Zaprotestuj przeciw ACTA

  • 23.01.2012, 21:39
  • Mariusz Strzępek
Zaprotestuj przeciw ACTA
Już za 3 dni w Tokio, Radosław Sikorski prawdopodobnie podpisze międzynarodowe porozumienie, którego celem ma być, jak zapewnia Rząd, ochrona praw do własności intelektualnej. Umowa ma bronić twórców różnych treści przed ich nielegalnym udostępnianiem i sprzedażą. Tak naprawdę jednak pakt nazwany "Anti Counterfeiting Trade Agreement" w skrócie ACTA, znacznie ograniczy wolność słowa i przepływ danych w Internecie a także przyczyni się do inwigilacji użytkowników sieci na ogromną skalę - w skrócie - Internet jaki znamy odejdzie w zapomnienie. Przeciwnicy podpisywania dokumentu twierdzą, że porozumienie ACTA jest porażką demokracji, próbą ograniczania podstawowych praw człowieka na rzecz międzynarodowych koncernów, które będą jej największymi beneficjentami.


W ramach protestu od kilku dni blokowane są rządowe serwery, na których ulokowane są strony poszczególnych minister i agend rządowych, zablokowano też stronę premiera. W wielu {Polskich miastach organizowane są protesty i manifestacje. 

 

Jedna z nich będzie miała miejsce 25 stycznia, na ulicy POW, przed Urzędem Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Protest, którego głównym celem będzie zamanifestowanie sprzeciwu wobec planu podpisania "ACTA-y" przez rząd Rzeczpospolitej Polskiej, został zorganizowany spontanicznie .

 

W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto uważa, że ACTA jest skrajnie niebezpieczna dla wolności słowa i Internetu w formie, jaką znamy do dziś.

 

Zgodę na przeprowadzenie zgromadzenia publicznego udało się uzyskać w ekspresowym tempie - głównie dzięki dobrej woli urzędników tomaszowskiego magistratu.


- Marsz rozpocznie się o godzinie 18:00 krótkim przemówieniem, w którym przedstawimy argumenty przeciwko tej budzącej uzasadniony sprzeciw umowie - mówią jego organizatorzy. - Następnie ogłoszone zostaną warunki uczestnictwa w manifestacji - omówione zostaną kwestie związane z bezpieczeństwem oraz prawidłowym zachowaniem.

 

Tomaszowscy przeciwnicy podpisania ACTA wyruszą w miasto około godziny 18:20 i przejdą następującymi ulicami: Mościckiego, Głowackiego, św. Antoniego oraz Alejami Józefa Piłsudskiego. W trakcie manifestacji, uczestnicy będą mogli złożyć podpis pod petycją Fundacji Panaptykon i tym samym wyrazić swój sprzeciw wobec ACTA

 

Na temat ogranicznia wolności rozmawialiśmy dzisiaj też z posłem Marcinem Witko

 

 

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Witam
Witam 25.01.2012, 17:56
jeśli możecie to klikajcie "Lubię To" zapowiada się ciekawa strona na fejsie
https://www.facebook. com/pages/Odwo%C5%82ujemy/2894 80184440220
Radi
Radi 25.01.2012, 01:31
Generalnie chodzi o to, że internet wymknął się spod kontroli...
Każdy wie, że to co mówią w telewizji to bzdura, a w internecie dowiadujemy się faktów. Rząd chce nam zabrać resztki prywatności i wolności.
Jeszcze trochę i wyjdziemy wszyscy na ulicę i zaczniemy protestować!!
ACTA, polityka państwa, ceny paliw, wiek emerytalny... jest wiele spraw jakie warto jeszcze poruszyć, bo to co się dzieje w kraju to woła o pomstę do nieba.
Popieram każdą antyrządową akcję!
oni.kewals
oni.kewals 24.01.2012, 23:31
Do komentarza 2:
Jeśli strony rządowe miały tak proste hasła to chyba wiadomo dlaczego..
Żeby każdy z p(OSłÓW) mógł je zapamiętać.
A dlaczego chcą wprowadzić ACTA?
Bo już się boją że lud jest o 100 razy od nich mądrzejszy.
Kóxwa za komuny był mniejszy reżim niż teraz.
Rulon
Rulon 24.01.2012, 21:52
Do A.: Idź gdziekolwiek gdzie jesteś. W innych miastach też są manifestacje.
TEJ!
TEJ! 24.01.2012, 20:25
Lecimy jutro! W następnych wyborach rozliczymy sie z rządem Donalda Tuska
A.
A. 24.01.2012, 19:21
do Rulon: Ja bym chętnie przyszła, ale niestety nie ma mnie w TM i nie będę mogła przyjechać,
anonim
anonim 24.01.2012, 18:58
nie dla acta !!!!!
Rulon
Rulon 24.01.2012, 17:13
Lepiej przyjdźcie na manifestacje, a nie tylko piszecie komentarze. Tak być nie może.
dfjkkcv
dfjkkcv 24.01.2012, 16:28
Twój komentarz nie bardzo rozumiem co chcesz powiedziec przez swoj komentarz
A.
A. 24.01.2012, 16:16
To może jeszcze zamknijmy biblioteki i muzea tak jak przedstawione jest to na niżej załączonym filmie.
http://www.youtube.com/watch?v…

Komuna wróciła. Takie rzeczy tylko w zaściankowej Polsce.
do 13
do 13 24.01.2012, 14:23
Ciekawy cytat z wpisu 13: "w jaki sposob maturzysci maja napisac prace maturalna wszystkiego z ksiazek przeciez nie wezma". Gratulacje - rosnie nam pokolenie Copy/paste, które, co niestety juz widać, daje sie manipulować i wykorzystywac przez polityków.
rwd
rwd 24.01.2012, 12:39
WETO
bartek28tm
bartek28tm 24.01.2012, 12:18
Macie swój rząd baranki :) Kolejnym ruchem będzie obraz wodza DONALDA WIELKIEGO w każdym domu.
STOP ACTA
STOP ACTA 24.01.2012, 11:51
jak dla mnie to jest jednym wielkim dnem . o jakiego ch*ja ta cenzura internetu . przeciez gdy to wejdzie to nie bedzie juz co robic w internecie ... ci ktorzy beda zamierzali kupic interner nie bedzie im sie to oplacalo i spadnie im sprzedaz chyba wiecie o czym mowie . internet przeciez to wirtualny swiat bez tego nie bedzie co robic ... albo w jaki sposob maturzysci maja napisac prace maturalna wszystkiego z ksiazek przeciez nie wezma ... ta cała ACTA jest bez pomyslunku . taka jest moja opinia ... ahaa i mam nadzieje ze jutro na protest przyjdzie tyle osob ile sie zobowiazalo . czyli okolo 900 osob . mam nadzieje ze sie to uda tyle z mojej strony pozdrawiam .
lol
lol 24.01.2012, 11:07
co ten pop*** rzad wymysli? Podwyzka cen paliw, podatku, jakies powalone zmiany w refundacjach lekow, wymogi NFZtu o ubezpieczeniach i jeszcze zabieraja wolnosc slowa??? Na psy schodzi ten kraj, zycze rzadowi, premierowi i reszcie tych zlodziei aby kiedys los "odda" im z nawiazka to co nam robia! Jestesmy nikim dla nich w tym kraju, zwyklymi szarakami majacymi napychac ich portfele!
j23
j23 24.01.2012, 11:05
Dla Pana Witki liczy sie tylko kasa i rozglos,co zrobil jako radny powiatu przez 4 lata i rok w RM tylko sie lansowal.Narazie a Sejmie nic tylko asystuje przed palacem i na Powazkach przy skladaniu wienca malemu.
24.01.2012, 09:47
Najpierw zdRadek chce zrobić z Polski kolejny land niemiec a teraz chcą nam zamknąć usta.
http://www.youtube.com/watch?f…
NIE DAJMY SOBĄ MANIPULOWAĆ
sharpenesc
sharpenesc 24.01.2012, 09:00
Nie dla ACTA. Nie ograniczajcie nam wolności słowa !
MarcinRJ
MarcinRJ 24.01.2012, 08:56
Panie Premierze życzę więcej "awarii" stron internetowych!!! Naród to my Polacy, jakim prawem decydujecie za NAS, skoro jest tyle sprzeciwów i protestów. SKANDAL!!!
KiK
KiK 24.01.2012, 07:40
Leszczu tez popiera protest
http://www.youtube.com/watch?v…

Pozostałe