×

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Galerii

  • 17.01.2018, 20:19
  • Joanna Sztymelska
26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Galerii
W niedzielę, 14 stycznia 2018 roku, po raz 26 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Tomaszowie Mazowieckim sztab główny Orkiestry mieścił się w Galerii Tomaszów, gdzie od godziny 14-ej do po 20-ej odbywały się koncerty i licytacje. Już drugi raz tomaszowski sztab znajduje się w Galerii. Wcześniej była to hala sportowa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3,a od ubiegłego roku znajduje się w Galerii. Finał otworzył uroczyście szef tomaszowskiego sztabu, Bogdan Smolarek.

 

Udział w tym roku wzięło 330 wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze w powiecie tomaszowskim. Prócz tego kwestował też kucyk o imieniu Agatka i dwa psy, nowofunlandy, które zbierały pieniądze z tomaszowskim WOPR-em.

 

 

Nie tylko osoby prywatne zbierały pieniądze dla Fundacji Jurka Owsiaka. Zaangażowały się też stowarzyszenia działąjące na terenie naszego miasta. Przedstawiciele Tomaszowskiego  Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Krystyną Wilk, prezes Uniwersytetu, zebrali kwotę ponad 6500 złotych czym pobili ubiegłoroczny rekord. W Galerii znajdowały się stanowiska WOPR-u, gdzie każdy miał możliwość nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, Stowarzyszenia Posiadaczy Pojazdów Zabytkowych "Weteran", którego członkowie prezentowali swoje zabytkowe motocykle.  Uczennice z Technikum Fryzjerskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego, na swoim stoisku robiły kolorowe warkoczyki chętnym dziewczynkom w Galerii. Było stanowisko z bezpłatnym badaniem wzroku, z pomiarem ciśnienia i badanem cukru we krwi.

Pracownicy Miejskiego Centrum Kultury na swoim stoisku wystawili kartki z aniołkiem, prace pokonkursowe i inne wykonane na zajęciach prace. Na każdym takim stanowisku znajdowała się puszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i każdy kto skorzystał czy nie, mógł wrzucić do niej pieniądze.

Najwięcej wśród wolontariuszy było dzieci i młodzieży. Każdy przychodził ze swoją puszką do Galerii, gdzie odbywało się liczenie pieniędzy. Różne kwoty udało się uzbierać. Było ponad 300 zł, ponad 600 złotych, ale najwięcej udało się uzbierać uczniom ze szkoły z Będkowa, którzy wszyscy przyjechali rozliczyć się w Galerii. Uczniowie z Będkowa zebrali ponad 9 tysięcy złotych.


Na scenie jako pierwszy zagrał rockowy zespół Drop Pants z Łodzi. Następnie Mr Sebii, Kaja Kołodziejska z Miejskiego Centrum Kultury, Iwona Kmiecik, Aga Dębowska, a gwiazdą wieczoru była Kasia Kowalska, która przyjechała na zaproszenia Galerii Tomaszów. Popis taneczny dali tancerze z Klubu Sportowego "Aster".


W Galerii znajdował się sklepik, gdzie wyeksponowane zostały wszystkie przedmioty przeznaczone na licytację. Licytacje prowadzili: Małgorzata Smolarek, Bogdan Smolarek i Tomasz Zdonek. Z ciekawszych licytacji można wymienić np. za 1100 złotych wylicytowaną wycieczkę dla rodziny do Sejmu RP, którą ufundowała poseł na Sejm RP - Elżbieta Radziszewska.


Bogdan Smolarek podziękował Annie Wójcik, specjaliście ds marketingu Galerii Tomaszów, za współudział w organizacji 26 Finału i idealną współpracę.


 

O godzinie 20.00 wystrzelone zostało światełko do nieba i po tym odbyły się już ostatnie liczenia pieniędzy, pakowanie do worków. W liczeniu każdego roku pomaga dyrektor i pracownicy Banku Spółdzielczego w Białej Rawskiej, z dyrektorem Oddziału w Tomaszowie Mazowieckim, Jackiem Ziemnickim, na czele,  który udostępnia maszyny liczące, co w dużym stopniu ułatwia pracę.  W Tomaszowie Mazowieckim udało się zebrać kwotę 178 513 złotych. Pod eskortą policji samochód z pieniędzmi pojechał do Warszawy, do Studia TVN, gdzie mieścił się Sztab Główny WOŚP. Z Tomaszowa pojechali: Bogdan Smolarek - szef tomaszowskiego sztabu, Bartłomiej Składowski - komendant Hufca ZHP w Tomaszowie Mazowieckim i pięciu harcerzy. Pojechał też Tomasz Mazurek, właściciel sieci cukierni w naszym mieście, który co roku do Sztabu Głównego jedzie z ogromnym tortem z logo WOŚP.


W Studiu TVN przekazane zostały zebrane pieniądze. W tym roku na razie udało się zebrane kwotę ponad 81 milionów złotych, czyli kolejny raz udało się pobić ubiegłoroczny rekord. Wszyscy szczęśliwie wrócili do domów i każdy w przyszłym, 2019 roku będzie udzielał się zbiórce na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

 

 


 

 

 

 

 

 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe