Wielki Test-1918

  • 06.06.2018, 22:17
  • Mariusz Strzępek
Wielki Test-1918
Zapraszamy wszystkich Tomaszowian i mieszkańców Powiatu Tomaszowskiego do udziału w konkursie historycznym z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Przez Polskę.

W tym roku świętujemy wyjątkową 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości Przez Polskę. Tym samym chcieliśmy przybliżyć Państwu w formie konkursowej przyczyny upadku Rzeczypospolitej, zmagania Polaków w okresie zaborów i trudy odbudowy państwa po 123 latach niewoli.
Głównym celem jest oczywiście popularyzacja wiedzy historycznej dotyczącej naszego państwa oraz regionu tomaszowskiego w latach 1768-1923. Test będzie przeprowadzony w formie tradycyjnej dla instytucji i stowarzyszeń oraz formie elektronicznej dla uczestników indywidualnych.

 


Począwszy od 6 czerwca do 19 października 2018r. na stronie www.zsp8.eu w zakładce Wielki Test-1918 zostanie opublikowanych 107 zestawów liczących w sumie 1918 pytań z zakresu polityki, wojskowości, kultury, gospodarki i religii będących bazą wiedzy w kolejnych etapach.
Uczestnicy indywidualni mogą przystąpić do konkursu już 6 czerwca 2018r. udzielając odpowiedzi i przesyłając je na adres [email protected]. Spośród wszystkich osób biorących udział w tej formie konkursu zostanie wyłonionych 16 laureatów, którzy odpowiedzą najlepiej i najszybciej na publikowane zestawy testowe w danym tygodniu.


Natomiast instytucje i stowarzyszenia mogą zgłaszać swój udział do 30 czerwca 2018r. W tej formie po przeprowadzeniu wewnętrznych eliminacji zostanie wyłoniony zespół reprezentujący daną instytucję w finale. Na wszystkich laureatów czekają nagrody!
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem zamieszczonym na stronie szkoły  i udziału w naszej zabawie konkursowej wszystkich chętnych, a w szczególności uczniów naszej szkoły.
Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 oraz Wydział Oświaty Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim . Patronem Konkursu jest Starosta Tomaszowski Pan Mirosław Kukliński i  Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi.

Koordynatorami przedsięwzięcia są p.Grażyna Góralczyk i p.Piotr Dębicki.

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bejc
bejc 07.06.2018, 13:43
Piękna ta mapa II Rzeczpospolitej.III wygląda jak afrykański kraj.I taka zresztą jest

Pozostałe