Wigilijne spotkanie w Tomaszowskim Centrum Zdrowia

  • 22.12.2017, 14:37
  • Joanna Sztymelska
Wigilijne spotkanie w Tomaszowskim Centrum Zdrowia
W czwartek, 21 grudnia 2017 roku w tomaszowskim szpitalu odbyło się uroczyste przedświąteczne spotkanie. Krzysztof Zarychta - prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zaprosił do udziału w spotkaniu koordynatorów wszystkich szpitalnych oddziałów, pielęgniarki oddziałowe i pracowników administracji. Udział wzięli też: Sebastian Słomka - dyrektor d/s medycznych, Dawid Budny - dyrektor Pogotowia Ratunkowego i Michał Banaś - specjalista ds. promocji i rozwoju Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Zaproszenie przyjęli także Dariusz Klimczak - wicemarszałek Województwa Łódzkiego i Mirosław Kukliński – Starosta Powiatu Tomaszowskiego,

Święta, to bardzo dobra okazja  do obdarowywania się prezentami. Mirosław Kukliński przekazał prezesowi szpitala kluczyki do kolejnej, nowej karetki pogotowia marki Mercedes. Wartość zakupionego sprzętu przekroczyła 540 tysięcy złotych. Karetka trafi do tomaszowskiego szpitala dzięki dofinansowaniu  z budżetu państwa za pośrednictwem Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Niedawno, 29 września 2017 roku, Pogotowie Ratunkowe działające przy Tomaszowskim Centrum Zdrowia, wzbogaciło się o dwa nowe ambulanse w pełni wyposażone, marki Mercedes Sprinter.  W przygotowaniu jest juz czwarta karetka, o którą w niedługim czasie wzbogaci się nasza lecznica 

 


- Życzę, aby ta nasza placówka, ten powiatowy szpital dalej mógł się rozwijać tak dynamicznie, jak zaczął w ostatnim okresie, a szczególnie w ostatnim okresie tego roku, bo przypomnę, że w szpital zainwestowano tylko w tym roku blisko pięć milionów złotych, nie licząc kolejnych zamówień, które są w trakcie realizacji. Życzę wszystkim mieszkańcom powiatu i naszego miasta takiego poczucia spełnienia, zadowolenia, zdrowych i szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia , aby ten nadchodzący 2018 rok był też takim rokiem spokoju i stabilizacji, zadowolenia z pracy, spokoju w rodzinach, szczęścia w rodzinach oraz tego wszystkiego, czego sobie na co dzień sami życzymy  - powiedział starosta tomaszowski.


Wszystkiego najlepszego pracownikom Tomaszowskiego Centrum Zdrowia życzył Dariusz Klimczak, obecny na takim spotkaniu po raz pierwszy.
Ksiądz Grzegorz Chirk z parafii św. Rodziny przy ulicy Niskiej w Tomaszowie Mazowieckim poświęcił opłatki i złożył również wszystkim najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne.
Przyszedł czas na dzielenie  się opłatkiem, składanie bożonarodzeniowych i noworocznych życzeń. Panowała ciepła, świąteczna atmosfera.

 

Joanna Sztymelska

Zdjęcia (10)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

...
... 27.12.2017, 17:07
ten szpital polegnie, jak większość tego typu placówek, przez brak głównie personelu średniego. będzie tak jak w rawie mazowieckiej obecnie.
jeżeli pozwala się odejść wykwalifikowanym instrumentariuszkom z bloku operacyjnego do szpitala w łodzi, no to trzeba być nie wiem jak bardzo krótkowzrocznym. żal dać ludziom kilkaset złotych podwyżki (bo to mowa nie o jakichś astronomicznych pieniądzach).
ludzie pójdą sobie do pracy gdzie indziej, a szczególnie ci, którzy coś potrafią i mają wieloletnie doświadczenie. każdy z nich zostanie przyjęty do pracy bez żadnego gadania. a braków kadrowych się tak łatwo nie uzupełni (no chyba, że zatrudni się kolejne konsorcjum, za pieniądze z sufitu). człowiek to nie urządzenie, które można wejść do sklepu i sobie ot, tak kupić (chociaż i z tym jak widać jest często problem)
tomaszowianin
tomaszowianin 25.12.2017, 15:38
Trzeba wziąć pod uwagę też to,że są osoby po prostu przywiązane z jakiegoś powodu do miasta jego okolic, sprzedaż mieszkania tutaj i wyprowadzka do innego wcale nie musi być prosta, a biorąc pod uwagę dojeżdżanie do Łodzi to liczmy średnio 60 km w jedną stronę, czyli jeden dyżur 12 godzinny to 120 km i nie liczmy, że od razu i każdy ma samochód z gazem czy diesel. 120km razy 12-14 dyżurów w miesiącu to 1440-1680km przejechanych. Jedyne ROZSĄDNE ROZWIĄZANIE to przeprowadzka tam na stałe. Wiem że są dojeżdżający sam ich znam ale, każdy liczy sobie koszty, zysk i straty wg. własnych zapatrywań i nic mi do tego. Gdyby rozumować kategoriami "uciekajmy z Tomaszowa" to właściwie po tygodniu powinno być to wymarłe miasto, ale rządzący i właściciele firm i tak by tego nie zrozumieli z prostego powodu - trzeba być najpierw człowiekiem i mieć empatię, trzeba mieć mózg i go używać aby to wszystko zrozumieć. Dziadowskie zarobki to nie tylko służba zdrowia, to wiele innych prywatnych firm a czasem tych w rękach państwowych. Rok temu rozmawiałem z ludźmi pracującymi na byłym starym torze łyżwiarskim, umowy śmieciowe za za jakieś śmieszne grosze za godzinę pracy. Jeśli ktoś z Państwa chce mi na wkładać bo mu się moja wypowiedź nie podoba to najpierw rozejrzyjcie się wokół siebie i zobaczcie ekspedientki, ratowników, kierowców, pielęgniarki, ludzi sprzątających miasto i wywożących odpady, sprzątających ulice i innych którzy chcieli by zarabiać normalne pieniądze nie zmuszające do szukania dodatkowej pracy i tyrania po 400 godzin w miesiącu. Ktoś zapyta co mam na myśli pod pojęciem normalne pieniądze - uważam że obecnie przy tych cenach życia każdy z nas powinien zarabiać między 4 a 5 tyś. złotych. Dużo ? Ja uważam, że to tak akurat aby np. samotna matka mogła utrzymać dom i swoje dziecko a w przypadku rodziny gdzie mąż i żona mieli by po 4 tyś. każde czyli w sumie 8 tyś. dochodu i nawet dwoje dzieci to szczerze 500+ jest NIE POTRZEBNE. I WSZYSTKIM CZYTAJĄCYM ŻYCZĘ W NADCHODZĄCYM ROKU DUŻO ZDROWIA PRZEDE WSZYSTKIM I ZDOBYCIA WYMARZONEJ PRACY DAJĄCEJ DUŻE DOCHODY. POMYŚLNOŚCI I SZCZĘŚCIA.
No to dziaduj dalej,
No to dziaduj dalej, 25.12.2017, 19:19
skoro jesteś przywiązany do tego miejsca. A poza tym, wcale nie trzeba sprzedawać domu czy mieszkania, aby pracować w Łodzi. Koszta dojazdu do pracy w którymś z łódzkich szpitali? Proszę bardzo! Na Pomorską z centrum Tomaszowa jest 50 km, a do szpitala im. Kopernika 55 km. Jednorazowy koszt przejazdu własnym autem tam i z powrotem to ok. 35 zł. 13 dyżurów w miesiącu po 35 zł daje łącznie 455 zł/m-c. Przy pensji netto 3350 zł zostaje na czysto 2900 zł. Nie jest to zawrotna kwota, ale i tak większa niż pensje pielęgniarek etatowych w TCZ. Nikt cię nie zmusza do wycieczek za pracą do Łodzi czy nawet do Warszawy. Zawsze możesz pracować tutaj i tutaj dziadować. A wszystkie kolejne władze miasta (powiatu) i zarządy szpitala grają tak, jak im pozwalają pielęgnairki. A te pozwalają na wiele. No to są wykorzystywane i tyle. Same sobie winne.
rwd
rwd 24.12.2017, 20:20
I 20 zł podwyżki dla pielęgniarek z 35 -letnim stażem pacy, z uzasadnieniem "w tym wieku nigdzie nie pójdą". A doświadczenie się nie liczy i jeszcze mają uczyć te tuż po szkole.
100% prawdy.
100% prawdy. 24.12.2017, 22:43
Nie rozumiem tego zdziwienia dla jakże prawdziwego uzasadnienia takiej podwyżki. To pewne na 100%, że takie leciwe pielęgniarki nigdzie już nie odejdą. Zresztą trzeba miec pustkę w głowie, żeby pracować przeszło 30 lat w tomaszowskim szpitalu za (zawsze!) głodową pensję. Gdyby takie pielęgniarka jedna z drugą miały trochę oleju w głowie, dawno wypięłyby cztery litery na tomaszowski szpital i poszły gdzie indziej. Nawet w nieodległej Łodzi można dostać za pracę na etacie (nie na kontrakcie!) dostać średnią krajową. Ale trzeba trochę rozumu, odwagi i chęci. Ale jak widać, niektóre wolą tyrac za grosze w Tomaszowie. Cóż, ich wybór, ich problem.
Fart
Fart 25.12.2017, 00:22
Może i racja ale jest pewne ale. Dlaczego w Tomaszowie ma być gorzej jak w Łodzi ? To nie wina pielęgniarek ale OSÓB ZARZĄDZAJĄCYCH. Potem taki starosta z ,,prezesem,, nie mając chyba wyrzutów sumienia dzielą się opłatkiem. Układ, jeden szpital i jedna klika. Ale do następnych wyborów, kto chce takiego starostę ???
Yazoo!
Yazoo! 25.12.2017, 17:37
Skąd się takie indywiduua umysłowe jak ty biorą na świecie? Idąc twoim tokiem rozumowania, prezydent Łodzi odpowiada za to, że pielęgniarki w tym mieście zarabiają mniej niż w Warszawie. Gronkiewicz - Waltz jest winna temu, że warszawskie pielęgniarki zarabiają mniej niż te w Berlinie, burmistrz Berlina jest sprawcą niższych pensji pielęgniarek w ttym mieście niż w Londynie, a burmistrz Londynu odpowiada za to, że londyńskie pielęgniarki zarabiają mniej od tych w Oslo czy Helsinkach. No bo jak równość, to równiość! Dlaczego pielęgniarki w TCZ zarabiaja mniej niż w Skandynawii? To wina Kuklińskiego! Yazoo!
! drodzy państwo -Życzenie
! drodzy państwo -Życzenie 23.12.2017, 23:21
proszę uprzejmie zająć się tematem obowiązkowych szczepień dla wszystkich - od nowego roku ,a a nie gibać się tylko nad losem personelu - przymusowe hpv - tylko w pl. i nigdzie indziej na świecie. następne przymusowe szczepienia od noworodka po starca w bulgari i u nas będą kuć !! proszę lekarzy i innych medykow oraz mądrych i myślących o zapoznanie się z tym tematem - merytoryczne wypowiedzi - dr hubert czerniak dziękuje
K.G
K.G 23.12.2017, 20:40
Zdjęcie nr 7 . Pan starosta dłoń na dłoni , pozostali Panowie absolutnie wszyscy też , nie wypadalo inaczej...brawooooo
Emilka
Emilka 23.12.2017, 23:01
Dobre spostrzeżenie, wszyscy są zgodni co do obranego kierunku wytyczonego przez wodza i partię. Ech, skąd my to już znamy...
lolek
lolek 23.12.2017, 17:49
Smacznego panowie w krawacikach , życzą chorzy z oddziału węwnetrznego , aby nam się...
obserwator
obserwator 23.12.2017, 13:37
firma kateringowa niczego sobie , moim zdaniem powinni podać to co jedzą chorzy iw jakich warunkach..
G.D.
G.D. 23.12.2017, 19:32
Degustatorzy z zadowoleniem wsponinali że wszystko było wyśmienite co katering dowiózł, oby takie smaczne pożywienie dowożono na co dzień również dla chorych.
Gabrysia
Gabrysia 23.12.2017, 09:27
Czy starosta podzielił się opłatkiem choć z jednym chorym? oj! hipokryci na pokaz wyborcom.
olo
olo 23.12.2017, 09:17
Obsadzają się aż niemiło patrzeć.

Pozostałe