Pokazy szortów w MDK

  • 12.11.2009, 12:30
  • Mariusz Strzępek
Pokazy szortów w MDK
Już w najbliższy piątek 13 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się „Pokaz szortów”, czyli filmów krótkometrażowych. Impreza wpisała się już w kulturalną tradycję naszego miasta, gdyż organizowana jest od 2001 roku. Tym razem swoje prace zrealizowane w ciągu ostatniego roku pokaże 38 ośrodków z całej Polski. Filmy zostaną zaprezentowane w trzech blokach tematycznych.

Bloki tematyczne, w których zostana zaprezentrowane filmy:

1.SHOWCASE - wybór najlepszych filmów krótkometrażowych z całego świata, 
2.NEW DIRECTORS - wybór najciekawszych debiutów reżyserskich, 
3.MOST WANTED - filmy nagradzane na festiwalach filmowych przez publiczność. 

W trakcie pokazów publiczność będzie głosować na swój ulubiony film, który otrzyma dyplom i tytuł POLISH AUDIENCE AWARD.

Łączna widownia pokazów w 2008 roku przekroczyła 10.000 osób, zatem nagroda tak licznej publiczności to wyjątkowe wyróżnienie.

Organizatorem akcji, zrealizowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej jest Fundacja Rozwoju Sztuki Filmowej a współorganizatorem najstarszym polski serwis wideo www.szorty.pl.

Tomaszowskim partnerem akcji jest Stowarzyszenie TOMOFFAN i Młodzieżowy Dom Kultury.

Filmy będzie można oglądać  przez 3 kolejne piątki 13, 20 i 27 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Mościckiego 3. Wszystkie pokazy rozpoczynać  się będą o godzinie 19.00.
 

[reklama2]

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe