Minister Elżbieta Rafalska w Tomaszowie Mazowieckim

  • 29.11.2018, 20:19 (aktualizacja 29.11.2018, 20:24)
  • Mariusz Strzepek
Minister Elżbieta Rafalska w Tomaszowie Mazowieckim
Rozpoczął się nabór ofert do przyszłorocznej edycji programu Maluch+ w ramach którego rząd przeznaczy 450 mln zł na tworzenie nowych i dofinansowanie już istniejących miejsc opieki dla najmłodszych dzieci. O szczegółach opowiedziała w środę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podczas wizyty w Samorządowym Żłobku nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim. 

28 listopada w Samorządowym Żłobku nr 1 z przedstawicielami mediów spotkali się: minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, wiceminister Stanisław Szwed i prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko. 

Jak poinformowała podczas briefingu prasowego minister Elżbieta Rafalska, w przyszłorocznej edycji programu Maluch+ znalazło się m.in. dofinansowanie opłaty za pobyt dziecka w żłobku w kwocie około 150 zł. – Chcemy nadal wspierać rodziny z dziećmi, żeby mogły one skutecznie godzić obowiązki rodzinne z zawodowymi – powiedziała szefowa MRPiPS. 
 

Wiceminister Stanisław Szwed podkreślił, że najlepszą opiekę sprawują rodzice, ale ministerstwo chcemy dać im wybór - Dlatego wśród wprowadzonych zmian w Maluch+ jest m.in. przyspieszenie wydania decyzji inwestycyjnej przez wojewodę, aby żłobki mogły powstawać szybciej – wyjaśnił. 
 

W 2019 roku na program „Maluch+” ma zostać przeznaczone 450 mln zł. Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko zapowiedział, że będzie ubiegał się o dotację na budowę nowego żłobka w naszym mieście. Zgodnie z przygotowaną koncepcją obiekt ma powstać przy ul. Strzeleckiej. - Nowy żłobek przyjmie więcej dzieci niż obecny – poinformował Marcin Witko. - Program Maluch+ ma istotne znaczenie nie tylko ze względów społecznych, ale jest również ważny z punktu widzenia gospodarczego. Najlepiej o tym świadczy liczba rodziców czekających na miejsce dla dziecka w tomaszowskim żłobku. To blisko 70 dzieci, które nie mają w nim miejsca, mimo że naszej placówce mamy ponad 100 dzieciaków – przyznał. 
 


Prezydent Marcin Witko opowiedział też o planach wprowadzenia w Tomaszowie Mazowieckim programu popołudniowej opieki nad maluchami „Oddech dla rodzica”. Na zakończenie wizyty w naszym mieście, kierownictwo ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej odwiedziło Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów przy ul. Świętego Antoniego 55, który powstał w ramach projektu Tomaszowskie Centrum Usług Społecznych.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

por
por 30.11.2018, 10:22
nie ma mnie w Tomaszowie
Duza rzecz
Duza rzecz 30.11.2018, 00:03
W czasach PO w Tomaszowie, polscy ministrowie zapowiadali duze programy spoleczne w tomaszowskich przedszkolach?

Pytam bardzo serio.


Pozostałe