Sieć dróg wokół Tomaszowa – co dalej?

  • 6.06.2018, 17:05
Sieć dróg wokół Tomaszowa – co dalej?
Urząd Miasta (Wydział Architektury) prowadzi prace koncepcyjne i trasowanie przebiegu obwodnicy Tomaszowa Mazowieckiego. Ze względu na fakt, iż nie zapadła ostateczna decyzja na szczeblu GDDKiA co do przebiegu, wariantu i budowy drogi ekspresowej S74, która byłaby południowo - zachodnią obwodnicą Tomaszowa Mazowieckiego, podjęto decyzje o rozpoczęciu prac nad wyznaczeniem i uzgodnieniem przebiegu obwodnicy w wariancie północnym.

- Tomaszów Mazowiecki jeszcze nigdy nie był tak blisko budowy obwodnicy. Wychodzimy ze snucia opowieści, a realizujemy konkretne działania.  Konsultujemy jej przebieg ze służbami wojewódzkimi. Nie ustajemy również w lobbowaniu na rzecz S74. Jednak zrealizowanie tego zadania w czasie krótszym niż 10 lat, w obecnych realiach, jest niemożliwe i to trzeba uczciwie mieszkańcom powiedzieć, dlatego rozpoczęliśmy prace dot. północnej obwodnicy. Tomaszów Mazowiecki problem ma teraz i teraz potrzebuje jego rozwiązania. Północna obwodnica, daje takie szanse - mówi prezydent Marcin Witko

 

Zostały opracowane wstępne koncepcje jej przebiegu w trzech  podstawowych wariantach. Założeniem było by przyszła droga biegła w jak największej części przez grunty miejskie oraz łączyła węzeł Tomaszów Północ na drodze ekspresowej S8 z drogą wojewódzka DW 713 za dzielnicą Białobrzegi. Pozwoli to na wyprowadzenie ruchu ciężkich pojazdów z ulicy Szerokiej,  Grota Roweckiego, Spalskiej, Szczęśliwej, Mireckiego, Białobrzeskiej, Radomskiej i Opoczyńskiej. Wszystkie warianty zostały przekazane do analizy i uzgodnień Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odział w Łodzi.

 

Wskazane uwagi są analizowane i będą uwzględniane. Na dziś wariantem optymalnym jest wjazd/wyjazd z węzła Tomaszów Północ, poprzez przebudowane skrzyżowanie Warszawska/Wysoka (np. rondo), wjazd w drogę krajową 48, która planowana jest w roku 2019 do kompleksowej modernizacji i przebudowy, następnie w przebudowaną ulicę Luboszewską i dalej w stronę terenów oczyszczalni poprzez obiekty mostowe i inżynieryjne, wylot w drogę wojewódzką 713 poza obszarem zabudowanym dzielnicy Białobrzegi.

 

Wskazany przebieg pozwoli na prowadzenie drogi poza terenami gęstej zabudowy i umożliwi bezpośrednią komunikacje z drogami krajowymi i ekspresowymi. W ten sposób ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony z miasta. Jednocześnie taki przebieg spowoduje, iż ruch odbywający się obecnie ulicami Szeroką i Grota Roweckiego zostanie poprowadzony drogą S8 i DK 48, obwodnicą i DW 713.  Jest to oczywiście jeden z wariantów i trwają analizy kosztowe i funkcjonalne. Trwają też rozmowy w sprawie źródeł finansowania z środków krajowych oraz wspólna realizacje zadania z GDDKiA oraz zarządem Dróg Wojewódzkich.

 

 

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pan Samochodzik
Pan Samochodzik 7.06.2018, 07:48
I wychodzi na jaw że ten nasz Prezydent to jednak Cienki Bolek jest :D.
Zaczął przebierać nóżkami od momentu jak PO zaczęła lansować w mediach pomysł połączenia S8. Okazał się że ten pic z ta całą bezużyteczną Areną Lodową nie ma takiego fameu jak poprawa skomunikowania TM. Do tego okazuje się że i znajomości Pana Witko nie są takie dobre jakby się to wydawało. Po co budować za kredyty i kasę mieszkańców jakaś wewnętrzną obudowę skoro można za kasę z budżetu centralnego mieć drogę z prawdziwego zdarzenia. Trzeba tylko temat umiejętnie popchnąć. Przecież to wszystko i tak nie potrwa krócej niż 10 lat.
ola
ola 7.06.2018, 11:34
Chyba, żyje Pan w jakimś równoległym świecie:D
Pan Samochodzik
Pan Samochodzik 8.06.2018, 07:05
Widzisz ja po prostu wiem co się się dziej w naszym mieście :D. A tak na marginesie to kojarzę kilka kobiet o tym pięknym imieniu w większości to zacne kobiety ale i są wśród nich znane na FB działaczki z zaplecza Marcina Witko i bezrobotne modelki z Instagrama na utrzymaniu rodziców. A do której z tych kategorii ty się zaliczasz :D
Ja
Ja 6.06.2018, 21:58
Gajewski i Warszawska? Serio? To projekt jeszcze za poprzedniej kadencji sejmiku. Jedyna jego zasługa to, że tego projektu nie uśmiercił.
Witko miał w d....e realny rozwój miasta. Gdy kończy się kadencja wymyśla jakieś mało realne projekty lub opakowania zastępcze. Nie obwodnica a drogi szybkiego ruch panie Witko. Do roboty bo czas leci.
Skoro Klatka czuje się na tyle mocna aby zrobić z Łodzi do Tomaszowa S8 i chce walczyć o S74 to jest to więcej warte niż całe 4 lata rządów Witko.
silv
silv 7.06.2018, 10:17
A ile razy już Po obiecywało zrobić z Łodzi na Tomaszów ?? Za każdym razem po wyborach nagle okazywało się, że nie da rady ... Myślisz, że teraz będzie inaczej ?
Ja
Ja 6.06.2018, 23:04
Hahahahhaha padam :D Klatka nic nie może! Nic. A drogi szybkiego ruchu nie leżą w gestii miasta a rzadu! Klatka co najwyżej może klamkę pocałować w ministerstwie:) W tym momencie jaka kolwiek realna szanse na załatwienie tych dróg ma Witko. A pisanie takich bzdur członkom komitetu klatki nie pomoże :) Ludzie nie są głupi.
Ja
Ja 7.06.2018, 11:07
Witko pięknie obiecuje nowy stadion, mieszkania+, miasto 100 tysięczne. Obiecuje, obiecuje, obiecuje i? I nic z tego ie wychodzi.
W Piotrkowie mieszka Grabarczyk. Był zwykłym posłem. Obiecał S8, został ministrem i zbudował. Klatka pokazała, że może, że ma kontakty, że da radę i w czym widzisz problem? PiS za kilka lat nie będzie istnieć (w takim kształcie) a miastu ta droga jest NIEZBĘDNA.
Witko jest za leniwy aby taki projekt zrealizować, nie ma ludzi i pojęcia o takich projektach. Największy jaki zrobił to zadaszenie Toru. Takie inwestycje Klatka robiła bez zbędnego rozgłosu w COSie i Widzewie. Nie robiła szopek z przytupem z okazji otwierania obiektów.
Skoro potrafi robić takie projekty jako "nikt" to zobaczysz co zrobi jako prezydent!
ola
ola 7.06.2018, 11:36
Z kim ma kontakty? Co załatwiła dla miasta w ciągu tych 8 lat gdy rządziła PO? Witko leniwy??? Serio myślicie, że ludzie nie mają oczu? To jest żenujące wręcz.
wątpię
wątpię 6.06.2018, 21:33
Na razie to dzięki Gajewskiemu i Klimczakowi mamy z Sejmiku Warszawską i inne drogi. Może ten mistrz zadłużania miasta Witko z Pisem coś faktycznie popchnie do przodu???
ola
ola 7.06.2018, 11:33
Co mamy dzięki nim??? Dobre:) Klimczak to może jeszcze. Ale Pan G. umie się jedynie pod czyimś sukcesem podpisać.
szkoda że co 4 lata
szkoda że co 4 lata 6.06.2018, 17:31
wybory jak w piłce nożnej mistrzostwa świata co 4 lata a ostatni rok jest zawsze owocny ... w obietnice. Jak wybory będą co roku nie poznamy Tomaszowa!
ja
ja 6.06.2018, 19:45
Tomaszow przez ostatnie 4 zmienil sie bardzo. Nie mozna temu zaprzeczyc. Ja prezydentowi wierze :)
szkoda że co 4 lata
szkoda że co 4 lata 7.06.2018, 10:33
jasne ale jedynie to iglo, reszta to nie jego. A marszałkowo to niech odpowie jaki ma sens remont drogi z Ujazdu do Łodzi - obszar zabudowany - za 160 mln zamiast budowy S74. Przecież 8 lat poprzedników miały kasę/czas i dziś nima. W samym mieście problemem jest też zwiększona ilość aut po 15ej. Jak wracam z pracy 70 % stoję nie jadę. Ten spot z ronda do archiwum, kolejne bajanie. Do Łodzi rowerem za 160 mln a radni z buta.

Pozostałe