Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 21:04
Reklama
Reklama

Kto i ile zarabia w Tomaszowie Mazowieckim cz. 2 - Lepiej być prezesem

Kilka dni temu przyjrzeliśmy się z bliska wynagrodzeniom, jakie otrzymują dyrektorzy, podległych miastu zakładów budżetowych. Uwagę nasza zwróciły szczególnie niezwykle wysokie przyrosty uposażeń na przestrzeni kolejnych kilku lat. Tym razem postanowiliśmy sięgnąć po oświadczenia majątkowe prezesów i wiceprezesów spółek, których właścicielem lub współwłaścicielem jest miasto Tomaszów Mazowiecki. Ich liczba w ciągu 10 lat zmniejszyła się o trzy. W jednej ogłoszono upadłość, druga nie była w stanie sprostać wymogom wolnego rynku, trzecia została wchłonięta przez swoją bliźniaczą, samorządową „siostrę”. Na dzień dzisiejszy pozostały więc tylko trzy spółki prawa w handlowego we władaniu miasta i jedna utworzona przez powiat.

Na początek Tomaszowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Spółka, która ma w zarządzie prawie cały miejski zasób lokali mieszkalnych i użytkowych. Części z nich jest też właścicielem. To chyba najbardziej „niewdzięczna” do zarządzania sfera miejskiej aktywności. Przede wszystkim ze względu na bezpośredni kontakt z dużą liczbą lokatorów i najemców. Zarząd spółki jest dwuosobowy.

 

Władze spółki w okresie minionych 10 lat zmieniały się kilkakrotnie. Po wyborach w 2002 roku, kiedy z posady prezesa odszedł Andrzej Barański, powołano na to stanowisko Wiesława Pawłowskiego (PiS). W 2005 roku zarobił on w TTBS 104 tysiące złotych. 

 

Artur Marek, który jako następny objął funkcję, w oświadczeniu majątkowym za 2006 rok wykazuje zarobki w wysokości 106.657 złotych. Cztery lata później wzrosło ono do 146.126 złotych. Około 15 tysięcy mniej niż wynosi gaża prezydenta miasta.

 

Zastępca prezesa TTBS (funkcję pełnił od 9 marca) Grzegorz Zań w 2007 roku otrzymał wynagrodzenie w wysokości 48,735 złotych. W ciągu trzech lat urosło ono 117.221 złotych. 

 

Aktualne (za rok 2011) zarobki prezesów i wiceprezesów oraz członków zarządów spółek nie są jeszcze dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej.

 

Zarówno prezes, jak i prezes TTBS kandydowali w wyborach samorządowych z list Forum Samorządowo Ludowego.

 

Kolejną spółką jest Zakład Gospodarki Ciepłowniczej. W 2005 roku jej prezesem był Jacek Lasota. Wynagrodzenie jakie wykazał w swoim oświadczeniu majątkowym, to nieco ponad 95 tysięcy złotych. Jako „człowiek” Kuklińskiego po przegranych przez niego wyborach samorządowych musiał odejść a jego miejsce zajął kierujący kampanią wyborczą Rafała Zagozdona, Jacek Bogucki. W drugiej połowie stycznia 2007 został powołany na nową funkcję i jego wynagrodzenie za ten rok wyniosło 96.782 złotych.  Tego prezesa podwyżki również nie ominęły i w 2010 roku jego dochody osiągały już prawie 147 tysięcy złotych. Co ciekawe, przed powołaniem na funkcję prezesa, Jacek Bogucki prowadził działalność gospodarczą z dochodem 5000 zł za rok 2006. 

 

Wiceprezesem spółki w 2005 roku był Marian Zaorski. Zarobił on w ostatnim roku swego „urzędowania” 88.676. Wraz ze zmianą władzy w tomaszowskim magistracie i on pożegnał się ze w sumie nieźle płatną „fuchą”. Na pewno ma czego żałować, bo w ciągu 3 lat stała się ona jeszcze bardziej intratna, ponieważ Jacek Wawrzyniak, który zajął jego w miejsce w 2010 roku zarabiał już 112.000 złotych.

 
 

Ostatnia miejska spółka to Zakład Gospodarki Wodnej i Kanalizacyjnej. Spółka dwa lata temu wchłonęła inny samorządowy podmiot, jakim była Tomaszowska Oczyszczalnia Ścieków. Połączono też w zasadzie Zarządy obu jednostek, prezes Oczyszczalni Waldemar Dębowski (PO) stał się zastępcą Andrzeja Barańskiego (SLD).

 

Barański został prezesem po tym jak przestał być starostą powiatu tomaszowskiego. Jego poprzedniczką była Maria Chylińska. W 2005 roku jej dochód to 111.000 złotych. Jego gaża w 2010 roku to 181.811 złotych (o 20 tysięcy więcej niż Rafał Zagozdon sic!)  plus 22.700 tytułem diety radnego.  

 

Nieźle radzą sobie też obecni wiceprezesi. Waldemar Dębowski jako prezes w 2005 roku otrzymywał 133 tysiące złotych i był najlepiej wynagradzanym „człowiekiem” Kuklińskiego. W 2010 roku otrzymał więc z kasy spółki 145 tysięcy złotych. Nieco mniej natomiast zarobił drugi z wiceprezesów, Ryszard Grudziński, bo 130 tysięcy złotych.

 

Trudną do zanalizowania jest jedyna powiatowa spółka, którą jest Tomaszowskie Centrum Zdrowia ze względu na krótki okres swojej działalności. W oświadczeniu majątkowym nowej prezes Elżbiety Błaszczyk jej wynagrodzenie za niecałe 5 miesięcy ubiegłego roku osiągnęło 51.842. Poprzedni szef TCZ, Janusz Krakowiak  za 2010 rok wykazał 236 tysięcy złotych. Przy czym nie wskazano, czy był zatrudniony jeszcze u innych pracodawców.

 

Czytaj także pierwszą część naszej anlizy wynagrodzeń Kto i ile zarabia w Tomaszowie Mazowieckim cz. 1 - Zostań dyrektorem  a także "Głodowe" pensje samorządowców

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
velandrzej 08.06.2012 22:04
Najglosniej krzycza i placza ci co niebiora udzialu w wyborach.Zarobki tych miernot wolaja o pomste,ale bez pospolitego ruszenia w tym kraju,miescie nic sie zmieni.Zlodziej na zlodzieju i zlodziejem pogania od gory do dolu.

EU 03.06.2012 05:54
„Pani ma…pani ma to samo stanowisko, pani ma podobne doświadczenie, pani ma taką samą pracę, ale pani ma mniejszą płacę. Kobiety i mężczyźni maja prawo do takiej samej płacy za taką samą pracę……” – kampania współfinasowana ze środków Uniii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Tom 02.06.2012 17:59
Najbardziej szokuje i drażni ludzi nierówność wynagrodzeń w zależności od tego czy ktoś jest z tzw namaszczenia partyjnego czy nie należy do żadnej partii w przypadku tego samego stanowiska, jeśli wogóle ktoś się dostaje nie należąc do danej partii lub kliki kolesi. W przypadku należenie do partii lub kliki kolesi można zarobić nawet około 10 tys., w przypadku nie należenia do kliki kwota uposażenia jest kilka razy niższa. To także powinno regulować prawo tymbardziej, że to są stanowiska publiczne czyli finansowane z naszych podatków, samorządowe lub w różnych spółkach.

olek 02.06.2012 11:58
wystarczy też zapytać ile zarabiają lekarze na kontraktach (ci z nadania władzy dyrektorskiej). albo ile wypłaca sobie pan dyrektor, chałturząc poza gażą dyrektorską w poradni ginekologicznej.

bunga-bunga 02.06.2012 03:41
Czytam m. innymi" "Trudną do zanalizowania jest jedyna powiatowa spółka, którą jest Tomaszowskie Centrum Zdrowia ze względu na krótki okres swojej działalności. W oświadczeniu majątkowym nowej prezes Elżbiety Błaszczyk jej wynagrodzenie za niecałe 5 miesięcy ubiegłego roku osiągnęło 51.842. Poprzedni szef TCZ, Janusz Krakowiak za 2010 rok wykazał 236 tysięcy złotych. Przy czym nie wskazano, czy był zatrudniony jeszcze u innych pracodawców." 236 tysięcy rocznie - to jest prawie 20 tys. miesięcznie. DUŻO ! No, ale to przecież nietykalny szpital. Teraz spytajcie - ile w zestawieniu z zarobkami prezesa szpitala zarabiają zwykłe pielęgniarki.

kolo... 01.06.2012 19:03
Nic się nie robi dla miasta,tylko do własnej kieszeni kasę trzepią.Zawsze tak będzię jeżeli się za to nie weżmiemy razem...banda złodziei...

osa 01.06.2012 18:44
Jeżeli uważnie popatrzymy na nazwiska, to od wielu lat ci sami ludzie obsadzają kluczowe stanowiska w mieście - raz starosta, później wice, przewodniczący rady miasta, powiatu, szef wydział w starostwie, wójt, sekretarz, prezes............. Nie są ani kompetentni, ani nastawieni na działania prospołeczne. Ich wspólnym mianownikiem jest przynależność partyjna i prywatne powiązania. Zdemoralizowani kasą, którą biorą dawno utracili kontakt z rzeczywistością .Za wszelką cenę trzymają się stołków, albowiem tę sztukę opanowali do perfekcji. A najgorsze w tym jest to, że to my ich finansujemy.

Tom 01.06.2012 17:15
@9 Tak samo wg mojego prawa nie powstałoby żadne FSL lokalna koteria wiecznych dyrektorów, którzy poza kasą w kieszeni mają pusto w głowach, przez których to miasto upada, a całe rodziny wyjeżdżają i mówi w TV i w wywiadach, że "Tomaszów będzie sypialnią Łodzi". Przyznam się szczerze, że jak to usłyszałem i nie tylko ja po prostu osłupiałem. Jak Twoim zdaniem ograniczyć to bagno: kadencyjność prezydenta, starosty, wójta, radnego ograniczyć dla jednej osoby maksymalnie np do 4 lat? @10 Oczywiście, że żaden radny nie powinien być pracownikiem jakiegokolwiek urzędu, ani instytucji podległej czyli to samo dotyczy nauczycieli i lekarzy bo to z gruntu rodzi możliwość nadużyć i nieładnie wyrażę się "lizodupstwa" w zamian za udział w różnych radach nadzorczych dla siebie lub rodziny.

mieszkanka TM 01.06.2012 16:50
no i jak tu ma byc dobrze w naszym kraju? przestaje sie byc starosta, no to trzeba kolesia na prezesika ZGKIW!! a jak to sie ma do kompetencji? W prywatnych korporacjach to ok, bo to jest inna bajka, tylko tam za takie pieniadze to trzeba ostro zasuwac. ale za nasze pieniadze- szok!

NIKT 01.06.2012 16:41
pracownik szpitala zarabia grosze a te prezesy z marną głową krocie, UKŁADY, STANOWISKA, ZŁODZIEJE

anonimer 01.06.2012 16:35
Czy ktoś dostrzegł taki paradoks iż najbardziej zainteresowanie władzą samorządowa są Ci którzy bezpośrednio czerpią z niej największe korzyści...!!?? A może wprowadzić systemowe rozwiązanie tak aby radny nie mógł być pracownikiem administracji rządowej i samorządowej... !!??

01.06.2012 16:13
Do Tom: Niestety nie masz racji. Delegalizacja partii nic nie załatwi. Patrz na przykładzie TM. FSL nie jest żadną partią polityczną. Był to komitet wyborczy zawiązany na potrzeby wyborów w 2006 r. Teraz nie znam jego statutu. Gdyby nie było partii, byłyby grupy kolesiów dbających o własny interes, więc złotego środka nie ma. Napiszę nawet więcej. Celem partii politycznej jest zdobycie i sprawowanie władzy, a takiego FSL co jest celem? Tego nikt nie wie. Napewno nie robienie dobrze Tomaszowianom.

ok 01.06.2012 15:27
a może zebralibyśmy podpisy,za odwołaniem tego bagna!

Zakładka 01.06.2012 15:08
O konkursie na którekolwiek z tych stanowisk ktoś słyszał? O konkursie na jakiekolwiek stanowisko, poniżej wiceprezesa, gdzie trzeba coś robić, znać się mieć wykształcenie kierunkowe? w którejkolwiek ze spółek ? I to takim, gdzie w końcu nie wygrałaby osoba, która nie spełnia i tak kryteriów?

ala ma kota 01.06.2012 14:50
należy zapytać ile TCZ wydaje pieniędzy na ludzi, którzy TCZ-u nie widzieli na oczy, a co miesiąc wystawiają mu dziarskie faktury np. za nadzór merytoryczny... a jest takich kilku....

Reklama
Polecane
Kelner zastrzelił się z miłościBiałobrzeska Majówka na łąceWalka o rynek – jak sprawdzić, kto jest konkurencją dla Twojego biznesu?Dzień Otwarty u WyspiańskiegoWielki sukces Zuzanny Linowskiej w Międzynarodowym Konkursie GraficznymPiłkarskie starcie na kinowym ekranieJuż od 17 do 19 Maja na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim zawitają Food trucki!Dwa zaginięcia i dwa szczęśliwe odnalezieniaKompletnie wycieńczony błąkał się po lesieDrzewko za makulaturęMuzyczna zapowiedź lata w Tomaszowie3 kluczowe aktualizacje, które natychmiast poprawią twoje świadectwo energetyczne
Reklama
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Białobrzeska Majówka Białobrzeska Majówka Piknik rodzinny pod tytułowym hasłem odbędzie się 11 maja w Miejskim Centrum Kultury Za Pilicą przy ul. Gminnej 37/39. Organizatorzy przygotowali dla jego uczestników wiele atrakcji. Będzie z nich można skorzystać w godz. 16−19. Wstęp wolny. Na najmłodszych czekać będzie m.in. gra terenowa z nagrodami, a także: ogromna zjeżdżalnia, stoiska plastyczne, na których wykonać będzie można np. makramowy breloczek, ścieżka sensoryczna i tor przeszkód. Nie zabraknie też ogromnych baniek mydlanych, balonów, szczudlarza i cukrowej waty. Główną atrakcją dla dzieci będzie magik Pan Buźka, który przedstawi show „Magia Żółtoksiężnika”. Dużo będzie działo się również na scenie. Zaprezentują się m.in.: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie”, DFC Latino, uczestnicy zajęć wokalnych i tanecznych z MCK Za Pilicą, a w bajkowy świat przeniesie wszystkich grupa teatralna „Zeróweczka” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 w Białobrzegach, która pokaże nagrodzony Złotą Maską na tegorocznych Tomaszowskich Teatraliach spektakl „Królewna Śnieżka”. Będzie też czas dla Kwadransowych Grubasów, z którymi wspólnie świętować będziemy 25-lecie działalności klubu. Na stoiskach partnerów wydarzenia będzie można przybić piątkę z Miśkiem i Kropelką, zagrać w koło fortuny, sprawdzić umiejętności językowe czy wykonać kolorową pracę plastyczną. Dodatkowo będzie można skorzystać z konsultacji koordynatora opieki onkologicznej oraz zmierzyć ciśnienie i poziom cukru. Dostępny będzie również punkt Nadleśnictwa Smardzewice, w którym będzie można otrzymać sadzonki drzew. Nie zabraknie również wozu strażackiego, do którego będzie można wsiąść, i pokazów pierwszej pomocy prowadzonych przez druhów z OSP w Białobrzegach. Na sali koncertowej dostępne do obejrzenia będą dwie wystawy: prac malarskich artystów ze Stowarzyszenia Amatorów Plastyków oraz uczestników zajęć malarstwa i rysunku w MCK Za Pilicą. Na stoiskach będzie można również zakupić słodkie ciasta oraz ciepłe dania, jak np. grillowaną kiełbaskę czy pyszne pierogi.Wstęp na wydarzenie jest wolny.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.05.2024
Food trucki Food trucki Już od 17 do 19 Maja na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim zawitają Food trucki!Piknik rodzinny organizowany przez Sowa Events bedzie miał do zaoferowania mnóstwo atrakcji.Dla głodomorów przyjadą foodtrucki reprezentujące kuchnie z całego świata. Wśród serwowanych dań nie może zabraknąć: amerykańskich burgerów, hiszpańskich churrosów, frytek belgijskich, węgierskich langoszy, tajskiego padthaia oraz wiele innych przysmaków z różnych zakątków naszego globu.Dla spragnionych będzie przygotowana strefa orzeźwienia, czyli stoisko pełne dobroci. Serwujemy tam autorską lemoniada, zmrożoną granite i wiele innych.Między stoiskami będzie przygotowany specjalny food court gdzie zostaną porozkładane ławostoły, leżaki oraz parasole. Można więc śmiało zaprosić całą rodzinę i wygodnie spędzić czas zajadając się serwowanymi specjałami, słuchając przy tym przyjemnej muzyki.Będzie również mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Będzie stoisko z balonami i zabawkami oraz stoisko z watą cukrową. Bedą również przygotowane dmuchane zamki na których dzieciaki beda mogły spędzić radosne chwile skacząc i bawiąc sie w najlepsze.DODATKOWO I BEZPŁATNIE ZAPRASZAMY NA:SOBOTA:- 12:00 - 16:00 - Spotkanie z ulubionymi postaciami z topowej bajki o dzielnych pieskach! Szykujcie aparaty i szerokie uśmiechy :)NIEDZIELA: - 12:00 -12:45 - Koncert "JAK Z BAJKI" - uzdolnieni ludzie filmu, muzyki, teatru i animacji przeniosą Was w magiczny świat muzyki z największych hitów filmów animowanych! - 12:00 - 18:00 - Animatorzy do Waszej dyspozycji! - zabawy ruchowe, sportowe, skręcanie balonów, zabawy z chustą klanza, mini zajęcia plastyczne i wiele innych - nudzie mówimy STOP!- 12:00 - 18:00 (z przerwami) - Bańki mydlane w niecodziennym wydaniu - daj się zamknąć w giga bańce! - Warto zapomnieć o gotowaniu w domu tego weekendu. Warto zabrać rodzinę i cudownie spędzić ten czas z Food truckami. Kulinarne święto już od 17 do 19 Maja w Tomaszowie Mazowieckim.Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: Mieszkaniec BiałobrzegówTreść komentarza: Brawo, wreszcie coś się tutaj dzieje - szkoda że tak rzadko, dzielnica kompletnie zapomniana pod względem integracji społeczności lokalnej. Zdecydowanie brakuje tutaj miejsca spotkań dla starszych jak i młodszych mieszkańców na otwartym terenie. Uważam, że altanka na wzór Ciebłowic czy park taki jak w Wąwale ułatwił by tworzenie takich relacji oraz byłby dobrym miejscem do rekreacji oraz odpoczynku. Zachęcam i proszę przedstawicieli władzy z naszej dzielnicy o podjęcie działań w tym temacie. Oprócz inwestycji drogowych - mam wrażenie, że nic tutaj się nie dzieje.Źródło komentarza: Białobrzeska Majówka na łąceAutor komentarza: Mieszkanka TomaszowaTreść komentarza: Jedynym najbardziej kompetentnym i doświadczonym kandydatem jest obecny starosta Mariusz WęgrzynowskiŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: tomaszowiankaTreść komentarza: Weź chłopie ,,urlop,,od komentowania ,czasem zgadzam się bo prawda leży po środku ale częściej ,,przeginasz,, wrzuć na luz i zapomnij o minionych czasach.Źródło komentarza: Zmiany w ProkuraturachAutor komentarza: SabrinaTreść komentarza: Jak zawsze same pyszności, już dzisiaj szykujmy kasę bo warto posmakować, pewnie znów będą tłumy.Źródło komentarza: Już od 17 do 19 Maja na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim zawitają Food trucki!Autor komentarza: GgTreść komentarza: Nigdy nie zrozumiem dlaczego te chłody, uroczyste pożegnania, ordery skoro oni robią swoją robotę za którą mają pensje jak każdy w budżetówce. A nawet palcem nie tkną więcej niż muszą mieć zrobione a często poniżej minimum. Do tego poświęcenia że biurka a praca fizyczna to 2 światy. No i moje ulubione dlaczego np kadrowa musi mieć mundur i wcześniejsza emeryturę? Dla rodziny wszystkoŹródło komentarza: Marcin Dulas od dzisiaj nowym komendantem Straży PożarnejAutor komentarza: tomaszowiankaTreść komentarza: Przed laty przy wejściu do Rezerwatu Niebieskie Żródła, pani sprzedawała lody z gałki, były przepyszne przyciągające mieszczuchów najpierw na te lody. Aby póżniej smakując loda spacerkiem dojść do Modrych Wód.Źródło komentarza: Średniowiecze w Skansenie
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama