Dystrybutor dodatków do żywności – co oferuje, gdzie szukać

  • 03.04.2019, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Dystrybutor dodatków do żywności – co oferuje, gdzie szukać
Produkcja żywności to prężnie działający przemysł, który wymaga najlepszych i najnowszych rozwiązań. Aby jedzenie odpowiednio wyglądało i szybko nie uległo zepsuciu, wymaga odpowiednich dodatków do żywności. Co obecnie stosuje się w krajach Unii Europejskiej?

Czym w świetle prawą są dodatki do żywności?

Definicja tego typu środków jest zależna od kraju. W Unii Europejskiej za dodatki do żywności uznaje się substancje, które nie są normalnie spożywane, a które są celowo dodawane ze względów technologicznych. Ich stosowanie ściśle reguluje prawo, a firmy mogą stosować tylko te, które są dostępne na liście. Dodatki do żywności możemy podzielić na cztery kategorie. Pierwszą z nich są kompozycje smakowo-zapachowe, które nazywane są też mieszankami aromatyzującymi. Ich użycie smak i zapach produktom. Możemy je podzielić na aromaty naturalne, które są uzyskiwane z warzyw, owoców, czy zwierząt. Preparaty aromatyczne to substancje otrzymywane na drodze procesów fizycznych. Zaliczamy do nich chociażby ekstrakt waniliowy. Preparaty procesowe powstają natomiast na drodze obróbki termicznej, poprzez gotowanie, prażenie, czy smażenie. Dostępne są także aromaty dymu wędzarniczego, czy dodatki do o właściwościach aromatycznych.

Barwniki do żywności – jakie wyróżniamy?

Drugą grupą są barwniki, z których najbardziej pożądane są te pochodzenia naturalnego. Najczęściej otrzymuje się je z przez ekstrakcję surowców roślinnych i zwierzęcych. Wykorzystuje się do tego liście, kwiaty, korzenie, owoce oraz tkankę mięśniową i krew. Do naturalnych barwników zalicza się także substancje niewystępujące w świeżych produktach, ale powstające w wyniku przemian w trakcie procesów technologicznych. W tej grupie znajdziemy chociażby karmele i melanoidy. Oprócz barwników naturalnych wyróżniamy barwniki identyczne z naturalnymi. Są one pozyskiwane w procesach chemicznych, ale mają taką samą strukturę co naturalne. Zaliczamy do nich ryboflawinę, beta-karoten, czy kantaksantynę. Ostatnią grupę stanowią barwniki sztuczne, które uzyskuje się w warunkach laboratoryjnych.

Dystrybutor dodatków do żywności – jakie ma zadanie?

Jak widać, dodatki do żywności są bardzo zróżnicowane. Jeśli więc prowadzimy firmę produkującą żywność, powinniśmy zadbać o odpowiedniego dystrybutora. Jego wybór jest bardzo ważny i może wpłynąć na jakość naszych produktów. Dystrybutor dodatków do żywności działa na wielu płaszczyznach, co wiąże się z odpowiednią logistyką. Transport i przechowywanie jest bowiem bardzo ważne, jeśli chcemy korzystać z produktów wysokiej jakości. Jak znaleźć swojego dostawcę? Wystarczy zajrzeć do internetu, gdzie dystrybutor dodatków do żywności promuje swoją ofertę. Jednego z nich znajdziesz chociażby pod tym linkiem http://oqema.pl/. Porównując oferty w sieci zaoszczędzimy czas i w domowym zaciszu na spokojnie przeanalizujemy najważniejsze aspekty. W ten sposób podejmiemy przemyślaną decyzję. Dystrybutor dodatków do żywności gwarantuje środki najlepszej jakości, w pełni bezpieczne dla żywności. Nie musimy więc się obawiać o to, że wpłyną one negatywnie na nasze wyroby.

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: