżetowy w ramach którego władał obiektem wojewoda łódzki.

 

Nasz fotoreportaż To już tylko ruiny


Nowy zarząd powiatu postanowił raz jeszcze ośrodek zinwentaryzować i wycenić i ponownie wystawić go na sprzedaż. Tym razem wycena to już tylko 7 milionów złotych. Niestety będzie on wystawiony do sprzedaży w całości, mimo że radni z Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych wnioskowali o możliwość  podziału całej (stosunkowo dużej) nieruchomości i sprzedaż jej poszczególnych części.

 

Czytaj: Borki po inwentaryzacji

 

We wrześniu  ubiegłego roku Rada Powiatu Tomaszowskiego wyraziła zgodę na wydzierżawienie obiektu w całości lub w części. Zanim jednak rozpocznie się poszukiwanie potencjalnego dzierżawcy (chociaż słychać, że tacy już się pojawiają) nastąpi jeszcze jedna próba sprzedaży całości terenów.  


Przetarg odbędzie się  22 marca 2016 r. o godz. 11:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Św. Antoniego 41 - I piętro, pokój nr 102. 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

x
x 4.02.2016, 17:43
"miał niegdyś atrakcyjne położenie" Z tego co wiem jego położenie sie nie zmieniło...
he-man
he-man 25.01.2016, 13:34
7 baniek? Za co? Wartość działki to jedno. Drugie to koszty wyburzenia i zutylizowania tego co tam jest, a jest jedna wielka ruina. Poza tym co tam można wybudować? Brak planu miejscowego nie ułatwia planowania inwestycji. A stan zalewu nie podnosi wartości ziemi.
opo
opo 24.01.2016, 09:24
Te Borki to już jedna wielka ruina. Kto to kupi, chyba że koszt tylko samej działki...
Lynott
Lynott 22.01.2016, 17:43
W cene trzeba wliczyć koszt gruntu minus koszt wyburzenia ruin.....wtedy może kto

Pozostałe