Kopciuszek i inni bohaterowie dzieciństwa

  • 05.04.2019, 23:01 (aktualizacja 06.04.2019, 07:58)
  • Joanna Sztymelska
Kopciuszek i inni bohaterowie dzieciństwa
Światowy Dzień Książki Dziecięcej już za nami. W miniony czwartek Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim świętował ten dzień z przedszkolakami z Niepublicznego przedszkola „Promyczek”, „Antoś”, „Tomaszek”, oraz z przedszkolakami z samorządowych placóek numer 17 i 2 . Dzień ten ustanowiony jest na 2 kwietnia, a obchodzimy go od 1967. Data jest nieprzypadkowa, ponieważ przypada w urodziny duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena, którego baśnie znane są na całym świecie. Idą jego ustanowienia było rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

W tomaszowskiej bibliotece spotkanie z książkami dziecięcymi rozpoczęło się od przybliżenia dzieciom dlaczego książki są ważne w naszym życiu. Wystarczy pomyśleć chociażby o klasycznych utworach dla dzieci, Baśnie Jakuba i Wilhelma Grimm – opowieści napisane przez dwóch rodzonych braci zauroczonych legendami i podaniami ludowymi. Warto przy tym pamiętać, że przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie książki zapadają głęboko w pamięci i zostają z nami przez całe dorosłe życie. 

Pracownicy Biblioteki zachęcali również do czytania współczesnych pisarzy tworzących opowieści dedykowane dzieciom. Tomaszowski księgozbiór biblioteczny jest w tym zakresie niezwykle bogaty. 

- Wspieramy czytanie najmłodszym i celebrowanie zwyczaju wspólnej lektury -  mówią organizatorzy spotkania. 

Dzieci z przedszkola nr 20 by uczcić Światowy Dzień Książki Dziecięcej zainscenizowały dla wszystkich gości baśń pt. „Kopciuszek” na podstawie bajki Charlesa Perrault.  Dzieci na co dzień uczestniczą  w zajęciach kółka teatralnego.  Małych aktorów przygotowały nauczycielki p. Aneta Fijałkowska i p. Ewa Dziubałtowska pomagała w przygotowaniu dzieci p. Ewelina Gawęda. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe